خواص قرص گیاهی همولاکس | عوارض و نحوه مصرف قرص همولاکس

خواص قرص گیاهی همولاکس | عوارض و نحوه مصرف قرص همولاکس

قرص همولاکس برای پاکسازی کبد استفاده می شود و خواص قرص گیاهی همولاکس بسیار زیاد است در اینجا با عوارض مصرف قرص همولاکس آشنا می شوید همچنین نحوه مصرف قرص همولاکس طبق دستور پزشک است.

خواص قرص گیاهی همولاکس | عوارض و نحوه مصرف قرص همولاکس

خواص قرص گیاهی همولاکس

قرص گیاهی همولاکس چیست؟ قرص گیاهی همولاکس از گیاهانی مانند هلیله سیاه، هلیله زرد، بلیله و آمله ساخته شده است. از قرص همولاکس برای پاکسازی بدن، سم زدایی کبد و رفع خستگی‌های مزمن استفاده می‌شود. علاوه بر این، قرص گیاهی همولاکس یبوست و نفخ معده را رفع کرده و سبب صاف شدن پوست می‌گردد. قرص همولاکس پاک‌کننده معده بوده، به تقویت و پاکسازی دستگاه گوارشی کمک کرده و به همین دلیل در درمان همورئید نیز مفید است. از دیگر ترکیبات قرص گیاهی همولاکس می‌توان به ترچبولین، ترفلاوین A، پونیکالاگین، چبولیک اسید، چبولینیک اسید، گالیک اسید اشاره کرد. خوشبختانه برای سم زدایی از کبد می‌توان به برخی خوراکی‌ها و گیاهان دارویی موجود در طبیعت اعتماد کرد. هویج، چغندر و زنجبیل برخی از این خوراکی‌ها هستند که می‌توانند کبد را پاکسازی و جریان خون را در بدن بهبود بخشند.

خواص قرص گیاهی همولاکس | عوارض و نحوه مصرف قرص همولاکس

زمانی که کبد نتواند سموم را از بدن دفع کند، بیماری‌ها به سراغ انسان می‌آیند. تغییر رنگ ادرار، تورم شکم، بروز مشکلات پوستی، ریفلاکس معده، خستگی فیزیکی و ذهنی، زردی و کم‌اشتهایی می‌توانند از علائم و نشانه‌های تجمع سموم در کبد باشند. مسلم است که با دفع این سموم و پاکسازی کبد می‌توان بسیاری از این مشکلات را برطرف کرد. علاوه بر گیاهان و خوراکی‌های طبیعی که وجود دارد؛ مصرف برخی از داروهای پاکسازی‌کننده مثل قرص گیاهی همولاکس هم می‌تواند در رسیدن به یک کبد سالم و خالی از سموم، موثر باشد. در ادامه با قرص گیاهی همولاکس که یکی از این داروهاست و ترکیبات ساخت آن گیاهی هستند، آشنا می‌شویم.

خواص قرص گیاهی همولاکس | عوارض و نحوه مصرف قرص همولاکس

عوارض مصرف قرص همولاکس

قرص همولاکس عوارض جانبی خاصی به همراه ندارد به جرات می‌توان کبد را مهمترین عضو بدن به شمار آورد که عملکرد آن برای حفظ زندگی با کیفیت بالا ضروری است. در صورت بارداری، نباید از دارو همولاکس استفاده کرد. کبد مسئول فیلتر کردن سموم خون است و همچنین نقش مهمی در تلفیق کربوهیدرات‌ها و چربی‌ها دارد و عوارض مصرف قرص همولاکس چندان زیاد نیست. گاه بر اثر داشتن عادات غذایی ناسالم مثل مصرف خوراکی‌هایی با مواد نگدارنده یا فست فودها، ناخواسته به این عضو حساس آسیب می‌زنیم و اجازه نمی‌دهیم بتواند کار خود را به طور صحیح در بدن انجام دهد. قرص گیاهی همولاکس در افراد با نارسایی کبدی، نباید مصرف شود. تداخل قرص همولاکس با داروهای قلبی مثل دیگوکسین است. چنانچه با مصرف قرص همولاکس دچار تنفس سخت، تورم چهره، لب‌ها، زبان یا گلو شدید، مصرف را قطع و به اورژانس مراجعه کنید. این‌ها نشانه‌های حساسیت به قرص گیاهی همولاکس است. به دلیل عوارض مصرف قرص همولاکس برای نوزاد استفاده از آن در دوران شیردهی، ممنوع است.

خواص قرص گیاهی همولاکس | عوارض و نحوه مصرف قرص همولاکس

نحوه مصرف قرص همولاکس

نحوه مصرف قرص همولاکس معمولا ۳ بار در روز، هر بار ۲ قرص مصرف می‌شود. مصرف قرص همولاکس برای کودکان – زنان باردار و شیرده ممنوع است. فاصله مصرف سایر داروها با قرص همولاکس، به صورت یک ساعت قبل یا سه ساعت بعد باید باشد. در صورتی که سابقه هر نوع حساسیت را نسبت به این دارو دارید و همچنین در صورت داشتن حساسیت به هر ماده دیگری مانند غذاها، مواد نگهدارنده یا رنگ‌ها، به پزشک خود اطلاع دهید. همچنین موارد مصرف قرص گیاهی همولاکس عبارتند از:

 

– پاکسازی عمومی بدن
– سم زدایی کبد
– رفع خستگی های مزمن
– کاهش عوارض جانبی داروهای شیمیایی
– از بین بردن یبوست و خشکی
– کاهش نفخ معده
– کاهش علائم هموروئید
– برطرف کردن خستگی مزمن
– سبب صافی پوست و درخشندگی چشم ها

خواص قرص گیاهی همولاکس | عوارض و نحوه مصرف قرص همولاکس

فهرست تمامی داروهایی را که در حال استفاده از آن هستید (چه گیاهی و چه پزشکی)، در اختیار پزشک قرار دهید. ممکن است برخی از داروها میزان اثربخشی داروهای دیگر را تحت تاثیر قرار دهند. دارو را طبق دستورالعملی که پزشک داده است، مصرف کنید.

در صورتی که استفاده از یک دوز از دارو را فراموش کردید، به محض یادآوری، داروی خود را مصرف کنید. اگر به زمان مصرف بعدی نزدیک هستید، دوز فراموش شده را رها کنید و به برنامه دارویی خود بازگردید.

خواص قرص گیاهی همولاکس | عوارض و نحوه مصرف قرص همولاکس

موارد منع مصرف قرص گیاهی همولاکس

قرص گیاهی همولاکس در نارسایی های کبدی چون سوء القنیه، سیروز و هپاتیت با توجه به بعضی عوارض مربوط به بعضی تانن های ساده، بهتر است مصرف نشود. از آنجا که محلول تانن ها می تواند سبب رسوب بخشی از داروها شود، فاصله مصرف سایر داروها با آن به صورت یک ساعت قبل یا سه ساعت بعد باشد. در صورت مصرف گلیکوزیدهای قلبی چون دیگوکسین، به خاطر احتمال کاهش اثر داروی قلبی، احتیاط و تدبیر از جانب پزشک صورت پذیرد. بهتر است حتی الامکان برای اطفال نیز از قرص گیاهی همولاکس استفاده نشود.

خواص قرص گیاهی همولاکس | عوارض و نحوه مصرف قرص همولاکس

مکانیسم اثر قرص همولاکس گیاهی

تجمع مواد زائد و سموم درکبد و بافتها باعث ایجاد خستگی می‌شود . هلیله‌ها در طب سنتی جهت دفع اخلاط ناسالم، دفع سموم و پاکسازی بدن بسیار توصیه شده‌اند. هلیله‌ها مواد زائد جمع شده در بافتها را به سمت روده‌ها هدایت کرده، باعث دفع موثر آنها می‌شوند و در نهایت احساس سرزندگی را ایجاد می‌کند.مواد موثره موجود در گیاهان مورد استفاده در قرص گیاهی همولاکس با اثر بخشی بالا بر دیواره روده و افزایش جذب آب باعث می‌شود دفع به راحتی انجام بگیرد. پاک کننده معده بوده، به تقویت و پاکسازی دستگاه گوارشی کمک کرده و به همین دلیل در درمان همورئید نیز بسیار نافع است.

برچسب‌ها:

جدیدترین مطالب