شربت بلادونا پی بی برای چیست

شربت بلادونا پی بی برای چیست

شربت بلادونا پی بی برای چیست

شربت بلادونا پی بی (Belladonna) از داروهای گوارشی است که با کاهش ترشح اسید معده، دل درد، اسهال و درد شکم را در نوزادان رفع می‌کند. این دارو در درمان بیماری روده تحریک پذیر (IBS) هم تجویز می‌شود. علاوه بر شربت، قرص و کپسول این دارو هم موجود می‌باشد. مشکلات گوارشی در اثر تغذیه نادرست، ورزش نکردن، مصرف دخانیات، داشتن استرس و… ایجاد می‌شوند. برای رفع این مشکلات علاوه بر درمان‌های گیاهی داروهای مختلفی هم وجود دارد. شربت بلادونا پی بی (Belladonna) یکی از این داروهاست که با کاهش میزان ترشح اسید معده مشکلات گوارشی را رفع می‌کند. سردرد، تشنج و یبوست برخی از عوارض مصرف این دارو است.

 

شربت بلادونا پی بی برای درمان چیست

مشکلات گوارشی این روزها بسیار شایع هستند و شاید یکی از دلایل اصلی ابتلا به آن عادات نادرست غذایی باشد. از بین این مشکلات یبوست و نفخ شکم شیوع بیشتری دارد. لازم به ذکر است که اختلالات دستگاه گوارشی را هیچ‌گاه نباید دست کم گرفت چرا که می‌توانند نشانه‌هایی از یک بیماری جدی‌تر باشند. از اصلی‌ترین دلایل ابتلا به مشکلات گوارشی داشتن تغذیه نادرست است. مصرف قند، کافئین و عدم مصرف فیبر کافی خود می‌تواند زمینه‌ساز بروز این مشکلات باشد. علاوه بر این برخی از عادات نادرستی هم که در زندگی وجود دارد می‌تواند به گسترش آن‌ها دامن بزند. این عادات نادرست عبارتند از: ورزش نکردن، خوابیدن بلافاصله بعد از خوردن غذا، سیگار کشیدن و…

شربت بلادونا پی بی برای چیست

خاصیت شربت بلادونا پی بی

مصرف برخی داروها و همچنین داشتن حساسیت به بعضی از خوراکی‌ها هم می‌تواند مشکلات گوارشی را ایجاد کند. بهترین کار برای اینکه یک دستگاه گوارش سالم داشته باشید این است که خوراکی‌های تازه و سالم مصرف کنید. این آسان‌ترین راه برای رهایی از نفخ معده و یبوست است. علاوه بر این می‌توانید با کنترل کردن استرس از بیماری‌هایی مثل سندروم روده تحریک‌پذیر در امان باشید. ورزش روزانه علاوه بر اینکه استرس را کاهش می‌دهد می‌تواند تا حدی مشکلات گوارشی را بهبود بخشد. استفاده از داروهای گیاهی هم در این زمینه بی‌تاثیر نیست. می‌توانید از نعنا، بابونه و لیمو برای رفع مشکلات گوارشی استفاده کنید. در نهایت می‌توانید از درمان‌های دارویی هم کمک بگیرید. شربت بلادونا پی بی از داروهای موثر در این زمینه است که در ادامه بیشتر با آن آشنا می‌شوید.

 

موارد مصرف شربت بلادونا پی بی

میزان دقیق مصرف این دارو حتما باید توسط پزشک متخصص تعیین گردد. این دارو معمولاً بصورت دو تا سه مرتبه در روز مصرف می‌شود. بهتر است دارو یک ساعت قبل از هر وعده غذایی و به هنگام خواب مصرف شود.

 

رنگ شربت بلادونا پی بی

در صورتیکه هرگونه سابقه حساسیت دارویی داشته‌اید پزشک را در جریان قرار دهید.
قبل از استفاده، فهرست داروهایی که مصرف می‌کنید را در اختیار پزشک خود قرار دهید.
چنانچه باردار هستید یا قصد بارداری دارید قبل از مصرف دارو با پزشک مشورت کنید.
توصیه می‌شود در دوران شیردهی مصرف این دارو تنها با نظر پزشک صورت گیرد.
اگر سابقه ابتلا به بیماری‌های کلیوی و کبدی، بیماری‌های قلبی، فشار خون بالا یا التهاب پروستات داشته‌اید حتما پزشک را در جریان بگذارید. شاید نیاز به تغییر دارو داشته باشید.
مصرف این دارو در افراد بالای ۶۵ سال بای با احتیاط انجام گیرد.
هیچ‌گاه دارو را بیشتر از مقدار تجویز شده مصرف نکنید.
از آنجاییکه این دارو موجب خواب‌آلودگی می‌شود از انجام کارهایی مثل رانندگی که نیاز به هوشیاری کامل دارد اجتناب کنید.
طی مصرف این دارو از انجام فعالیت زیاد در هوای گرم پرهیز کنید.
استفاده از آدامس‌های بدون قند جهت پيشگيری از خشکی دهان توصیه می‌شود.
در صورت سریع شدن نبض، تاری دید و سرگیجه مصرف دارو را قطع کنید.
در طی مصرف این دارو مایعات کافی بنوشید.

شربت بلادونا پی بی برای چیست

عوارض شربت بلادونا پی بی

مصرف این دارو در سالمندان باید در دوز پایین باشد.

 

شربت بلادونا پی بی باید با تجوزیز پزشک مصرف شود و استفاده زیاد از شربت بلادونا پی بی موجب عوارضی می شود که جبران ناپذیز است. برای مصرف شربت بلادونا پی بی باید به پزشک معالج خود مراجعه کنید.

جدیدترین مطالب