پماد ملیسان برای چی خوبه | پماد ملیسان برای تبخال تناسلی

پماد ملیسان برای چی خوبه | پماد ملیسان برای تبخال تناسلی

پماد ملیسان برای تبخال تناسلی کاربرد دارد و بهترین پماد برای تبخال تناسلی، پماد ملیسان است که باید طبق دستور پزشک متخصص مصرف گردد اکیدا توصیه می شود از مصرف خودسرانه پماد ملیسان برای تبخال تناسلی استفاده نشود اگر می خواهید بدانید که پماد ملیسان برای چی خوبه با ادامه این نوشتار از سایت تفریحی سماتک همراه باشید.

 

پماد ملیسان برای چی خوبه

پماد ملیسان برای درمان تبخال تناسلی بکار می رود و مهمترین ترکیبات این دارو عصاره خشک شده برگ بادرنجبويه (۱%) در پايه ژل كه بر اساس ۲۳/۰% اسيد تانيک استاندارد شده است.پماد ملیسان برای درمان تبخال های تناسلی زنان و مردان محصول شرکت گل داروی اصفهان است.پماد گیاهی ملیسان، از وجود عصاره خشک شده بادرنجبویه بهره می‌گیرد. در گذشته دور، ابو علی سینا از این داروی گیاهی و روغن آن برای درمان جای نیش حشرات و کاهش گرفتگی‌های عصبی استفاده می‌کرده است. خواص بادرنجبویه بسیار متعدد است،

اما شاید کاربردی‌ترین خاصیت آن درمان تبخال تناسلی در ترکیب ژل ملیسان باشد. روش‌های متعددی برای درمان تبخال تناسلی وجود دارند، اما در این میان پماد موضعی ملیسان برای تبخال تناسلی نیز می‌تواند به عنوان یک مبارز قوی با ویروس‌ها عملکرد خوبی از خود نشان دهد.

پماد ملیسان را به تنهایی برای درمان استفاده کنید. مصرف همزمان پماد ملیسان با میرتوپلکس و آسیکلوویر موضعی (دارو‌های ضد ویروسی که در درمان تبخال تناسلی به کار می‌روند) احتمال تداخل و تشدید اثر وجود دارد.

پماد ملیسان برای چی خوبه | پماد ملیسان برای تبخال تناسلی

پماد ملیسان برای تبخال تناسلی

 

به نظر می‌رسد عصاره گیاهی بادرنجبویه که در پماد ملیسان وجود دارد مستقیما” ویروس تبخال تناسلی را غیرفعال می‌سازد. سپس مـطالعات پیگیر، نشان داده اند که اثر ضد ویروسی بادرنجبویه به علت تانن های موجود در آن و همچنین به علت وجود یک فراکسیون فنولی غیرتاننی است. وجود اسیدهای کاربوکسیلیک فنولی (مانند اسید رزمارینیک و کافئین) و گلیکوزیدهای آنها (مانند اسید کلروژنیک) در پماد گیاهی بادرنجبویه و پلیمرهای تشکیل شده از اکسیداسیون این ترکیبات را به اثبات رسانیدند.

 

هر چند این ترکیبات در گیاهان فراوانی به خصوص گیاهان تیره نعناع یافت می شود ولی در بادرنجبویه به مقدار زیادی وجود دارد و مطالعات دیگر نشان داده است که عصاره گیاه بادرنجبویه در آزمایشگاه قادر به مهار بیوسنتز پروتئین می باشد که این اثر مربوط به اسید کافئیک و فرآورده های پلیمریزه آن است که فعال هستند ولی اسید کلروژنیک از این لحاظ غیرفعال است. مطالعات بالینی، مصرف موضعی پماد ملیسات حاوی عصاره بادرنجبویه را در درمان تبخال تناسلی پوست توصیه می نماید.

پماد ملیسان برای چی خوبه | پماد ملیسان برای تبخال تناسلی

پماد ملیسان برای تبخال تناسلی

پماد ملیسان برای درمان تبخال تناسلی مفید است و باید با دستور پزشک مصرف گردد جالب است بدانید که یک تبخال حدود ۷ الی ۱۰ روز عمر می‌کند. اولین تبخال تناسلی یک فرد، شدیدترین میزان واکنش را خواهد داشت و می‌تواند بسیار دردناک باشد. بسیاری از افراد پس از یکبار ابتلا به تبخال دوباره آن را تجربه می‌کنند، اما این احتمال نیز وجود دارد که فردی هیچ‌گاه به تبخال تناسلی مبتلا نشود. بهترین راه پیشگیری از بروز تبخال تناسلی رعایت بهداشت شخصی و جنسی و همچنین بهداشت دهان است. ویروس هرپس سمپلکس عامل بروز تبخال تناسلی است. اگر فردی از ظرف غذا، تیغ یا حوله افراد دیگر استفاده مشترک داشته باشد، احتمال انتقال و سرایت ویروس تبخال بیشتر خواهد بود. این ویروس می‌تواند به سایر نقاط بدن به خصوص لب و سطوح داخلی دهان نفوذ کند.

 

البته باید بدانید که ویروس تبخال تناسلی می‌تواند در سلول‌های عصبی موجود در لایه‌های پوست پنهان شود. عوامل زیر به راحتی می‌توانند باعث بیداری و فعالیت مجدد ویروس هرپس سمپلکس شوند:

تب شدید
استرس شدید
گرما
قاعدگی در زنان

پماد ملیسان برای چی خوبه | پماد ملیسان برای تبخال تناسلی

موارد مصرف پماد ملیسان

درمان تبخال (ویروسی)
درمان زونا (ویروسی)
درمان آکنه (عفونت باکتریایی)
عفونتـهای ويروسی پوست (تبخال و زونا), ضد باکتری ( آکنه)

پماد ملیسان برای درمان تبخال تناسلی باید روزی سه مرتبه به طور موضعی روی نواحی عفونی شده و طبق دستور پزشک متخصص پوست استفاده شود.

پماد ملیسان برای چی خوبه | پماد ملیسان برای تبخال تناسلی

بهترین پماد برای درمان تبخال تناسلی

بهترین پماد برای تبخال تناسلی کدام است؟ پماد آسیکلوویر و پماد ملیسان در کاهش اندازه ضایعه و التهاب و عوارض دارویی تفاوت معنی داری نداشتند. پماد ملیسان ، بهترین پماد برای تبخال های تناسلی در روز دوم و چهارم به طور معنی داری با کاهش درد بیمار همراه بود (0/0001=p روز دوم، 0/02=p روز چهارم). تفاوت آماری معنی داری در بهبودی روز دوم (0/001>p) دیده شد. این بدین معناست که پس از مصرف بهترین پماد برای تبخال تناسلی، التهاب تبخال سریعا کاهش می‌یابد. اما اگر صحبت از درد و سرعت بهبودی زخم به میان بیاید، پماد ملیسان در درمان تبخال تناسلی عملکرد بهتری از خود نشان می‌دهد.
نتایج مطالعه نشان داد که ژل ملیسان نسبت به پماد آسیکلوویر در کاهش درد و بهبودی موثرتر و در کاهش اندازه و التهاب ضایعه تفاوت چندانی ندارد و تجویز هیچکدام با عوارض جانبی همراه نبود.

 

بهترین پماد برای تبخال حاوی گیاه بادرنجبویه

بهترین پماد برای تبخال از گیاه بادرنجبويه استفاده شده است که دارای فلاونوئيدهای کورسيترين, رامنوسيترين, گليکوزيدهای اپی ژنين, کامفرول, کورستين و لوتئولين, اسيد فنوليک و تانن ها عمدتا” اسيد رزمارينيک (تا ۴ %) و اسيدهای کافئيک و کلروژنيک با پيوندهای گليکوزيدی, تری ترپنها, روغن فرار (سيترونلال, ژرانيال, نرال و سزکوئی ترپنها بتا کاريوفيلن) مي باشد. تحقیقات نشان می‌دهد که عصاره بادرنجبویه مستقیما بر غیر فعالسازی ویروس تبخال تناسلی تاثیرگذار است. تانن‌ موجود در این ماده گیاهی یک مبارز قوی در برابر ویروس‌هاست. وجود ترکیبات ضد ویروسی مانند رزمارینیک و کافئین باعث شده تا مصرف پماد موضعی ملیسان بیشتر از قبل به افراد دارای تبخال توصیه شود.

پماد ملیسان برای چی خوبه | پماد ملیسان برای تبخال تناسلی

عوارض پماد ملیسان برای تبخال تناسلی

امکان بروز حساسیت یا آلرژی در صورت استفاده از پماد ملیسان برای تبخال تناسلی وجود دارد. همچنین باید مراقب تماس پماد ملیسان با چشم باشید و فقط آن را روی پوست و در ناحیه تبخال بمالید. مصرف پماد ملیسان و سطح عملکرد آن هنوز در دوران بارداری و شیردهی اثبات نشده است.

 

در یک مطالعه میزان التیام در ۷۵% بیماران به اثبات رسیده است و در ۵۰% موارد زمان عود بسیار طولانی شده است. در مقایسه با سایر درمان های تبخال تناسلی، زمان موثر درمانی به نصف می رسد و در حدود ۵ روز تعیین شده است فاصله بین دو عود ۲ برابر شده است. مطالعه دیگری که روی ۱۱۵ بیمار انجام گردیده است درمان ضایعات ویروسی (تبخال) ۲۴ تا ۷۲ ساعت بعد از بروز شروع شده و بعد از ۶ روز ۸۷% بیماران شفا یافته اند زمان عود در ۶۹% بیماران به ۳-۲ ماه رسیده است که این معیار در بیمار تحت درمانهای دیگر مانند یــدوکسوریـدین و ترومان تیادین tromantiadine به ۳/۱ ماه می رسد. اثر ضد میکروبی بادرنجبویه در درمان آکنه بسیار چشمگیر است.

پماد ملیسان برای چی خوبه | پماد ملیسان برای تبخال تناسلی

از طرف دیگر گیاه بادرنجبویه موجود در پماد ملیسان فرآیند های التهابی آکنه را مهار می سازد که مجموعا” آن را یک داروی بسیار مفید ضد آکنه معرفی نموده است. مـطالعات جدید اثربخشی عصاره بادرنجبویه را در درمان موضعی ضایعات ویروسی تبخال تناسلی بر اساس کاربــردهای جدید تائید نموده است. مطالعات فیتوشیمیائی و بررسیهای فارماکولوژی روی بدن و در حیوانات آزمایشگاهی تاثیر دارو را به اثبات رسانیده اند. در مطالعه ای بر روی عصاره بادرنجبویه اثر ضد ویروس آن علیه تعدادی از ویروس ها مانند HSV (Herpes simplex virus) به اثبات رسیده است.

برچسب‌ها:

جدیدترین مطالب