لاغری

لاغری

نیم نگاهی به گذشته

hpv

hpv

کپسول نوروتک برای چیست | خواص و عوارض کپسول گیاهی نوروتک

مجموعه : پزشکی و سلامت
کپسول نوروتک برای چیست | خواص و عوارض کپسول گیاهی نوروتک

کپسول نوروتک برای چیست

کپسول نوروتک دارویی است که فقط باید با تجویز مصرف گردد عوارض کپسول گیاهی نوروتک را در این مطلب از سایت سماتک مورد بررسی قرار خواهیم داد اگر قصد مصرف کپسول گیاهی نوروتک را دارید با ما همراه باشید. دیابت از بیماری‌هایی است که اگر به موقع درمانی برای آن صورت نگیرد، می‌تواند زمینه‌های بروز مشکلات جدی‌تری را برای فرد ایجاد کند. یکی از مشکلاتی که شایع بوده و در اثر دیابت به وجود می‌آید نوروپاتی است. در این بیماری اعصاب حسی و حرکتی دچار اختلال شده و همین موضوع باعث ایجاد درد و ناراحتی در شخص می‌گردد. اگرچه بیماران مبتلا به نوروپاتی علائم مشابهی ندارند اما ممکن است خارش، بی حسی و احساس غیرمعمول، ضعف و دردهای سوزاننده را تجربه کنند. اگر اعصاب حرکتی درگیر شده باشد بیمار دیگر قادر به انجام اعمال حرکتی خود نخواهد بود. در این شرایط بیمار در راه رفتن و یا برداشتن اجسام با دست مشکل پیدا می‌کند. برخی بیماران با دردهای شدید دست و پنجه نرم می‌کنند که در این صورت باید حتما درمان‌های سریعی برای آن‌ها پیش گرفت.

 

علاوه بر دیابت برخی از بیماری‌های دیگر مثل ایدز یا آرتریت روماتوئید هم در ایجاد نوروپاتی موثر هستند. اگر درمان ویژه‌ای در دسترس نباشد درد حاصل از نوروپاتی معمولا از طریق داروها قابل کنترل است. برخی از داروها مثل استامینوفن، ایبوپروفن یا آسپرین برای کاهش درد و ناراحتی ناشی از این بیماری به کار می‌رود. کپسول نوروتک هم یکی از این داروهاست که در ادامه قصد داریم بیشتر با آن آشنا شویم.

کپسول نوروتک برای چیست | خواص و عوارض کپسول گیاهی نوروتک

خواص کپسول گیاهی نوروتک

کپسول نوروتک (Neurotec) در درمان نوروپاتی دیابتی و نورالژی (دردهای با منشا عصبی) کاربرد دارد. این دارو خاصیت آنتی‌اکسیدان قوی داشته و التهاب را تا حد قابل توجهی کاهش می‌دهد. در ساخت این کپسول اسید آسکوربیک، فلاونوئید، بتا کاروتن، کلروژنیک اسید، عصاره گیاهان تانسی، گزنه و نسترن استفاده شده است.

نوروتک به شکل کپسول‌های ۵۰۰ میلی‌گرم ژلاتینی در دسترس است.

نام‌های تجاری، موارد مصرف، عوارض و تداخل دارویی
نام‌های تجاری Rosa Canina
موارد مصرف درمان نوروپاتی

 

عوارض کپسول گیاهی نوروتک

مشکلات گوارشی، واکنش‌های حساسیتی نظیر خارش و بثورات جلدی

 

نحوه مصرف کپسول نوروتک

میزان دقیق مصرف این دارو باید توسط پزشک تعیین گردد. به طور معمول روزانه دو عدد کپسول نوروتک هر ۱۲ ساعت یک بار به همراه یک لیوان آب و حدودا یک ساعت بعد از غذا مصرف می‌شود. این برنامه دارویی مععمولا تا سه ماه به طول می‌انجامد.

کپسول نوروتک برای چیست | خواص و عوارض کپسول گیاهی نوروتک

موارد مصرف کپسول نوروتک

در صورتیکه با مصرف این دارو دچار هر نوع حساسیت دارویی شدید مصرف آن را قطع نموده و با پزشک تماس بگیرید.
فهرست کلیه داروهای مصرفی خود را در اختیار پزشک قرار دهید. ممکن است مصرف برخی داروها با داروی نوروتک اختلال داشته باشد.
مصرف کپسول نوروتک در نوزادان و کودکان ممنوع می‌باشد.
اگر در دوران بارداری یا شیردهی به سر می‌برید این دارو را مصرف نکنید.
چنانچه مصرف یک نوبت از دارو را فراموش کردید، به محض به یاد آوردن دارو را استعمال کنید مگر آن كه تقریباً زمان مصرف نوبت بعدی فرا رسیده باشد.هیچ گاه برای جبران دوز قبلی، دارو را به میزان دو برابر مصرف نکنید.
توصیه می‌شود حتی در صورت مشاهده علائم بهبودی دوره درمان را کامل کنید.
عوارض جانبی این دارو در افراد شیوع ندارد اما ممکن است واکنش‌های حساسیتی به گیاهان موجود در دارو در برخی افراد دیده شود.

جدیدترین مطالب