طبع کاکائو گرم است یا سرد | طبع کاکائو در طب سنتی

طبع کاکائو گرم است یا سرد | طبع کاکائو در طب سنتی

طبع کاکائو گرم است یا سرد

کاکائو از دسته محصولاتی می باشد که از طبع گرم برخوردار است و در نتیجه خوردن کاکائو، این امکان وجود دارد که شاهد بالا رفتن فشار خون، کم خوابی، ایجاد جوش صورت و … خواهیم بود و این مسئله مربوط به اکثر غذاهایی خواهد بود که از طبع گرم برخوردار می باشند. کاکائو با طبع گرم حاوی یک ماده‌ی روحیه بخش به نام آناندامید است که به عنوان مولکول سعادت شناخته می‌شود و احساس سرخوشی ایجاد می‌کند. ترکیب روحیه بخش دیگری که در کاکائو وجود دارد PEAیا فنتیل آمین است که ترشح آندروفین و مواد شیمیایی عصبی مخدر گونه‌ی نشاط بخش را تحریک می‌کند.

 

این‌ها اغلب وقتی عاشق کسی می‌شویم و در حین رابطه‌ی جنسی به صورت طبیعی ترشح می‌شوند. همانطور که می دانید مواد غذایی که طبع گرم و خشک دارند برای تقویت میل جنسی استفاده می شوند. کاکائو با تولید هورمون ها و مواد شیمیایی از جمله اندروفین در بدن به تقویت قوای جنسی در مردان کمک کرده و ناتوانی جنسی و ناباروری را در آقایان درمان می کند.

طبع کاکائو گرم است یا سرد | طبع کاکائو در طب سنتی

طبع کاکائو در طب سنتی

طبع شناسی از جمله مهم ترین علومی می باشد که در زمینه مواد غذایی باید مورد توجه و بررسی قرار گیرد تا خوراکی هایی را متناسب با بدن خود مورد استفاده قرار دهیم و از آن جا که این روزها شکلات و کاکائو به یکی از تنقلات پرطرفدار میان خانواده ها و افراد مختلف تبدیل شده است، از همین رو باید به دنبال اطلاعاتی در خصوص طبع آن بود. طبع کاکائو در طب سنتی گرم تلقی شده است و این خوراکی خوشمزه و پرطرفدار برای افراد سرد مزاج بسیار عالی می باشد و برای افراد گرم مزاج باید به مصلح آن مصرف شود.

 

کاکائو یکی از سالم‌ترین خوراکی‌ هایی است که می‌توانید مصرف کنید و طبع گرم و خشک دارد. طبع کاکائو گرم و خشک می باشد و این ماده خوراکی بومی منطقه آمازون بوده و به لحاظ تاریخی یک محصول بسیار مهم برای آمریکای مرکزی و آمریکای جنوبی محسوب می شود، درخت کاکائو حدود 4 تا 10 متر ارتفاع دارد و به طور طبیعی در مناطق گرمسیری رشد می کند. کاکائو غنی از مواد معدنی مانند آهن، منیزیم، کلسیم، فسفر، مس، منگنز، سلنیوم، پتاسیم، روی، کربوهیدرات، پروتئین و فیبر رژیمی و مقادیر بالایی آنتی اکسیدان و فلاونوئید ها می باشد.

طبع کاکائو گرم است یا سرد | طبع کاکائو در طب سنتی

طبع کاکائو چیست

مطالعات متعدد نشان داده که مصرف کاکائو با طبع گرم و خشک متابولیسم بدن را بهبود می بخشد و باعث افزایش چربی سوزی در افراد چاق شده و برای لاغری و کاهش وزن مفید می باشد. کاکائو سطح سروتونین مغز را افزایش می‌دهد زیرا طبع گرم و خشک دارد و ماده‌ی شیمایی که در مغز ایجاد خوشی می‌کند.

طبع کاکائو گرم است یا سرد | طبع کاکائو در طب سنتی

طبع کاکائو گرم است یا سرد

 

وقتی زن‌ها سندرم پیش از قاعدگی را تجربه می‌کند سطح سروتونین بدنشان به شدت افت می‌کند و اثبات شده است که کاکائو سطح هورمون‌های آرامش بخش مغز را تقویت و احساس خوشی را احیاء می‌کند و همه اینها بخاطر طبع گرم کاکائو است. جالب است بدانید که فیبر موجود در کاکائو عملکرد روده را بهبود بخشیده و به درمان اسهال و یبوست کمک می کند.

جدیدترین مطالب