برای تبخال چه چیزی خوب است | برای تبخال چه باید کرد

برای تبخال چه چیزی خوب است | برای تبخال چه باید کرد

برای تبخال چه چیزی خوب است

تبخال روی لب و تبخال روی لب و تبخال تناسلی از شایع ترین تبخال ها هستند که روی پوست ایجاد می شود. برای درمان تبخال می توانید به جای استفاده از داروهای شیمیایی از درمان خانگی تبخال استفاده کنید. اگر می خواهید بهترین روشهای درمان تبخال در طب سنتی را بیاموزید در ادامه به شما خواهیم گفت که برای تبخال چه چیزی خوب است ؟

 

برای تبخال لیزین خوب است

یکی دیگر از درمان خانگی تبخال لیزین است. لیزین نوعی از آمینو اسید است که در مواد غذایی همچون شیر، پنیر، مرغ و … یافت می‌شود و مناسب برای درمان تبخال است. شما همچنین می‌توانید کرم لیزین را از فروشگاه‌ها تهیه نمایید و آن را بر روی ناحیه آسیب دیده قرار دهید.

برای تبخال جوش شیرین خوب است

برای تبخال جوش شیرین خوب است

استفاده از جوش شیرین یک راه مناسب برای درمان سریع تبخال است. این ماده باعث می‌شود سوزش و خارش از بین برود. یک تکه پنبه بردارید، آن را مرطوب کرده، آغشته به جوش شیرین کنید و سپس آن را مستقیما روی ناحیه آسیب دیده قرار دهید. این ماده کمک می‌کند تا ناحیه تاول زده خشک شود. برای جلوگیری از آلودگی، پنبه مصرف شده را دوباره در جوش شیرین قرار ندهید.

 

برای تبخال گیاهان دارویی خوب است

بسیاری از گیاهان هستند که می‌توانند به عنوان مکمل به منظور درمان تبخال استفاده شوند. از جمله این گیاهان می‌توان به استراگال، ریشه شیرین‌بیان، جلبک دریایی قرمز، اسپیرولینا، خوک طلایی، پنجه گربه و گل راعی اشاره کرد.

سرخارگل نیز یک گیاه دارویی است و خاصیت ضد ویروسی فراوانی داشته و خاصیت فوق‌العاده ای در بهبود سیستم ایمنی بدن دارد. همه قسمت‌های گیاه سرخارگل از جمله گل‌ها، برگ‌ها و ریشه‌ها می‌تواند برای بهبود این مشکل استفاده شود. شما می‌توانید از چای، شربت و یا قرص این گیاه استفاده نمایید. سعی کنید هر نوعی را که انتخاب می‌کنید روزانه مقداری مصرف نمایید.

 

برای تبخال تناسلی نمک اپسوم خوب است

اگر شما در ناحیه تناسلی خودتان شاهد تبخال هستید، با نمک اپسوم (مگنزیوم سولفات) و آب گرم دوش بگیرید. زیر آب گرم نمک را همراه با آب روی نواحی آسیب دیده قرار دهید تا تبخال بدن شما بهبود یابد.

 

برای تبخال کیسه یخ خوب است

قرار دادن یک کیسه یخ و یا یک کیسه از سبزیجات یخ زده روی قسمت آسیب دیده می‌تواند به شما کمک کند. دمای پایین باعث کاهش التهاب می‌شود. این روش همچنین کمک می‌کند تا بدن شما بتواند ویروس ایجاد شده را از بین ببرد.

برای تبخال قهوه سیاه خوب است

برای تبخال قهوه سیاه خوب است

همانگونه که اشاره شد تبخال هم نواحی تناسلی و هم لب و دهان را تحت تأثیر قرار می‌دهد. قهوه سیاه یکی از بهترین درمان‌ها برای درمان این بیماری بر روی لب و دهان است. فراموش نکنید تاول بر روی دهان درد جدی‌تری را به شما تحمیل می‌کند. برای استفاده از این ماده قهوه سیاه را آماده کنید و سپس صبر کنید تا سرد شود و آن را آرام آرام بنوشید و در دهان خودتان برای چند دقیقه نگه دارید و همچنین بر روی لبانتان نیز این ماده را حرکت دهید. برای این که بهترین نتیجه را از این کار بگیرید، این عمل را دوبار در روز تکرار کنید.

 

برای تبخال نشاسته ذرت خوب است

یکی از بهترین راه‌ها برای درمان تبخال استفاده از نشاسته ذرت است. این ماده به شما کمک می‌کند تا بتوانید رطوبت اضافی پوست را جذب کنید. استفاده از این درمان می‌تواند سوزش و التهاب را در تبخال شما کاهش دهد. مقداری از نشاسته ذرت را مستقیما بر روی ناحیه آسیب دیده قرار دهید. همچنین می‌توانید یک تکه پنبه مرطوب را بر روی نشاسته ذرت قرار دهید و سپس آن را آرام آرام بر روی زخم تبخال خود بزنید. توصیه می‌شود برای جلوگیری از ایجاد آلودگی پنبه را مجددا داخل نشاسته ذرت قرار ندهید.

برای تبخال روغن زیتون خوب است

برای تبخال روغن زیتون خوب است

روغن زیتون یک عصاره مرطوب کننده پوست به شمار می‌آید. این مایع سرشار از آنتی اکسیدان بوده و یکی از بهترین راه‌ها برای درمان تبخال به شمار می‌آید. برای استفاده از این ماده یک فنجان روغن زیتون را بردارید و آن را به وسیله قوری گرم کنید و مقداری روغن اسطوخدوس و موم زنبور به آن اضافه نموده و صبر کنید تا سرد شود. سپس این ماده را بر روی ناحیه آسیب دیده قرار دهید.

برای تبخال اسانس خوب است

برای تبخال اسانس خوب است

اسانس‌هایی مانند روغن درخت چای می‌تواند با قرار گرفتن بر روی تبخال چند بار در روز به شما کمک کند. روغن درخت چای یک ضدعفونی کننده کامل است که به شما کمک می‌کند تا میکروب‌ها را از بین ببرید و ناحیه آسیب دیده را پاکسازی کنید. روغن ویتامین E، روغن میوه گل رز، و روغن برگ زیتون نیز موادی کارآمد برای تسکین درد تبخال هستند.

برای تبخال آلوئه ورا خوب است

برای تبخال آلوئه ورا خوب است

آلوئه ورا یک درمان قدیمی برای بیماری تبخال محسوب می‌شود. شما می‌توانید ژل آلوئه ورا را خریداری کنید و یا خودتان اقدام به کاشت آلوئه ورا کنید. این ژل باید در قسمت تبخال‌زده گذاشته شود تا بتواند سوزش حاصل از آن را تسکین بخشیده و نیز روند درمان آن را تسریع کند.

برای تبخال چای کیسه ای خوب است

برای تبخال چای کیسه ای خوب است

از چای کیسه‌ای به منظور درمان تورم و سوزش از قدیم استفاده می‌شده است. همچنین از این ابزار می‌توان برای کاهش درد و تورم حاصل از تبخال استفاده کرد. به سادگی می‌توانید پس از سرد شدن چای کیسه ای آن را در نقطه آسیب دیده قرار دهید.

برچسب‌ها:

جدیدترین مطالب