لاغری

لاغری

نیم نگاهی به گذشته

hpv

hpv

سرفه کرونایی چگونه است | صدای سرفه های کرونایی چگونه است

مجموعه : پزشکی و سلامت
سرفه کرونایی چگونه است | صدای سرفه های کرونایی چگونه است

سرفه کرونایی چگونه است

سرفه خشک کرونا چطور است؟ کرونا ویروس با سرفه های خشک و طولانی مدت همراه است و سرفه های گاه به گاه چندان نگران کننده نیستند. در این مطلب می خواهیم بدانیم سرفه کرونایی چگونه است؟ اگر مدت زیادی است که سرفه های خشک و پی در پی می کنید باید کمی نگران شوید. بسیاری از متخصصان درباره سرفه های کرونایی نظر مشترک دارند و می گویند زمانی که سرفه خشک هفته ها ادامه داشته باشید و تا آنجا که همراه خون از دهان خارج شود کمی نگران کننده است و باید فرد تحت نظر پزشک باشد. باید بدانید که یکی از نشانه های ویروس کرونا تب شدید است و اگر این تب همراه با سرفه های خشک باشد و احساس منگی و خستگی در فرد ایجاد کند احتمالا کرونا در بدن وجود دارد.

 

بیمارانی که سرفه های شدید و خشک همراه با بدن درد و تب و ضعف و اختلال چشایی و بویایی دارند باید بیشتر مراقب باشند و حتی الامکان از سایر افراد خانواده دور باشند. یکی از نشانه های سرفه کرونایی خشک بودن این نوع سرفه است و شما باید به سرعت به مراکز درمامی مراجعه کنید. ممکن است شما بخاطر آلرژی به سرفه بیفتید که دیگر نمی توان این را به عنوان سرفه کرونایی در نظر گرفت.

 

سرفه های خشک، تب و احساس خستگی از علائم شایع کرونا ویروس هستند و اکثر بیماران در هنگام ابتلا به کرونا احساس می کنند دچار سرماخوردگی یا آنفولانزا شده اند. برای حفظ سلامت افرادی که به کرونا مبتلا می شوند باید اقداماتی نیز انجام شود و یکی از این اقدامات تشخیص به موقع ویروس است. این ویروس ناشناخته بسیار مهلک و خطرناک است و از جمله مهمترین علامت های آن تب شدید همراه با سرفه های خشک و مستمر است.

سرفه کرونایی چگونه است | صدای سرفه های کرونایی چگونه است

سوالات پزشک برای تشخیص سرفه های کرونایی

در صورتی که برای بررسی وضعیت سلامت خود و تشخیص سرفه های کرونایی به پزشک مراجعه کنید معمولا این سوالات از شما پرسیده می‌شود:

ـ سرفه‌ چه مدت زمان به طول می‌انجامد؟

ـ شدت سرفه‌ در چه موقع از شبانه‌روز بیشتر است؟

ـ سرفه‌ با چه صدایی همراه است؟

ـ آیا سرفه موجب بروز علائمی از قبیل استفراغ، سرگیجه یا بی‌خوابی می‌شود؟

ـ سرفه چه شدتی دارد؟ آیا در فعالیت‌های روزانه خلل ایجاد می‌کند؟

سرفه کرونایی چگونه است | صدای سرفه های کرونایی چگونه است

صدای سرفه های کرونایی چگونه است

سرفه های کرونایی خشک هستند و صدای بسیار بلندی دارند و در مورد اینکه صدای سرفه های کرونایی چگونه است باید بگوییم شبیه به سرفه کردن از اعماق جان است. این نوع سرفه ها خشک بوده و همراه با تب می آیند و تب بالا هم یکی از نشانه های ابتلا به ویروس کرونا است. تشخیص به موقع ویروس کرونا بسیار حائز اهمیت است و باعث نجات فرد مبتلا از مرگ می شود. در صورت مواجه با صدای سرفه های کرونایی در فرد سریعا او را به مراکز درمانی ویروس کرونا انتقال دهید تا تست کرونا گرفته شود. یکی از مهمترین راههای بررسی این ویروس، نوع و صدای سرفه ها است که به پزشک کمک می کند بیماری کووید 19 را تشخیص دهد.

 

همانطور که در بالاتر هم توضیح دادیم سرفه های کرونایی خشک و مداوم است و افراد مبتلا به این ویروس احساس تنگی نفس هم دارند و ریه ها بطور کامل درگیر می شوند. این بیماری مهلک بافت های ریه انسان را تحریک می کند و با پیشروی بیماری در بافت های آسیب دیده ریه مایع جمع می شود و در این هنگام فرد احساس تنگی نفس خواهد کرد و مدام سرفه می کند. با درگیر شدن ریه ها به ویروس دیگر اکسیژن مورد نیاز بدن تامین نمی گردد و تنگی نفس شدید اتفاق خواهد افتاد.

سرفه کرونایی چگونه است | صدای سرفه های کرونایی چگونه است

سرفه خشک کرونا چطور است

نباید هر نوع سرفه خشک را به کرونا ربط داد و اگر در یک روز شما چند مرتبه سرفه خشک کردید لازم نیست به بیماری کرونا شک کنید. سرفه خشک کرونا مداوم بوده و فرد مبتلا را دچار تنگی نفس خواهد کرد. سرفه مرطوب با خلط همراه است اما سرفه خشک کرونایی بدون خلط است و از قسمت پشت گلو می آید. همچنین در سرفه خشک کرونا مجرای تنفسی باز نمی‌ شود و اغلب افراد این سرفه را آزاردهنده توصیف می‌کنند. در برخی از موارد دیده شده است که در ابتدا سرفه ها خشک است و رفته رفته تبدیل به سرفه مرطوب می شود.

 

معمولا این شرایط در بیماران مبتلا به ذات الریه هم دیده می شود که در ابتدا فرد دچار سرفه های خشک می شود اما وقتی بیماری پیشرفت می کند اغلب سرفه ها مرطوب و تر خواهد بود. در واقع با پیشرفت بیماری کیسه های هوایی ریه پر از ترشحات التهابی می شود و سرفه ها از خشک به سمت مرطوب پیش می روند. این شرایط در بیماران مبتلا به ذات‌الریه مشاهده می‌شود که اغلب فرد دچار سرفه‌های خشک شده اما با پیشرفت بیماری کیسه‌های هوایی ریه با ترشحات التهابی پر شده و موجب بروز سرفه مرطوب می‌شود.

برچسب‌ها:

جدیدترین مطالب