قرص لاغری

قرص لاغری

hpv

alefba

نیم نگاهی به گذشته

hpv

درمان سریع خانگی سوزش ادرار در مردان و زنان با طب سنتی

درمان سریع خانگی سوزش ادرار در مردان و زنان با طب سنتی

درمان خانگی سوزش ادرار

سوزش ادرار در مردان و زنان گاها اتفاق می افتد که یکی از بهترین کارها درمان خانگی سوزش ادرار است برای اینکه بتوانید در امر درمان خانگی سوزش ادرار پیروز شوید در اینجا روشهای درمان سریع خانگی سوزش ادرار را بیان خواهیم کرد همچنین اگر می خواهید بدانید علت سوزش ادرار در زنان و دختران چیست؟ این مطلب را بخوانید.

 

درمان خانگی سوزش ادرار با تخم شنبلیله

نصف قاشق چایخوری پورد تخم شنبلیله را به شیری که کره اش گرفته شده است اضافه کنید و دو بار در روز بنوشید. و یا اینکه، 1 قاشق چایخوری پودر تخم شنبلیله را با 1 قاشق غذاخوری عسل خالص مخلوط کنید و 2 تا 3 بار در روز استفاده کنید.

یک انتخاب دیگر این است که ، 1 قاشق چای خوری تخم شنبلیله را داخل یک لیوان آب برای یک شب ، خیس کنید. روز بعد آب را صاف کنید و نصف قاشق چای خوری عسل خالص اضافه کرده و با معده ی خالی بنوشید.

تمام این روش های درمانی را تا زمانی که درد از بین برود ، تکرار کنید.

 

درمان خانگی سوزش ادرار با تخم گشنیز

سوزش ادرار یا دیزوری یکی از مشکلات رایج به خصوص در بین خانم هاست. در موارد ساده این مشکل بعد از چند روز خود به خود از بین می رود و مشکل حل می شود؛ اما اگر فرد دچار عوامل خطرسازی مانند دیابت، رفلاکس ادرار به سمت کلیه ها، بارداری و سنگ باشد باید حتما به پزشک مراجعه کند چون امکان دارد مشکل ساده ی سوزش ادراری، کلیه ها را نیز درگیر کرده و تبدیل به مشکلی جدی شود.

2 قاشق چایخوری تخم گشنیز را برای مدت زمان کمی داخل 1 فنجان آب بجوشانید. اجازه دهید خنک شود، سپس چای را صاف کرده و دو بار در روز بنوشید.

یا اینکه، 1 قاشق غذاخوری پودر تخم گشنیز را به 3 فنجان آب اضافه کنید . ظرف را بپوشانید و اجازه دهید یک شب بماند. روز بعد مقداری شکر زرد اضافه کرده و کاملا هم بزنید . به مدت 3 روز ، یک فنجان از این محلول را بنوشید.

هر کدام از این روش هارا تا زمان بهبود ادامه دهید.

 

درمان خانگی سوزش ادرار با خیار

1 فنجان آب خیار و از هر کدام از عسل و آب لیمو یک قاشق چایخوری، آماده کنید. کاملا باهم مخلوط کنید و هر روز بنوشید. همچنین روزانه 2 تا 3 خیار بخورید.

 

درمان خانگی سوزش ادرار با زنجبیل

1 قاشق غذا خوری خمیر زنجبیل و 1 قاشق غذا خوری عسل خالص را با یکدیگر مخلوط کنید. این خمیر را یک بار در روز استفاده کنید.

یا می توانید، 1 قاشق غذا خوری از آب زنجبیل را به یک لیوان شیر یا آب ولرم اضافه کنید و یک بار در روز بنوشید. گزینه ی دیگر نوشیدن روزانه1 یا 2 فنجان چای زنجبیل است.

 

درمان خانگی سوزش ادرار با نوشیدن آب زیاد

میزان آب مصرفی را بیشتر کنید تا به درمان خانگی سوزش ادرار کمک کنید. آب با بیرون بردن باکتری های مولد عفونت و مواد سمی از بدن، به ترمیم مشکل کمک می کند.

علاوه بر آن، از کم آبی بدن که می تواند مشکل را بدتر کند جلوگیری می کند.آب همچنین دمای بالای بدن را به حد نرمال می رساند و ادرار را منظم می کند.

در طول روز به میزان کافی آب بنوشید . همچنین می توانید میوه های آب دار و سبزیجات را نیز نوش جان کنید . سوپ، اسموتی و آب میوه نیز کمک می کنند که بدن شما به میزان کافی آب داشته باشد.

درمان سریع خانگی سوزش ادرار در مردان و زنان با طب سنتی

درمان خانگی سوزش ادرار با لیمو

آبِ یک لیمو را داخل یک لیوان آب ولرم بریزید. 1 قاشق چای خوری عسل خالص به آن اضافه کرده و مخلوط کنید. هر صبح با معده ی خالی این ترکیب را بنوشید.

 

درمان خانگی سوزش ادرار با ماست

ماست کم چرب ،بدون مواد شیرین کننده و باکتری های فعال نیز خیلی موثر است. باکتری های فعال کمک می کنند تا باکتری های بد در یک جا بمانند و رشد باکتری های مفید سرعت بگیرد.

روزانه 2 تا 3 فنجان ماست کم چرب بخورید.همچنین می توانید اسموتی ماست را امتحان کنید. و یا می توانید تامپون را داخل ماست فرو ببرید و برای دو ساعت داخل واژن بگذارید .

این کار را دو بار در روز انجام دهید تا زمانی که از این درد خلاص شوید.

 

درمان خانگی سوزش ادرار با جوش شیرین

جوش شیرین نیز می تواند به درمان خانگی سوزش ادرار کمک کند. ترکیباتِ قلیایی موجود در جوش شیرین ، خاصیت اسیدیِ ادرار را کاهش می دهد که در نتیجه احساس سوزش در زمان ادرار کاهش می یابد و حتی تعداد دفعاتِ نیاز به ادرار کردن نیز کمتر می شود. به اضافه، میزان pH بدن را نیز تنظیم می کند.

1 قاشق چایخوری جوش شیرین را داخل یک لیوان آب بریزید و تا زمانی که کاملا حل شود ، هم بزنیدو با معده خالی بنوشید. این کار را به مدت یک هفته هر روز انجام دهید.

 

درمان خانگی سوزش ادرار با سرکه سیب

سرکه سیب خاصیت ضد میکروبی و ضد قارچی دارد که می تواند با عفونت های مسبب ادرارِ دردناک مبارزه کند. علاوه برآن ، منبع خوبی از آنزیم ها، پتاسیم و سایر مواد معدنی است که pH طبیعی بدن را تنظیم می کنند.

1 قاشق غذاخوری سرکه ی سیب خالص و تصفیه نشده و 1 قاشق چایخوری عسل را به یک لیوان آب گرم اضافه کنید و دو بار در روز بنوشید.

همچنین می توانید یک یا دو فنجان سرکه سیب را به آبی که در آن حمام می کنید اضافه کنید و به مدت 15 تا 20 دقیقه داخل آن بنشینید.

روزی یک بار تا زمانی که بهتر شدید این کار را انجام دهید.

 

درمان خانگی سوزش ادرار با کمپرس گرم

همچنین می توانید به وسیله ی کمپرس گرم ، درد را آرام کنید. گرما باعث می شود که فشار بر روی مثانه کاهش یابد و درد کمتر شود.

یک کمپرس گرم را برای 5 دقیقه بر روی قسمت پایینی شکم بگذارید . چند دقیقه صبر کنید و دوباره این کار را انجام دهید. می توانید از پدهای گرمایی نیز برای کاهش درد استفاده کنید.

 

درمان خانگی سوزش ادرار در مردان

سوزش ادرار یا دیزوری خود یک بیماری نیست اما می تواند نشانه ی بیماری های دیگر باشد، شایع ترین علت این ناراحتی در خام ها عفونت باکتری های مجاری ادراری است و در آقایان اورتریت و شرایط خاص پروستات است. سوزش ادرار نشانه ی درد ، ناراحتی و سوزش در هنگام ادرار کردن است. این مشکل بیشتر از مردان، در زنان رایج است. در مردان نیز بیشتر در مردان مسن نسبت به جوان ترها دیده می شود.

 

درمان سریع خانگی سوزش ادرار

2 بار در روز آب نارگیل بنوشید تا زمانی مشکلاتتان کاملا برطرف شود.
از تکنیکهای آرامشی ساده استفاده کنید تا آرام بمانید.
استرس فقط مشکل را بدتر می کند. بانوان باید ناحیه واژینال را تمیز و خشک نگه دارند و تامپون و نوار بهداشتی را به طور منظم تعوبض کنند.
باید بعد از مدفوع ،خود را از جلو به عقب تمیز کنند.
از ماندن در لباس خیس و یا مایو برای مدت طولانی اجتناب کنید.
از صابون های تحریک کننده، اسپری ها و دوش های واژینال استفاده نکنید.
لباس های زیر نخی بپوشید و از پوشیدن شلوار جین و پارچه ای تنگ دوری کنید.
بعد از مقاربت، سریع ادرار کنید تا باکتری های موجود در مثانه و مجاری ادراری با فشار خارج شوند.
از خوردن غذاهای کافئین دار، پر ادویه، نوشیدنی های گاز دار و دارای شیرین کننده های مصنوعی خودداری کنید زیرا مشکل شما را بدتر می کنند.
غذاهای سرشار از ویتامین c و یا مکمل های ویتامین c بخورید.
در زمان احتیاج به دستشویی بروید و ادرار خود را برای مدت طولانی نگه ندارید.
از نوشیدنی های الکلی و سیگار دوری کنید.

 

علت سوزش ادرار بعد از نزديكي

درمان خانگی سوزش ادرار با طب سنتی بسیار ساده و راحت است و اگر در طول شبانه روز دچار سوزش ادرار می شوید باید نسبت به درمان خانگی سوزش ادرار فورا اقدام کنید.

 

درمان سریع خانگی سوزش ادرار در مردان و زنان با طب سنتی

عطاری

عطاری

مهرپرواز

آسمان آبی

جدیدترین مطالب