قرص لوبل برای چیست | عوارض قرص لوبل در بارداری

قرص لوبل برای چیست | عوارض قرص لوبل در بارداری

قرص لوبل برای چیست

قرص لوبل در بارداری باید طبق دستور پزشک مصرف گردد و قرص لوبل خارجی در بسیاری از داروخانه های کشور به فروش می رسد اگر به دنبال بهترین راه درمان صرع با قرص لوبل هستید در ادامه شما را راهنمایی خواهیم کرد همچنین عوارض قرص لوبل در بارداری بیان خواهد شد. دوز دارو در بیماران با نارسایی کبدی شدید و نیز در بیماران با نارسایی کلیوی و یا تحت دیالیز باید با احتیاط و تعدیل دوز صورت گیرد.

 

عوارض قرص لوبل در بارداری

قرص لوبل برای بارداری ممکن است مفید باشد اما باید درباره عوارض مصرف قرص لوبل در بارداری باید با پزشک معالج تان صحبت کنید. در حین درمان با قرص لوبل وضعیت ذهنی، عملکرد کلیه، سی بی سی، مقدار هموگلوبین و مقدار مصرف و دفع مایعات باید بررسی شود.
تشنج وضعیتی است که در آن فرد تعادل خود را از دست داده و برای چند دقیقه هوشیاری خود را از دست می‌دهد. تشنج همانند صرع از بیماری‌های عصبی است که با مصرف دارو می‌توان آن را کنترل کرد و تعداد دفعات حمله را به حداقل رساند. به این منظور داروهایی همچون قرص کاربامازپین و قرص والپرت سدیم وجود دارند. قرص لوبل یکی دیگر از این داروهاست که در ادامه قصد داریم با موارد مصرف و عوارض احتمالی آن آشنا شویم.

قرص لوبل برای چیست | عوارض قرص لوبل در بارداری

قرص ضد تشنج لوبل

تشنج یک حمله عصبی ناشی از اختلال در فعالیت الكتریكی مغز است و بصورت حرکات غیر ارادی در بدن، چشم‌ها و بخش‌های مختلف بدن بروز می‌كند. بروز این حالت می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد. بیماری صرع یکی از زمینه‌هایی است که باعث ایجاد تشنج‌های جزئی می‌شود. دیگر عوامل می‌تواند شامل آسیب‌های مغزی، عفونت‌های مغزی، تب شدید، فشار خون بسیار بالا، کاهش شدید قند خون و… باشد.
حمله‌ تشنج ممکن است از چند ثانیه تا حدود ۱۵ دقیقه به طول انجامد. همچنین ممکن است فرد قبل از اینکه تشنج کند علائمی مثل سرگیجه، تاری دید، اضطراب، لرزش پاها و یا سردرد را در بدن خود احساس کند. استفاده از داروهای مرتبط در این زمینه می‌تواند تعداد و شدت حملات را کاهش داده و آن‌ها را تحت کنترل در بیاورد.

 

قرص لوبل چیست

قرص لوبل (Levebel) با نام دیگر (Levetiracetam) از داروهای ضد صرع است که معمولا برای درمان تشنج‌های جزئی، تشنج‌های میوکلونیک و تشنج‌های تونیک کلونیک تعمیم یافته استفاده می‌شود. این دارو با کاهش جریان الکتریکی غیرطبیعی سلول‌های مغزی، به تنهایی یا همراه با سایر داروهای ضد صرع جهت کاهش حملات تشنج استفاده می‌شود. توجه داشته باشید که مصرف داروی لوبل صرع را درمان نمی‌کند و تنها برای کنترل تشنج مورد استفاده قرار می گیرد. این دارو به صورت قرص، محلول خوراکی و محلول تزریقی وجود دارد.

 

عوارض قرص لوبل

سرگیجه، افسردگی، تمایلات خودکشی، خواب آلودگی، عفونت، ضعف، استفراغ، سردرد، افزایش فشار خون، رفتارهای غیرطبیعی همچون آشفتگی، اضطراب، بی‌تفاوتی، تغییرات احساسی، خشم، نگرانی، اختلال شخصیتی و تحریک‌پذیری
تداخل دارویی سولامر، کتورالک، ارلیستات، کاربامازپین، داروهای آنتی‌هیستامین، بنزودیازپین‌ها،‌ اپیوئیدها،‌ ضدافسردگی‌های سه‌حلقه‌ای، داروهای خواب‌آور و الکل

 

موارد مصرف قرص لوبل

میزان مصرف این دارو باید توسط پزشک تعیین گردد اما به طور معمول به منظور کنترل حملات تشنجی و صرع نسبی در بزرگسالان مقدار ۵۰۰ میلی‌گرم از دارو به صورت خوراکی یا وریدی، روزانه دو بار مصرف می‌شود. حداکثر میزان مصرف روزانه این دارو ۳۰۰۰ میلی‌گرم است. مقدار مصرف دارو در کودکان با توجه به شرایط، سن و وزن آن‌ها توسط پزشک محاسبه می‌شود.

 

قرص لوتیراستام 500 چیست

لوبل را می‌توان قبل یا بعد از غذا مصرف کرد.
دارو را مطابق دستور پزشک مصرف کنید.
در صورتی که این دارو دو نوبت در روز برای شما تجویز شده است، بهترین زمان مصرف آن صبح‌ها و عصرها می‌باشد.
در صورت بارداری یا اقدام به بارداری پزشک خود را مطلع نمایید.
چنانچه در دروان شیردهی به سر می‌برید حتما با مشورت پزشک از این دارو استفاده کنید.
اگر در طول مصرف داروی لوبل دچار حساسیت‌های پوستی شدید به پزشک مراجعه کنید.
هیچ‌گاه لوبل را به یکباره قطع نکنید. قطع مصرف اين دارو بايد بصورت تدريجی و تحت نظر پزشک انجام شود.
موقع تغییر حالت بدن مثل نشستن و ايستادن به دليل احتمال افتادن، بيمار بايد دقت بيشتری داشته باشد.
از انجام فعالیت‌هایی که نیاز به هوشیاری کامل دارند (مثل رانندگی) در طول درمان با داروی لوبل اجتناب کنید.
در صورت سابقه مشکلات کلیوی، کبدی و حساسیت دارویی به پزشک خود اطلاع دهید.
حتی در صورتیکه احساس بهبودی داشتید درمان خود را ادامه داده و طبق برنامه منظم به پزشک خود مراجعه کنید.
مصرف این دارو ممکن است خطر ابتلا به افکار و رفتار خودکشی را افزایش دهد. به همین منظور بیماران تحت درمان با این دارو باید تحت نظارت قرار بگیرند.

برچسب‌ها:

جدیدترین مطالب