لاغری

لاغری

hpv

hpv

سوراخ کردن گوش دختر در چند سالگی باید انجام شود

سوراخ کردن گوش دختر در چند سالگی باید انجام شود

سوراخ کردن گوش دختر در چند سالگی باید انجام شود

سوراخ کردن گوش دختر بهتر است در سنین پایین انجام شود که دختر درد کمتری را تحمل کند. البته با متد جدید سوراخ کردن گوش دختر دیگر سوراخ کردن گوش دختر درد چندانی ندارد اما هر چه سن سوراخ کردن گوش دختر کمتر باشد بهتر است. سوراخ کردن گوش دختر سن خاصی ندارد و از لحظه تولد می‌توان نسبت به این موضوع اقدام کرد. همچنین می توانید همه چیز راجع به سوراخ کردن گوش نوزادان دختر را در اینجا بخوانید.

 

دکتر واثقی درباره سن مناسب برای سوراخ کردن گوش دختر گفت با اشاره به اینکه در برخی مناطق کشور بعد از تولد گوش نوزاد را سوراخ می‌کنند، گفت: قسمت پشتی گوشواره‌ای که به گوش نوزاد می‌رود ممکن است باعث آزار نوزاد شود ، لذا بهتر است این کار در سن شش یا هفت سالگی انجام و برای کودک از گوشواره‌های ضد حساسیت استفاده شود.

 

این پزشک عمومی با تاکید بر اینکه در تمام اقدامات پزشکی درصدی خطا وجود دارد، اظهار کرد: از روش‌های سنتی برای سوراخ کردن گوش دختر نباید استفاده شود، زیرا در این روش گوش به وسیله نخ و سوزن انجام می‌شود که گاهی منجر به پر شدن سوراخ گوش یا عفونت آن می‌شود.

 

وی با بیان اینکه تنها منطقه ممنوعه گوش برای سوراخ کردن گوش دختر ، لاله گوش و قسمت غضروفی بالای آن است،‌ عنوان کرد: معمولا ۲۰ تا ۳۰ درصد افرادی که اقدام به سوراخ کردن این منطقه می‌کنند با عفونت مواجه می‌شوند.

سوراخ کردن گوش دختر در چند سالگی باید انجام شود

واثقی خاطر نشان کرد: بعد از سوراخ کردن گوش دختر باید به مدت ۲ تا ۳ هفته گوشواره را با پنبه و الکل تمیز کرده و درگوش بچرخانید تا سوراخ آن بسته نشود همچنین برای ترمیم زخم آن به‌ویژه برای افراد دیابتی نیز می‌توان از پماد تتراسایکلین استفاده کرد.
وی افزود:‌ البته سرعت ترمیم بدن در افراد مختلف متفاوت است و افرادی که به صورت مداوم از گوشواره استفاده نمی‌کنند ممکن است با بسته شدن سوراخ گوش مواجه شوند.

 

این پزشک عمومی تاکید کرد: افراد برای سوراخ کردن گوش دختر خود حتما به مراکز پزشکی مراجعه کنند و این مراکز نیز برای این کار از دستگاه‌های تمیز و استرلیزه و گوشواره‌های پلمپ شده‌ای استفاده کنند که تاریخ انقضای مصرف آن به پایان نرسیده باشد.

برچسب‌ها:
جدیدترین مطالب