درمان انواع بیماریها با بادکش درمانی (توضیحات کامل)

درمان انواع بیماریها با بادکش درمانی (توضیحات کامل)

درمان بیماریها با بادکش درمانی

بادکش درمانی یکی از فنون قدیمی برای درمان بیماریهای مختلف بوده است و در گذشته و حتی امروزه درمان انواع بیماریها با بادکش درمانی میسر شده است درمان بیماریها با بادکش درمانی باید توسط فرد متخصص بادکش درمانی انجام شود بادکش درمانی قدمتی ۳۰۰۰ ساله داشته که توسط فرهنگ‌های مختلف در سراسر جهان مورد استفاده قرار می‌گیرد. درمانگر‌ها، از بادکش درمانی برای درمان بیماری‌های مختلف از جمله بیماری‌های اسکلتی عضلانی، پوست، گوارش و بیماری‌های روحی مانند استرس، افسردگی و اضطراب استفاده می‌کنند. همچنین، از بادکش درمانی می‌توان برای درمان بیماری‌های جسمی ناشی از استرس و اضطراب نیز استفاده کرد.

 

جالب‌ترین ویژگی بادکش درمانی این است که می‌توانید آن را در کنار دیگر روش‌های درمانی و برای افزایش نتیجه بهتر مورد استفاده قرار دهید. اگر چه هنوز دانش پزشکی به نحوه عملکرد این روش پی نبرده است، اما میلیون‌ها نفر از مردم در سراسر جهان پس از استفاده از بادکش درمانی، به طور قابل توجهی بهبود پیدا کرده‌اند. این روش بی خطر بوده و اگر توسط افراد ماهر انجام شود، به ندرت عوارض جانبی از خود نشان خواهد داد.

 

درمان مسمومیت با بادکش درمانی

تجمع سموم در بدن باعث بروز انوع بیماری‌ها می‌شود. با استفاده از بادکش درمانی، سموم، سلول‌های مرده و دیگر مواد زائد به سمت دستگاه لنفاوی رفته و در نتیجه، بدن آن‌ها را به طور طبیعی از بین خواهد برد. به یاد داشته باشید که پس از بادکش درمانی، مایعات زیاد بنوشید.
در پایان باید خاطر نشان کرد که این روش برای تمام افراد توصیه نمی‌شود. افراد زیر نباید از بادکش درمانی استفاده کنند:

کودکان
افراد مسن
زنان باردار
زنان قاعده

 

درمان تنگی نفس با بادکش درمانی

با استفاده از بادکش درمانی می‌توان مشکلات تنگی نفس مانند سرماخوردگی، آنفولانزا، احتقان، سرفه، تجمع خلط و سل ریوی را درمان کرد. مکش سینه باعث افزایش جریان خون و تخلیه مایع لنفاوی می‌شود. به همین علت این روش می‌تواند به تسکین آسم، آلرژی فصلی و عفونت‌های سینه نیز کمک کند.

 

درمان معده درد با بادکش درمانی

یکی دیگر از فواید بادکش درمانی کمک به سیستم گوارش است. اعمال این روش بر روی شکم، باعث رهایی فشار و سفتی عضلات می‌شود. زمانی که فشار بافت‌ها از بین برود، عملکرد سیستم گوارشی نیز بهتر خواهد شد. با استفاده از بادکش درمانی می‌توان بیماری‌هایی مانند درد مزمن معده، اسهال، یبوست، احتباس آب، سندرم تحریک پذیر روده (IBS)، کاهش اشتها، نفخ شکم و دیگر بیماری‌های مرتبط با دستگاه گوارش را درمان کرد.

درمان انواع بیماریها با بادکش درمانی (توضیحات کامل)

درمان بیماریهای پوستی با بادکش درمانی

در بادکش درمانی با بهبود جریان گردش خون، ظاهر پوست نیز بهتر خواهد شد. زیرا مکش باعث می‌شود که لایه کلاژن و الاستین زیر پوست دوباره جوان شوند. با استفاده از بادکش درمانی می‌توان بیماری‌های پوستی از قبیل تبخال، اگزما، سلولیت و زخم‌های آکنه را نیز درمان کرد.
همچنین با این روش می‌توانید علائم پیری مانند خط چروک، افتادگی پوست و چین و چروک را درمان کنید. احتمالا متخصصین قبل از مکش پوست، از مرطوب کننده‌ها، اسانس‌های روغنی و لوسیون‌ها استفاده خواهند کرد. زیرا مکش باعث می‌شود که مواد مغذی این مواد راحت‌تر جذب پوست شده و خشکی پوست از بین برود.

 

درمان بیماری با بادکش درمانی

زمانی که بدن دچار آسیب می‌شود، مواد و عناصر درمانی از طریق جریان خون وارد بافت‌های آسیب دیده می‌شوند. در نتیجه شما احساس التهاب و درد می‌کنید.
روش‌های درمانی مدرن سعی می‌کنند با استفاده از دارو، تورم را کاهش داده، قبل از آنکه روند درمان و بهبودی کامل شود. بادکش درمانی با هدایت خون به سمت بافت‌ها، باعث ایجاد التهاب شده و روند درمان را دوباره از سر می‌گیرد. به همین دلیل است که ورزشکاران از بادکش درمانی استفاده می‌کنند. در این روش مواد مغذی وارد بافت‌های بدن شده و پارگی‌های کوچک ناشی از تمرینات سخت را درمان می‌کند. مهمتر از همه، سموم ایجاد شده به علت ترمیم بافت‌ها نیز از بین می‌روند.
به این ترتیب بادکش درمانی، گره‌ها و چسبندگی‌های ایجاد شده در بافت‌ها را بهبود می‌بخشد. با استفاده از فواید بادکش درمانی می‌توان آسیب‌هایی از جمله خارپاشنه، سندرم تونل کارپال و دیگر بیماری‌های اسکلتی عضلانی را درمان کرد.

 

درمان سردرد با بادکش درمانی

بادکش درمانی با استفاده از فشار معکوس نوعی ماساژ بافتی عمیق را در بدن شما ایجاد می‌کند. در این روش به دلیل بهبود جریان خون، گرفتگی و تنش عضلات از بین رفته و در نتیجه استرس و اضطراب شما کاهش پیدا خواهد کرد.
زمانی که انرژی مسدود شده در بدن آزاد شود، احساس آرامش و سلامتی به شما دست داده و سیستم عصبی شما آرام‌تر می‌شود. از آنجایی که هر جلسه بادکش درمانی حدود ۳۰ دقیقه طول می‌کشد، درمان گران بر این باور هستند که حرکت ساده‌ای مانند دراز کشیدن می‌تواند اثرات درمانی موثری داشته باشد.

 

درمان درد با بادکش درمانی

یکی از اهداف اصلی افراد برای استفاده از این روش، تسکین درد و ناراحتی است. با استفاده از این روش می‌توان درد‌های ناشی از شرایط مختلف مانند گردن درد، کمر درد، روماتیسم، میگرن و سرطان را تسکین داد. در مقایسه با مسکن‌های ضد درد و دیگر داروها، بادکش درمانی ممکن است نتایج بهتری را از خود نشان دهد.
در این روش، رگ‌های خونی و مویرگ‌ها با استفاده از مکش و بلند شدن پوست، منبسط می‌شوند. علاوه بر جریان یافتن خون تازه در رگ‌ها، مواد مغذی و اکسیژن نیز در رگ‌ها جریان پیدا کرده که به درمان آسیب و جراحات کمک می‌کنند.
علاوه بر این، با جریان یافتن خون تازه در بدن، سموم و سلول‌های مرده موجود در خون از بین می‌روند. به علت جریان گردش خون، عضلات و بافت‌های سفت شده، رها و شل می‌شوند. در این شرایط نه تنها درد کاهش پیدا کرده، بلکه میزان استرس بیماران نیز کاهش پیدا می‌کند.
طب سنتی چینی و دیگر روش‌های شفا دهنده به وجود جریان انرژی در بدن اعتقاد دارند. زمانی که این جریان انرژی توسط بیماری‌ها و جراحات مسدود می‌شود، در نتیجه بدن دچار درد و انقباض می شود. استفاده از بادکش در قسمت‌های گوشتی بدن مانند شانه، قسمت پایین کمر، گردن و کشاله ران، می‌تواند این جریان انرژی را آزاد کند. درمانگر‌های امروزی از فواید بادکش درمانی به همراه طب سوزنی، ماساژ درمانی و گرما درمانی استفاده می‌کنند.

 

درمان انواع بیماریها با بادکش درمانی

جدیدترین مطالب