آمپول سفازولین برای چیست | عوارض آمپول سفازولین

آمپول سفازولین برای چیست | عوارض آمپول سفازولین

آمپول سفازولین برای چیست

آمپول سفازولین 500 یکی از داروهای موثر در درمان عفونت است که از آمپول سفازولین به عنوان یک آنتی بیوتیک قوی استفاده می شود عوارض آمپول سفازولین 500 در این پست بیان خواهد شد شما همچنین می توانید با موارد مصرف آمپول سفازولین در این پست آشنا شوید. آمپول سفازولین (Cefazolin) از داروهای آنتی‌بیوتیک است که به منظور درمان عفونت‌های باکتریایی مثل عفونت ادراری-تناسلی، عفونت‌های حاد و خطرناک ریوی، عفونت‌های پوست، استخوان، مفاصل و نیز به عنوان پیشگیری از عفونت قبل از اعمال جراحی مصرف‌ می‌شود. این دارو بیشتر در بیمارستان‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. این دارو در سرماخوردگی که علت باکتریایی دارد و منجر به عفونت‌های ریوی شدید می‌شود هم تجویز می‌گردد. سفازولین به شکل پودر جهت تزریق درون ویال تولید می‌شود.

 

طریقه مصرف آمپول سفازولین

اگر سابقه حساسیت به پنی‌سیلین‌ را داشته‌اید این دارو را باید با احتیاط و تحت نظر پزشک مصرف کنید.
فهرست داروهای دیگری که در حال مصرف آن هستید را در اختیار پزشک قرار دهید. ممکن است داروی سفازولین با برخی از آن‌ها تداخل داشته باشد.
در صورت فراموش کردن یک نوبت مصرف دارو، به محض به یاد آوردن دارو را باید مصرف کرد. ولی اگر تقریباً زمان مصرف نوبت بعدی فرا رسیده باشد، از مصرف نوبت فراموش شده باید خودداری شود و مقدار مصرف بعدی نیز دو برابر نگردد.
در صورتیکه با مصرف این دارو دچار مشکلات گوارشی مثل اسهال شدید درباره ادامه مصرف آن با پزشک مشورت کنید.
مصرف سفازولین در بارداری توصیه نمی‌شود.
توصیه می‌شود از این دارو در دوران شیردهی استفاده نشود و یا در صورت لزوم تحت نظر پزشک مصرف شود.
در صورت بروز تب مصرف دارو را قطع کرده و به پزشک مراجعه کنید.
دارو را دقیقا مطابق با دستور پزشک خود مصرف کنید.
میزان مصرف دارو را خودسرانه کاهش یا افزایش ندهید.

 

نحوه تزریق آمپول سفازولین

میزان دقیق مصرف این دارو باید توسط پزشک تعیین گردد. به طور معمول میزان مصرف در بزرگسالان مقدار ۲۵۰ میلی‌گرم از راه عضلانی یا وریدی هر ۸ ساعت می‌باشد. میزان دقیق مصرف این دارو در کودکان باید توسط پزشک تعیین شود.

آمپول سفازولین برای چیست | عوارض آمپول سفازولین

عوارض آمپول سفازولین

در بیماران مبتلا به عیب کار کلیه، کاهش مقدار مصرف دارو ضروری است.
توصیه می‌شود سفازولین را با سایر داروها در یک محلول مخلوط نکنید.
سفازولین باید به صورت عضلانی عمیق تزریق شود.
این دارو ممکن است اختلالاتی در نتیجه آزمایشات قند خون ایجاد کند.

 

موارد مصرف آمپول سفازولین

عفونت ادراری از مشکلات شایع مخصوصا در بین خانم‌ها است. از آنجاییکه کلیه‌ها عضو حساسی در بدن هستند به محض بروز علائم و نشانه‌هایی از عفونت ادراری باید به پزشک مراجعه کرده و راهکارهایی برای درمان آن اتخاذ کنیم. اینکه چرا دچار عفونت ادراری می‌شویم کاملا روشن و واضح نیست. عوامل ژنتیکی، داشتن رژیم غذایی نامناسب، عدم رعایت بهداشت و مشکلات عصبی و استرس از عواملی هستند که در بروز عفونت ادراری موثر هستند. متاسفانه گاه در اثر بروز عفونت ادراری و دیر اقدام کردن برای آن، کلیه‌ها دچار آسیب می‌شوند. عفونت ادراری علایم خاصی دارد. تکرر و سوزش ادرار، وجود خون در ادرار، درد در قسمت کلیه‌ها و تب کردن همگی می‌توانند نشانه‌هایی از بروز این عارضه در بدن باشد. توصیه ما برای پیشگیری و بهبود عفونت ادراری مصرف مایعات مخصوصا آب است. بهترین زمان برای مصرف مایعات صبح ناشتا دو لیوان و یک لیوان قبل از هر وعده غذایی و یک ساعت پس از پایان غذا است. در برخی مواقع عفونت ادراری تا حدی پیشرفت کرده است که بدون استفاده از آنتی‌بیوتیک‌های مربوطه قابل درمان نمی‌باشد. در این شرایط پزشک با توجه به ضعف و شدت بیماری داروی مناسب را برای وی تجویز می‌کند. یکی از داروهایی که در این زمینه استفاده می‌شود آمپول سفازولین است.

برچسب‌ها:

جدیدترین مطالب