قطره فلوکورت برای درمان چیست | موارد مصرف قطره فلوکورت

قطره فلوکورت برای درمان چیست | موارد مصرف قطره فلوکورت

قطره فلوکورت چشم چیست

قطره فلوکورت چشمی برای چیست قطره فلوکورت یکی از داروهای مفید برای بیماریهای چشمی است که در اینجا موارد مصرف قطره فلوکورت را بیان خواهیم کرد. قطره فلوکورت باید طبق دستور پزشک معالج شما مصرف گردد و مصرف خودسرانه این قطره اصلا توصیه نمی شود. چشم عضو بسیار حساسی بوده و با قرار گرفتن در معرض هوای آلوده و یا گرد و غبار ممکن است دچار سوزش و التهاب شود. اگر به علائم مربوط به ناراحتی‌های چشمی بی‌اهمیت باشیم ممکن است به دیگر بیماری‌های جدی چشم مثل عفونت چشمی یا عفونت قرنیه چشم مبتلا شویم. معمولا با مراجعه به پزشک و استفاده از داروهای استریل‌کننده و همچنین داروهای درمان عفونت و یا رفع دیگر مشکلات چشمی، بسیاری این بیماری‌ها قابل برطرف شدن هستند. این قطره یکی از محلول‌های استریل کننده چشم است که در ادامه با آن آشنا می‌شوید.

قطره فلوکورت برای درمان چیست | موارد مصرف قطره فلوکورت

قطره فلوکورت چشمی برای چیست

قطره فلوکورت با نام دیگر فلورومتولون (Fluorometholone) به منظور درمان التهاب قرنیه و ملتحمه در مواردی مانند آلرژی تجویز می‌شود. از این قطره بعد از عمل لیزیک هم استفاده می‌شود. از آنجاییکه اثر داروهای چشمی در چشم باقی می‌ماند و فقط مقدار کمی از آن به سایر نقاط بدن می‌رسد نسبت به داروهای خوراکی عوارض کمتری دارند. اما از سوی دیگر برخی عوارض موقتی مثل سوزش و قرمزی چشم هم می‌تواند در اثر استفاده از قطره‌های چشمی ایجاد شود که در بسیاری از مواقع موقتی بوده و برطرف می‌شود.

 

عوارض قطره فلوکورت

عفونت چشم، افزایش فشار داخلی چشم (در موارد نادر)، تاری موقت و ملایم دید، سوزش، خارش، قرمزی چشم و آبریزش از چشم، نازک شدن قرنیه و پارگی كره چشم، آسیب عصب بینایی، كاتاراكت زیركپسولی، نقص در وضوح و میدان دید و عفونت ثانویه چشمی

 

نحوه استفاده از قطره فلوکورت

میزان دقیق مصرف این دارو باید توسط پزشک تعیین گردد. برای استفاده از قطره چشمی فلوکورت ابتدا سر خود را به عقب خم کنید و پلک تحتانی را با انگشت اشاره پایین بکشید تا یک فضا ایجاد شود. پس از آن قطره را (بدون اینکه نوک قطره چکان با چشم یا پلک شما تماس یابد) به داخل این فضا بیندازید و چشمان خود را ببندید. چنانچه بایستی بیش از یک نوع قطره را در یک زمان استفاده کنید. قبل از استفاده از قطره دوم ۳ تا ۵ دقیقه صبر کنید.

قطره فلوکورت برای درمان چیست | موارد مصرف قطره فلوکورت

مدت زمان مصرف قطره فلوکورت

این دارو برای افرادی که مبتلا به بیماری‌های قارچی چشم، التهاب ناشی از عفونت، گلوکوم مزمن و عفوت قرنیه و ملتحمه هستند نباید مصرف شود.
درصورت مصرف دارو برای بیش از ۱۰ روز فشار داخل چشمی و عدسی به طور مرتب باید كنترل شود.
به منظور پیشگیری از بروز عفونت داروهای چشمی را باید با رعایت مسائل بهداشتی استفاده کرد.
این دارو در بیماران دیابتی باید با احتیاط مصرف شود.
قبل از مصرف، ظرف دارو را حتما به خوبی تکان دهید.
قطره فلوکورت را نباید برای مدت زمان طولانی استفاده کرد.
چنانچه در هنگام استفاده از دارو ناراحتی برایتان ایجاد شد بلافاصله با چشم پزشکتان تماس بگیرید.
هر گونه حساسیت دارویی را باید به پزشک یا چشم پزشک معالجتان اطلاع دهید.
واکنش‌های حساسیتی نسبت به قطره‌های چشمی معمولا باعث ایجاد خارش، تورم و ایجاد دانه‌های قرمز در اطراف چشم می‌شوند. در صورتیکه هر کدام از این علائم را با مصرف قطره چشمی فلوکورت مشاهده کردید، مصرف آن را قطع کرده و به پزشک مراجعه کنید.

قطره فلوکورت برای درمان چیست بسیاری از مردم نمی دانند که از قطره چه زمانی باید استفاده کنند نحوه استفاده از قطره در بروشور دارو توضیح داده شده است و برای عوارض قطره فلوکورت چشمی با پزشک خود مشورت کنید.

 

قطره فلوکورت برای درمان چیست | موارد مصرف قطره فلوکورت

جدیدترین مطالب