قاصدک

الفبا

قاصدک

نیم نگاهی به گذشته

تاثیر لب تاپ بر افزایش دمای بیضه های آقایان

مجموعه : پزشکی و سلامت
تاثیر لب تاپ بر افزایش دمای بیضه های آقایان

دمای کیسه بیضه آقایان تحت تاثیر عواملی چون لب تاپ

 

تاثیر لب تاپ بر افزایش دمای بیضه های آقایان همیشه شنیده‌ایم که می‌گویند اول ایمنی و بعد از آن کار.فرقی هم ندارد کار شما چیست .حتی آسانترین کارها.مثل استفاده از تکنولوژیی.شاید تعجب کنید که جهت استفاده از تکنولوژی چه موارد امنیتی را باید رعایت کرد؟ساده‌ترین مورد استفاده ی صحیح از لبتاپ میباشد.حالا این وسیله پرکاربرد که بسیار در محیط های کار مورد استفاده قرار میگیرد تاثیر زیادی بر دما کیسه بیضه آقایان میگذارد. چراکه  عملکرد بیضه ها وابسته به دماست و نیازمند به دمای 2 تا 4 درجه سانتی گراد پایینتر از دمای بدن است.برای اطلاع بیشتر در این زمینه و رعایت اصول فنی آن مطالب زیر را حتما مطالعه فرمایید.

تاثیر لب تاپ بر افزایش دمای بیضه های آقایان

مردانی که از لپ تاپ بر روی پاهای خود استفاده می کنند احتمال دارد که حالت هایپرترمی اسکروتومی scrotal hyperthermia -افزایش دمای بالاتر از حد نرمال در بیضه های خود- را تجربه کنند که می تواند به طور مشخصی بر کیفیت اسپرم ها و در نهایت قدرت باروری آنها اثر گذارد باشد. دانشمندان آمریکایی این مطلب را در نشریه باروری و نازایی منتشر کردند.

 

نویسندگان این مطلب را اضافه کردند که حتی اگر مردان پاهای خود را با یک پد محافظت کنند باز هم افزایش دمای بیضه ای رخ می دهد.تنها راهی که یک مرد می تواند باروری خود را زمانی که از لپ تاپ استفاده می کند حفظ کند آن است که آن را بر روی یک میز قرار دهد یا بر روی پاهای خود به حالت باز همراه با استفاده از پد لپ تاپ در مدت زمانی کمتر از 28 دقیقه  و یا از لپ تاپ بر روی پاهایی که زانوانش به هم چسبیده باشد برای مدت زمانی کوتاه استفاده کند.

 

گروهی از محققین در امریکا برای بررسی اینکه چگونه از اختلالات جنسی مردانی که از لپ تاپ استفاده می کنند، جلوگیری کنند شروع بکار کردند. آنها 29 مرد داوطلب سالم را در این تحقیق مورد بررسی قرار دادند.

 

دانشمندان دمای قسمت های راست و چپ بیضه را همان گونه که هر شرکت کننده یک لپ تاپ را طبق روشهای زیر استفاده می کند اندازه گیری کردند(در سه بخش، هر کدام 60 دقیقه ای):

    -نشستن با زانوهای بهم چسبیده و لپ تاپ بر روی قسمت صاف روی ران

   -نشستن با زانوهای بهم چسبیده و لپ تاپ بر روی رانها، همراه با پد آن بین لب تاب و پا (زیر لب تاب)

    -نشستن با پاهای باز با زاویه 70 درجه و لپ تاپ بر روی رانها، همراه با پد آن بین لپ تاپ و پا (زیر لب تاب)

 

هدف آنها اندازه گیری هر گونه افزایش دمای بیضه ها بود. دمای بیضه ها به مقدار کمی بالا رفت و افزایش زمانی اتفاق افتاد که مرد مورد آزمایش پاهای خود را با زاویه 70 درجه باز کرد. اگرچه حتی این افزایش دما در بیضه ها هم نگران کننده بود.

 

برخی نتایج مشخص شده در این تحقیق:

– در حالت دو زانو بهم چسبیده و لب تاب بروی ران ها، بدون پد لپ تاپ:

افزایش دمای بیضه ها: قسمت چپ از 0.96 تا 2.31 درجه سانتی گراد و قسمت راست از 0.91 تا 2.56 درجه سانتی گراد.

دمای بیضه ها پس از 11 دقیقه شروع به بالا رفتن کرد.

 

– در حالت دو زانو بهم چسبیده و لپ تاپ بر روی ران ها، همراه با پد لپ تاپ

افزایش دمای بیضه ها: قسمت چپ از 0.96 تا 2.18 درجه سانتی گراد و قسمت راست از 0.72 تا 2.06 درجه سانتی گراد.

دمای بیضه ها پس از 14 دقیقه شروع به بالا رفتن کرد.

 

– در حالت پاها باز و لپ تاپ روی ران ها، همراه با پد لپ تاپ

افزایش دمای بیضه ها: قسمت چپ از 0.66 تا 1.41 درجه سانتی گراد و قسمت راست از 0.62 تا 1.47 درجه سانتی گراد.

دمای بیضه ها پس از 28 دقیقه شروع به بالا رفتن کرد.

 

نتیجه این که

حالت نشستن با پاهای تقریبا بسته، دلیل اصلی بالا رفتن دمای کیسه بیضه ها است. استفاده از پد لب تاب هم از این افزایش دمای بیضه ها جلوگیری نمی کند. در حال حاضر جلوگیری از افزایش دمای بیضه ای در استفاده کنندگان لپ تاپ تقریبا شدنی نیست. پس مردان باید طرز صحیح وضعیت نشستن (پاهای باز) و همچنین استفاده زمانی کمتر از لپ تاپ را برای بهبودی رعایت کنند.

 

تاثیر لب تاپ بر افزایش دمای بیضه های آقایان

برچسب‌ها:

مهرپرواز

آسمان آبی

مبلمان اداری

جدیدترین مطالب

پربیننده ترین مطالب

الفبا

مهرپرواز
آسمان آبی
مبلمان اداری