لاغری

لاغری

نیم نگاهی به گذشته

hpv

hpv

درمان قطعی کرونا ویروس + داروی ضد ویروس کرونا

مجموعه : پزشکی و سلامت
درمان قطعی کرونا ویروس + داروی ضد ویروس کرونا

آیا درمان قطعی کرونا ویروس آمده است؟ داروی ضد ویروس کرونا چیست؟ راههای درمان کرونا در ایران و مهمترین اقدامات برای درمان قطعی ویروس کرونا را در سایت سماتک می خوانید.

 

درمان قطعی کرونا ویروس

کرونا یکی از ویروس های جدیداست که درمان قطعی کرونا ویروس را در این مقاله مورد بررسی قرار می دهیم. از شروع ویروس کرونای جدید تا به امروز داروها و روش‌های درمانی مختلفی برای درمان قطعی کرونا مورد تحقیق و آزمایش‌های بالینی قرار گرفته‌اند؛ در حال حاضر، طبق آخرین خبرها معاون وزیر علوم و فناوری چین خبر از تحقیقاتی مؤثر در زمینه آزمایش‌های اولیه ساخت واکسن ویروس کرونا داده است اما باید توجه داشت که مراحل ساخت واکسن ممکن است یک یا دو سال طول بکشد. بعد از شیوع ویروس کرونا در بسیاری از کشورهای دنیا، محققین و دانشمندان شروع به مطالعه و بررسی راه‌های درمان این بیماری کردند. برخی از محققین بریتانیایی و آمریکایی اظهار داشته‌اند که تحقیقاتی مبنی بر کشف واکسن کرونا انجام داده‌اند که نتایج مثبتی داشته است. برخی از محققین نیز ادعا کرده‌اند؛ از آنجا که در مراحل ساخت واکسن از ویروس زنده کرونا استفاده نمی‌شود این مسئله ممکن است با مشکلاتی روبه‌رو شود و فرایند ساخت این واکسن را طولانی‌تر کند.

 

واکسن کرونا ساخته شد؟

کشف واکسن برای درمان ویروس کرونا به معنای ریشه‌کن کردن این بیماری نیست، در واقع روش‌ها و آزمایش‌های بالینی هر موسسه تحقیقاتی با دیگری متفاوت است و تا درمانی قطعی برای این ویروس کشف شود، زمان زیادی مانده است. ادعای ساخت واکسن و درمان کرونا توسط معاون وزیر علوم و فناوری چین به این معناست که در ابتدا باید تحقیقات انجام شده بر روی گونه‌های خاصی از حیوانات انجام شود، بعد از به دست آوردن نتایج مثبت از آزمایش بر روی گونه‌های جانوری، محققین بررسی‌ها و آزمایش‌های خود را بر روی انسان شروع می‌کنند. سازمان بهداشت جهانی با در نظر گرفتن بودجه قابل توجهی برای تحقیق و تولید واکسن در راستای درمان کرونا حمایت خود را از موسسات بهداشتی، دانشمندان و محققان اعلام کرده، بر همین اساس برخی از دانشمندان استرالیایی و آمریکایی تحقیقات وسیعی را در این زمینه آغاز کرده‌اند.

 

آزمایش واکسن کرونا بر روی موش ها

برخی از دانشمندان بریتانیایی در کالج لندن، آزمایش‌های اولیه خود را بر روی موش‌ها آغاز کرده‌اند، در حال حاضر آن‌ها واکسن‌هایی که از باکتری‌ها تولید کرده‌اند را بر روی موش‌ها آزمایش کرده‌اند و امیدوار هستند که در مدت زمان کوتاهی در خون این موش‌ها پاسخ آنتی بادی بدنشان نسبت به ویروس کرونا را مشاهده کنند.

 

محققین تلاش می‌کنند تا از بی‌خطر بودن واکسن، اطمینان حاصل کنند تا در آینده برای تولید انبوه مؤثر واقع شود. برخی از دانشمندان اذعان داشته‌اند که نکته مهم در تولید واکسن کرونا، اطمینان از صحت تست‌های انجام شده است که می‌توان با استناد به آن‌ها شروع به ساخت و تولید واکسن کرد.

 

اولین نشانه‌های ویروس جدید کرونا از ماه دسامبر 2019 در شهر «ووهان چین» ظاهر شد و در مدت زمان کوتاهی این ویروس همه‌گیر شد و تعداد بی‌شماری از مردم ساکن در شهر ووهان را مبتلا کرد. هم‌زمان با افزایش تعداد مبتلایان به ویروس کرونا محققین و مسئولان وزارت بهداشت جهانی، تحقیقات خود را در زمینه ساخت واکسن و درمان این بیماری شروع کردند.

درمان قطعی کرونا ویروس + داروی ضد ویروس کرونا

داروی ضد ویروس کرونا

یکی از مواردی که در زمینه تلاش برای مهار و درمان ویروس کرونا انجام شده، آزمایش بر روی دارویی برای جلوگیری از ابتلا به ایدز است. محققان چینی امید دارند از این دارو بتوانند در درمان ویروس کرونا نیز استفاده کنند. یکی دیگر از تحقیقات جالب در این زمینه استفاده از خون افرادی است که توانسته‌اند از این بیماری نجات پیدا کنند، چند تن از بیماران مبتلا به کرونا نسبت به این روش علائم مثبتی نشان داده‌اند.

 

سون یانرونگ از مرکز ملی رشد بیوتکنولوژی در چین اذعان می ‌دارد که داروی “کلروکین فسفات” می ‌تواند در درمان بیماری کرونا مفید باشد. این شواهد از مطالعات و بررسی ‌های انجام شده در چند مرحله در افراد مبتلا به ویروس در چین بدست آمده است. بیش از 10 بیمارستان از دو استان Guangdong وHunan در چین در این تحقیقات شرکت داشته اند. این مرکز اعلام داشته است که داروی کلروکین تاثیر درمانی قطعی و اثر بخشی قابل قبولی از خود نشان داده است.

درمان قطعی کرونا ویروس + داروی ضد ویروس کرونا

بهترین دارو برای درمان کرونا

کلروکین یک داروی مهم در درمان بیماری مالاریا است که علاوه بر آن در بسیاری از بیماری ‌های عفونی دیگر نیز مورد استفاده قرار می ‌گیرد. مصرف کلروکین در بیماران مبتلا به ویروس علائم بیماری را در CT-scan ریه ها کاهش داده است. علاوه بر آن تب و دوره بهبودی بیماران نیز در پی مصرف کلروکین کاهش چشمگیری داشته است. مصرف دارو منجر به افزایش درصد تست منفی اسید نوکلئیک ویروس کرونا در افراد شده است. همچنین «کلروکین فسفات» دارویی که برای بیماران مبتلا به مالاریا کاربرد دارد بر روی برخی از افراد، آزمایش شده و نتیجه استفاده از این دارو در حال بررسی است.

 

شرکت‌های دارویی بسیاری در جهان بر روی تولید واکسنی برای ریشه‌کن کردن ویروس کرونا کار می‌کنند، دولت‌ها و سازمان بهداشت جهانی نیز از هیچ حمایت و کمک مالی در این خصوص دریغ نخواهند کرد. یکی از شرکت‌های دارویی بزرگ که در حال تحقیق و بررسی است؛ شرکت «نوواکس» است که در زمینه تولید واکسن ابولا فعالیت داشته است.

 

شرکت فرانسوی «سانوفی» یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های دارویی در جهان است که به محض شیوع ویروس کرونا در ووهان چین آزمایش‌ها و تحقیقات علمی خود را در این زمینه آغاز کرد. شرکت سانوفی در گذشته نیز روی بیماری‌های سارس و آنفولانزا نیز تحقیقاتی انجام داده است، در حال حاضر نیز تلاش‌های محققین این شرکت ادامه دارد، سانوفی اظهار امیدواری کرده است که تا حدود یک سال و نیم دیگر بتواند، آزمایش‌های لازم را روی افراد انجام دهد.

 

اگر تمام موارد علمی و پزشکی در مسیری موفقیت‌آمیز ادامه داشته باشند آزمایش‌های اولیه برای ایجاد ایمنی در بدن و توانایی واکسن در برابر تحریک ناشی از پاسخ ایمنی انجام می‌شود و بعد از آن آزمایش‌ها وارد فاز دوم می‌شود و به مرحله اثبات عملکرد واکسن می‌رسد که در واقع می‌تواند، عفونت‌های ایجاد شده توسط ویروس را از بین ببرد.

 


حتما بخوانید: ویروس کرونا در چه دمایی از بین می رود


 

درمان قطعی کرونا ویروس + داروی ضد ویروس کرونا

درمان دارویی کرونا ویروس

علاوه بر کلروکین، دو داروی دیگر به نام های favipiravir  (یک داروی ضد آنفولانزا) و remdesivir (داروی ضد ویروسی) نیز در بهبود علائم ویروس کرونا موثر است. بررسی های بالینی بیشتر برای favipiravir  و remdesivir کماکان در دستور کار محققان در چین می‌ باشد. ژاپن نیز از جمله کشور های شرکت کننده در تحقیقات برای یافتن داروی کارامد برای درمان ویروس کرونا به شمار می ‌رود. مطالعات در حال حاضر به بررسی تاثیر داروی ضد ویروس HIV در مقابله با ویروس کرونا می‌ پردازند. گزارش ها از چین حاکی از آن است که وزارت بهداشت چین داروی favilavir  را برای درمان بیماری COVID-19 تایید کرده است.

 

محققان و شرکت‌های دارویی بزرگ در جهان، تلاش می‌کنند تا اقدامات مفیدی در راه ساخت واکسن ویروس کرونا انجام دهند و رقابت گسترده‌ای در این زمینه در حال شکل‌گیری است. همان‌طور که اشاره شد، ساخت واکسن مسئله اصلی برای درمان این بیماری نیست، بلکه این شرکت‌ها و محققین آن‌ها تلاش می‌کنند راهی مطمئن پیدا بیابند تا بعد از ساخت واکسن از عملکرد آن اطمینان حاصل کنند.

 

درمان قطعی کرونا ویروس در بسیاری از کشورهای دنیا از جمله ایران در حال بررسی است و بهترین داروی ضد ویروس کرونا را در بالا برایتان بیان کردیم که باید طبق دستور پزشک متخصص تجویز و مصرف شود.

برچسب‌ها:

جدیدترین مطالب