سنگ صفرا چگونه دفع میشود | 10 درمان خانگی برای دفع سنگ صفرا

سنگ صفرا چگونه دفع میشود | 10 درمان خانگی برای دفع سنگ صفرا

سنگ صفرا چگونه دفع میشود

سنگ صفرا برای دفع شدن نیاز به درمان خانگی برای دفع سنگ صفرا دارد. آیا از سنگ صفرا یا درد کیسه صفرا می ترسید؟ آیا تا به حال احساس درد در قسمت شکمی فوقانی یا در تیغه های شانه خود را برای مدت زمان طولانی یا گاهی کوتاه مدت احساس کرده اید؟ معمولا افراد مبتلا به این ویژگی ها باید به پزشک مراجعه کنند تا سنگ صفرا را بررسی کنند. یا ما می توانیم راه های ساده تر این مقاله را ارائه دهیم. شما در مورد سنگ صفرا نگران نباشید، فقط صبور باشید و این مقاله را بخوانید تا بهترین راه حل را بدست آورید. خوشبختانه، برخی از درمان های خانگی طبیعی سنگ صفرا است که می تواند به شما در خلاص شدن از شر این مشکل کمک کند. به طور کلی، هنگامی كه شرایط خود را آرام می كنید، می توانید برخی از داروهای خانگی طبیعی برای سنگ های صفراوی را به راحتی برای مقابله با درد کیسه صفرا انجام دهید.

 

آنچه که ما باید بدانیم تغییر در سبک زندگی است که از سنگ صفرا جلوگیری شود. انتخاب توسط خودتان است، اما گاهی اوقات اوضاع از کنترل شما خارج می شود، بنابراین نکته اینجا این است که شما راه حل های مناسب را پیدا کنید. برخی از داروهای طب سنتی اما مؤثر برای سنگ های صفراوی می توانند به شما در درمان سنگ صفرا کمک کنند.

 

سنگ های صفراوی به عنوان ذرات جامد و متراکم شناخته می شوند و شکل گیری آنها به وسیله جذب کلسترول صفراوی و بیلی روبین در داخل کیسه صفرا حاصل می شود.

 

در مورد کیسه صفرا، آن قسمت از بدن یک عضو ساکیک است که در قسمت راست بالا قسمت شکمی، زیر کبد، نزدیک قفسه سینه راست راست قرار دارد. مثانه در سیستم صفراوی، در کنار کبد و پانکراس قرار دارد.

 

سنگ کلیه در داخل کیسه صفرا قرار دارد معمولا آنها هیچ مشکلی ندارند. در شرایطی که سنگهای قاعدگی بیش از حد وجود دارد، هنگام غذا خوردن چربی، ممکن است درد و تجربیات مضر را تجربه کنند. و شمار زیادی از سنگ های صفراوی همچنین منجر به مسدود کردن مجرای صفراوی می شود که منجر به تشکیل سنگ های صفراوی و تورم و درد در اندام می شود، زیرا این آنزیم های گوارش را در مجاری انسداد می دهد.

 

دو نوع شناخته شده از انواع سنگ های صفراوی وجود دارد:

سنگ های صفراوی کلسترولی (که شایعتر است و زمانی تشکیل میشود که میزان کلسترول بیش از حد وجود دارد)
سنگ های صفراوی رنگی (زمانی که مقدار بیلیروبین بالا در صفرا وجود دارد)

 

علائم سنگ های صفراوی

درد شدید در ناحیه شکم شما.
احساس درد هنگام تنفس
سوزش سر دل
گاز بیش از حد
سوء هاضمه
تب
استفراغ
تکان دادن
زرد شدن
مدفوع رنگی

 

علت سنگ های صفراوی

به طور کلی، زنان تمایل بیشتری به رشد سنگ های صفراوی دارند؛ زیرا دوره حاملگی در زندگی آنها منجر به بسیاری از مشکلات مانند چاقی، عدم تعادل در هورمون استروژن می شود. تمام این قسمتها دلایل اصلی رشد قارچهای قاعدگی هستند. همانطور که برای مردان نیز ممکن است درد کیسه صفرا به وجود آید، زیرا تعداد غذاهای ناخواسته مصرف شده در هر سال بسیار زیاد است و عامل اصلی چاقی است. در مواردی که فرد مقدار زیادی مواد غذایی ناخواسته و فست فود مصرف می کند، سطح کلسترول بدن بسیار افزایش می یابد و سپس تشکیل سنگ های صفراوی شروع می شود. درد در کیسه صفرای شما معمولا در قسمت هایی از بدن مانند شکم فوقانی، پشت و شانه دیده می شود. بیماران مبتلا به سنگ کلیه همچنین ممکن است ناراحتی هایی مانند استفراغ و سوء هاضمه مزمن داشته باشند.

 

شما در معرض مسائل مربوط به کیسه صفرا هستید، مانند:

تورم کیسه صفرا
سنگ های قیمتی – ذرات جامد در کیسه صفرا
سنگهای مجرای صفراوی – رسوبات سنگی است که در مجرای صفراوی معمولی مسدود می شوند
Polyps – کیسه صفرا – خواص رو به رشدی که از پوشش کاج کیسه صفرا برجسته می شوند
کیسه صفرا: کیسه صفرا – اغلب در زنان متاهل متجاوز، میانسال یافت می شود
سرطان کیسه صفرا – نتیجه در جهش در سلول های کیسه صفرا است

علاوه بر این، این مشکل همچنین ممکن است از اثرات پیری و ناشتا باشد.

 

1. درمان خانگی سنگ صفرا با رژیم مناسب

رژیم غذایی سالم نقش مهمی در جلوگیری از تشکیل سنگ های صفراوی و داروهای خانگی برای سنگ های صفراوی نیز ایفا می کند . مهم است که یک برنامه رژیم غذایی خوب داشته باشید که با دقت انتخاب شده است. توصیه این است که تمام انواع غذاهای سریع و ناسالم را از رژیم غذایی روزانه خود حذف کنید. با مرتب کردن تمام غذاهای فوری و مواد غذایی ناخواسته، سطح کلسترول شما پایدار خواهد ماند و شما یک قلب بهتر و یک کیسه صفرا بهتر خواهید داشت. علاوه بر این، خوردن دانه های حاوی مقدار زیادی از چربی اشباع نشده و غیر کربوهیدرات را که برای سلامت شما مفید است را در رژیم خود بگنجانید.

 

چطور انجام دادن

مقدار مواد غذایی چرب و اشباع شده را که در بدن شما در حال افزایش است، کاهش دهید
به طور منظم آب بنوشید شما باید هشت لیوان آب در روز داشته باشید، زیرا این روش با هدف پاکسازی سیستم داخلی و جلوگیری از تشکیل سنگ های صفراوی است.
غذا را با فسفات کلسیم بجوشانید تا این شرایط را مهار کند
افراد مبتلا به عادت نوشیدن قهوه علائم کمی از درد کیسه صفرا را دارند

 

2. درمان خانگی سنگ صفرا با ویتامین C

 ویتامین C به طور موثر در ریشه کن کردن کلسترول ناخواسته موجود در صفرا و کیسه صفرا کار می کند. و همچنین قابلیت اطمینان از لسیتین به عنوان خواص فسفولیپید آن به خوبی شناخته شده است، زیرا لسیتین به طور موثر می تواند روند تشکیل سنگ های صفراوی را متوقف کند. به همین دلیل، این بدان معنی است درمان خانگی سنگ صفرا با ویتامین C بسیار موثر است.

آب لیمو یکی از داروهای خانگی موثر برای کاهش درد سنگ صفرا است. بهترین کاری که باید بکنید این است که آنها را تازه تازه بخرید و آب آنها را به طور طبیعی جمع کنید. علاوه بر این، آب لیمو را با آب حل نمی کند، زیرا تاثیر آب لیمو به طور چشمگیری کاهش می یابد. با فشار دادن چهار لیمو، شما حدود 120-180 میلی لیتر را در بر میگیرید و به اندازه لیمو میروید. این راه حل باید روزانه در یک هفته استفاده شود.

 

چطور انجام دادن

روش 1:

چهار لیمو را بردارید و آنها را به آب می رسانید.
وقتی که معده شما صبح خالی است، آب را بگیرید.
سپس یک لیوان آب داشته باشید.
این روش را روزانه اعمال کنید.
این روند را در یک هفته انجام دهید.

 

روش 2:

چند لیمو را بردارید و آنها را به چهار قاشق سوپ خوری فشار دهید.
آنها را با یک فنجان آب مخلوط کنید
هنگامی که معده شما صبح خالی باشد از این راه حل استفاده کنید.
روش را چند هفته استفاده کنید.

 

به نظر میرسد ویتامین یا ویتامین C برای درمان خانگی سنگ صفرا بسیار مفید واقع می شود، زمانی که به روش تسکین درد کیسه صفرا رسید. ویتامین C را می توان از طریق غذای حاوی ویتامین C یا از طریق میوه ها یا سبزیجات مانند گوجه فرنگی، بروکلی، نخود فرنگی و پاپایا و غیره مصرف کرد.

سنگ صفرا چگونه دفع میشود | 10 درمان خانگی برای دفع سنگ صفرا

3.درمان خانگی سنگ صفرا با ورزش

نوعی از درمان خانگی سنگ صفرا برای تسکین درد سنگ های صفراوی انجام ورزش است. فردی که ورزش منظم دارد، شانس بسیار پایینی برای داشتن بیماری دارد. همانطور که ورزش ها یا فعالیت های ورزشی هر روز تمرین می کنید، شما به طور پیوسته بهره وری از سیستم ایمنی بدن خود را افزایش می دهید. با ورزش، نگرانی در مورد چاقی، یک سیستم ایمنی ضعیف، یک قلب ضعیف، بیشتر از میزان پایین کلسترول بدن شما نیست. از این حقیقت، تشکیل سنگهای قاعدگی نیز مانع از آن می شود، زیرا هیچ فرصتی برایش نداشت. چاقی یکی از دلایل اصلی سنگ های صفراوی و درد کیسه صفرا است و برای کاهش این خطر، مردم همیشه باید بدن خود را آماده نگه دارند. راه مناسب برای از دست دادن وزن، آن است که به آرامی، ورزش کنید و رژیم های غذایی خود را تغییر دهید زیرا تفاوت ناگهانی در وزن نیز می تواند باعث سنگ های صفراوی و درد کیسه صفرا شود.

 

4. درمان خانگی سنگ صفرا با سرکه سیب

سرکه سیب برای هر نوع بیماری سنگ صفرا موثر است و قابل اعتماد است. سرکه سیب سطح اسیدی نور سرکه نه تنها باعث مهار تشکیل سنگ های صفراوی می شود بلکه باعث افزایش سرعت روند بهبود می شود. سرکه اسید داخل شربت سیب سیر به آرامی سنگ را تجزیه می کند به طوری که بدن می تواند آنها را بدون آسیب رساندن به سیستم بدن حذف کند.

به گفته دانشمندان، درمان خانگی سنگ صفرا با سرکه سیب بسیار موثر است. سرکه همراه با مزایای بهداشتی و خواصی است که درد کیسه صفرا را آرام می کند، در حالی که از دیگر اعضای بدن حمایت می کند. یک قاشق چای خوری سرکه سیب با یک لیوان آب سیب را استفاده کنید.

 

چطور انجام دادن:

روش 1:

یک قاشق غذاخوری سرکه سیب سرخ کنید و آن را به یک کاسه بمالید.
کمی آب سیب را اضافه کنید و هم بزنید.
برای کاهش اثر درد، نوشیدنی را مصرف کنید

 

روش 2:

دو قاشق چای خوری سرکه سیب سرخ کنید و آنها را در یک کاسه قرار دهید.
یک قاشق چایخوری آب لیمو را بردارید و آب را به یک کاسه بمالید.
کمی آب گرم اضافه کنید
هر روز صبح با استفراغ خالی از آن استفاده کنید
برای بهترین نتایج، این راه حل را به طور مرتب اعمال کنید

 

5. درمان خانگی سنگ صفرا با سبزیجات

علاوه بر چغندر، انواع مختلفی از سبزیجات وجود دارد که اثرات کاهش درد کیسه صفرا را دارند. یک خاصیت سبزیجات این است که اثر فوری تسکین را نمی دهند زیرا این فرایند زمان می گیرد. بهترین سبزیجات برای درمان خانگی سنگ صفرا در ادامه بیان شده است.

 

خیار
سیب زمینی های شیرین
لوبیا سبز
موسیر ها
پیازها
یکی از این راهنماها را اینجا بیاورید شما یکی از داروهای خانگی خوب برای سنگ های صفراوی دارید:

 

چطور انجام دادن

چرت زدن را بشویید و با دقت شستشو دهید.
آب گوجه فرنگی (با استفاده از یک مخلوط کن)
خیار را بشویید و آنرا بشویید و آب آن را بشورید (با استفاده از یک مخلوط کن)
با چهار هویج کوچک، فرآیندهای یکسان هستند.
آب میوه ها را مخلوط کنید
این راه حل را دو بار در روز داشته باشید.
این روش را دو هفته در یک ردیف قرار دهید.

 

6. درمان خانگی سنگ صفرا با روغن کرچک

روغن کرچک به شما در درمان خانگی سنگ صفرا با کمک زیادی خواهد کرد. حوله را در روغن کرچک فرو کنيد و آن را بر روي کيسه صفرا قرار دهيد. برای به دست آوردن نتایج بهتر، حوله را با روغن کرچک گرم کنید و آن را به دقت در محل مناسب برای جایگزینی آن بر روی پوست خود ذخیره کنید.

 

روغن کرچک یکی از موثرترین داروهای خانگی برای سنگ های صفراوی است. اثرات روغن کرچک برای جلوگیری و کاهش تشکیل سنگ های صفراوی در کیسه صفرا است. علاوه بر این، روغن کرچک دارای اثربخشی در مبارزه با تورم است، به شدت در کاهش درد و کاهش تورم ناشی از سنگ های صفراوی موثر است علاوه بر این، روغن کرچک نیز به تقویت سیستم ایمنی بدن و سیستم لنفاوی کمک می کند.

 

چطور انجام دادن

یک فنجان روغن کرچک را که در یک گلدان خالص و سرد است، قرار دهید و آن را گرم کنید.
یک کشیدن یا حوله یا حتی یک پنبه را بکشید
پارچه را در آب غوطه ور کنید و سپس آن را در روغن گرم خیس کنید
برای پاک کردن مقدار بیش از حد روغن روی آن پارچه را فشار دهید
پارچه را روی قسمت های پوست کیسه صفرا قرار دهید
پارچه را با یک ورق پلاستیکی بپوشانید و ظرف یک ساعت یک کیسه گرم آب بر روی آن قرار دهید
این راه حل را سه بار در هفته اعمال کنید

 

7. درمان خانگی سنگ صفرا با قهوه

بسیاری از مطالعات نشان داده اند که خوردن یک فنجان قهوه در روز می تواند مشکلات در کیسه صفرا را کاهش دهد. اعتقاد بر این است که قهوه باعث مهار سنگ صفراوی می شود. یک مطالعه نشان داد افرادی که دو یا سه فنجان قهوه در هر روز می نوشند، خطر سنگ صفرا را 40٪ کاهش میدهند. دانشمندان می گویند که کافئین باعث تحریک انقباضات کیسه صفرا می شود و مسیر خوبی برای خروج سنگ های صفراوی ایجاد می کند.

 

چطور انجام دادن:

یک فنجان قهوه داغ آماده کنید
قهوه مورد علاقه خود را بنوشید
یک روز یا دو فنجان قهوه برای جلوگیری از سنگهای صفراوی وجود دارد

 

8. درمان خانگی سنگ صفرا با تربچه

 هنوز هم یکی از داروهای خانگی خوب برای درمان خانگی سنگ صفرا تربچه است. جریان خون صفرا را صاف می کند و شکل کیسه صفرا را حفظ می کند. با این وجود، نباید بیش از حد ترش باشد. اطمینان حاصل کنید که تعداد روزانه توصیه شده از تربچه را می خورید.

 

چطور انجام دادن:

یک تربچه آماده کنید
آب را آماده کنید
تربچه پوست را ترش و تربچه را به قطعات کوچک بریزید
آن ترشی تربچه را به مخلوط کن با کمی آب بگذارید تا آب میوه را بپزد
هر دو قاشق این آب در هر زمان توصیه می شود
این راه حل باید روزانه برای بهترین نتیجه از بین بردن سنگ های قیمتی استفاده شود.

 

9. درمان خانگی سنگ صفرا با نعناع

دانشمندان ثابت کرده اند که نعناع با تحریک جریان صفراوی برای درمان خانگی سنگ صفرا مناسب است. نعناع همچنین دارای یک داروی طبیعی به نام terpene است که می تواند مشکلات را با سنگ های صفراوی حل کند. نوشیدن یک فنجان چای نعناع به طور منظم می تواند به درمان خانگی سنگ صفرا کمک کند.

 

چطور انجام دادن:

چند برگ برگ نعناع را آماده کنید (تازه یا خشک شده خوب است)
یک فنجان آب گرم را آماده کنید
نیمی از قاشق غذاخوری عسل خود را بیاورید
برگ را در آب گرم قرار دهید، فنجان را بپوشانید و آن را در چند دقیقه به آب گرم ببرید
آب را سست کرده و قبل از خوردن عسل به آن اضافه کنید.
قبل از خوردن برگ، برگ ها را اضافه کرده و عسل را به محلول اضافه کنید
این راه حل باید بین وعده های غذایی اعمال شود.

 

10. درمان خانگی سنگ صفرا با روغن نارگیل

هر وقت احساس می کنید که به سنگ های صفراوی یا حملات کیسه صفرا مبتلا هستید، این نوع روش فقط برای شما است. دانشمندان سراسر جهان روغن نارگیل را در معالجه بیماری های صفراوی جای داده اند. همانطور که روغن نارگیل حاوی چربی های ضروری است که برای کبد به هضم کامل نیاز دارند. همه ما می دانیم که انباشت چربی های ناسالم، کلسترول و نمک های صفراوی در کیسه صفرا باعث سنگ صفراوی می شود و اینها باید از رژیم غذایی حذف شوند.

 

چطور انجام دادن

آماده سازی 3 قاشق غذاخوری روغن نارگیل
مقدار یک چهارم لیوان آب سیب را آماده کنید
نیمی از لیمو را بخورید و آب آن را استخراج کنید
گل میخک سیر را آماده کنید (اختیاری است)
قطعه کوچکی از زنجبیل
روغن نارگیل را به آرامی گرم کنید، تمام خواص را به آن اضافه کنید و با یک مخلوط خوب مخلوط کنید.
این راه حل باید یکبار در روز برای بهترین نتیجه در چند هفته اعمال شود.

جدیدترین مطالب