13 درمان خانگی قارچ پا | درمان خانگی قارچ ناخن و لای انگشت پا

13 درمان خانگی قارچ پا | درمان خانگی قارچ ناخن و لای انگشت پا

درمان خانگی قارچ پا

قارچ پا یکی از بیماریهای قارچی است که منشاء آن مختلف است اگر به دنبال درمان های خانگی قارچ پا هستید در ادامه 13 درمان خانگی قارچ پا بیان خواهد شد همچنین روشهای درمان خانگی قارچ ناخن پا در این تهیه و گردآوری شده است. امروزه یک بیماری که بسیاری از مردم با آن مواجه هستند، قارچ ناخن پا است. این نوع بیماری با کاهش اعتماد به نفس در فرد افزایش می یابد. با این حال، اگر شما با مشکلات قارچ پا مواجه هستید، لازم نیست احساس نگرانی کنید زیرا راه حل های بسیاری برای مقابله با قارچ پا به طور دائم به راحتی می توان یافت. ادامه مطلب این مقاله از سایت سماتک در مورد روش های موثر بهترین داروهای خانگی برای قارچ پا از جمله قارچ پا و قارچ انگشتی و برای آماده سازی خود دانش بهتر درباره قارچ انگشت پا ، یکی از مشکلات بهداشتی ترین مشکلاتی است که موجب ناراحتی در همه جا می شود. و همچنین با این مقاله، هدف این است که روش هایی را برای درمان خانگی قارچ انگشت پا پیدا کنید.

 

قارچ پا چیست؟

قارچ پا یا قارچ ها به عنوان یخیومیکوز یا میکروارگانیسم هایی است که در همه جا در محیط طبیعی شناخته می شوند. قارچ ناخن پا می تواند به راحتی التهاب، تورم، ضخیم شدن، و علائم درد پا و انگشتان پا مشاهده شود. باکتری های قارچی عامل قارچ ناخن پا در محیط های داخل و خارج از منزل هستند، زیرا بسیاری از انواع شناخته شده باکتری های قارچی در روز بدن انسان روزی بدون هیچ نشانه ای از مشکل وجود دارد. با این حال، در برخی مواقع، باکتری های قارچ می توانند رشد کنند و به یک عفونت واقعی تبدیل شوند.

 

دانشمندان عفونت قارچی ناخن را با نوعی از باکتری های قارچی طبقه بندی می کنند که باعث ایجاد شرایط، سطح بدن و سطح عفونت ناشی از قارچ می شود. به نظر می رسد که سطح پوست انسان، مناطق پوستی، محل ایده آل برای رشد باکتری های قارچی است که موجب تورم، ضخیم شدن، زرد شدن و درد می شود.

 

موارد زیر انواع شناخته شده عفونت های قارچی هستند:

خارش جک، کرم قارچ و انگشتان دست. ناحیه پوست آلوده به نظر می رسد پوست سر
Onychomycosis در ناخن ها و تخت ناخن.
کاندیدیازیس دهان، دستگاه ادراری و مهبل

 

ما باید اعتراف کنیم که با شیوه زندگی اجتماعی ما در حال حاضر، برای همه افراد یک عفونت باکتری قارچی وجود دارد. شما باید انتخابکنید، اما گاهی اوقات از کنترل شما خارج می شود، بنابراین نکته اینجا این است که شما راه حل های مناسب را پیدا می کنید. نگاهی به این مقاله برای جستجوی برخی از راه حل های عادی اما موثر برای شما.

 

علت قارچ پا

بنابراین، مهمترین چیزهایی که باعث عفونت قارچ پا می شوند، می تواند سیستم ایمنی ضعیف باشد یا به راحتی اثرات جانبی تجویز شوند. با سطح PH غير طبيعي پوست، باکتريهاي قارچي ميتوانند به عنوان نتيجه سلامت ضعيف، سيستم ايمني ضعيف، گردش خون ضعيف، ميزان رطوبت و رطوبت بالا، آسيب پوستي و در تماس با آلوده اتفاق بيفتند.

13 درمان خانگی قارچ پا | درمان خانگی قارچ ناخن و لای انگشت پا

درمان خانگی قارچ ناخن پا

واضح است که با در نظر گرفتن شرایط و ناراحتی که قبلا نشان داده شده است، تمایل به دریافت راه حل برای قارچ پا بسیار مهم است. چقدر خوب است، این به راحتی می تواند با داروهای خانگی درمان شود. یافته های زیر 13 مورد از داروهای خانگی برای قارچ پا است که به طور طبیعی کار می کنند.

 

1. روغن درخت چای

روغن درخت چای یک ماده ضد عفونی کننده است که برای درمان بیماری قارچ پا به دلیل ترکیبات آنتی سپتیک مفید است [1]. علاوه بر این، استفاده از ضد قارچ روغن درخت چای همچنین از افزایش سطح عفونت به سایر نقاط بدن انسان جلوگیری می کند.

 

چطور انجام دادن

تعادل درصد روغن زیتون چای خالص و روغن زیتون یا روغن بادام که از آنها استفاده می شود و سپس آنها را هم بزنید. از این مخلوط برای مناطق پوست آلوده به چند بار در روز استفاده کنید.
خمیر را با میزان ¾ روغن چای چیپس و ¼ روغن روغن آروین بخورید. حداقل دو بار در روز این محلول را در مناطق پوست آلوده کنید.

توصیه می شود از این راه حل ها برای چند هفته استفاده کنید.

توجه: روغن درخت چای در دوران بارداری مجاز نیست

 

2. روغن نارگیل

یک ماده موثر در برابر عفونت قارچی پا در این مقاله، روغن نارگیل برای اسید های چرب اشباع متوسط ​​آن است. غشای قارچی برای حفظ “زندگی” قارچ مهم است، به همین دلیل است که بسیاری از درمان های ضد قارچ به غشای قارچی هدایت می کنند. این اسید به صورت طبیعت ضد قارچی محسوب می شود و به قارچ کش تبدیل می شود و بیماری های باکتری قارچی را می کشد.

 

چطور انجام دادن

روغن نارگیل را به راحتی بر روی پوست های آلوده پوست بمالید و روغن را به طور طبیعی خشک کنید. 2 یا 3 بار در روز از اعمال مورد نیاز است.
تعادل درصد روغن نارگیل و دارچین برای ایجاد یک رب استفاده کنید و آن را برای مناطق آلوده استفاده کنید. برای بهترین نتیجه قارچ کش ها باید حداقل دو بار در روز استفاده شود.

 

3. سرکه سیب

سرکه سیب سرکه برای هر نوع بیماری قارچی موثر و قابل اعتماد است. همانطور که سرکه ترکیبی از خواص ضد عفونی کننده و ضد قارچی است، آن را با قارچ پا بررسی می کند. همچنین، سطح اسیدی ناشی از سرکه نه تنها به مهار رشد عفونت کمک می کند، بلکه باعث افزایش سرعت روند بهبود می شود.

 

چطور انجام دادن

دو قاشق غذاخوری سرکه سیب را با یک لیوان آب گرم بریزید. این راه حل باید دو بار در روز استفاده شود.
شما ممکن است یکی دیگر از گزینه ای را به عنوان شما مقدار سرکه سیب سیب و مقدار آب در یک خمیر ساخته شده از آنها را تعادل است. 30 دقیقه با پوست خود آلوده شده استفاده کنید. برای خشک کردن منطقه، به راحتی از یک حوله پاک استفاده کنید.

هر یک از روش های فوق، بسیار مفید خواهد بود که عفونت را از بین ببرد.

 

4. لیسترین

به استثنای استفاده از دهانشویه، لیسترین به علت خواص ضد باکتریایی آن به عنوان یک روش ضد قارچی شناخته شده است. همچنین به این دلیل است که چرا لیسترین برای قارچ قارچی محبوب است.

 

چطور انجام دادن

پا و پوست های آلوده پوست را در محلول 30 دقیقه در هر روز غوطه ور کنید. این راه حل را دوبار در روز به کار ببرید تا پیشرفت کند.

 

5. ماست ساده

آیا می دانید که ماست فقط نوعی دسر نیست، اما استفاده از آن در مبارزه با بیماری های عفونی بسیار شناخته شده و کارآمد است؟ همانطور که برای مقابله با قارچ پا، درمان خانگی برای قارچ پا با ماست ساده به لطف خواص ضد قارچ و آنتی بیوتیک آن است. ماست غیر شیرین با حضور اسید لاکتیک می تواند روند گسترش قارچ را کنترل کند.

 

چطور انجام دادن

سواب پنبه را در ماست نعناع غوطه ور کنید و آن را به صورت خارجی در مناطق پوست آلوده کنید. بعد از 30 دقیقه اعمال، مناطق را با آب گرم تمیز کنید و خشک کنید. این راه حل باید دوبار در روز اجرا شود تا پیشرفت کند.
رژیم روزانه شما باید شامل دو یا سه فنجان ماست نعناع برای بهترین مراقبت های بهداشتی باشد.

 

6. روغن پونه کوهی

یکی دیگر از روش های ضد قارچ و ضد عفونی کننده مو به روغن مروارید می رود [2]. درمان های خانگی برای قارچ پای با روغن سرکه برای معالجه و پیشگیری از باکتری معروف است.

 

چطور انجام دادن

تعادل درصد روغن زیتون و روغن زیتون سپس آنها را مخلوط کنید. استفاده از این خمیر را خارج از ناحیه پوست آلوده کرده و چند ساعت آن را ترک کنید.
یکی دیگر از گزینه ها این است که دو یا سه قطره روغن زیتون با یک فنجان آب داشته باشید و آن را دو بار در روز مصرف کنید.
شما همچنین می توانید از روغن مایع در قالب کپسول استفاده کنید.

در ادامه این راهکارها را ادامه دهید تا پیشرفت را مشاهده کنید.

 

7. زردچوبه

گفته می شود زردچوسی مواد طبیعی برای درمان بیماری های تورم است که می تواند به طور موثر در اثر درد ناشی از یک قارچ پا عمل کند. علاوه بر این، علاوه بر کاهش درد، فرایند بازیابی نیز به کمک زردچوبه افزایش می یابد.

 

چطور انجام دادن

سپس ریشه زردچوبه را برای دریافت آب زردچوبه و سپس از آب خارج از ناحیه پوست آلوده استفاده کنید. پس از سه ساعت مصرف، منطقه را با آب گرم تمیز کنید. این راه حل باید دوبار در روز اجرا شود تا پیشرفت کند
یک نوشیدنی گرم از شیر، عسل و یک قاشق زردچوبه روزانه برای تقویت سیستم ایمنی خود داشته باشید.

همانطور که در بالا ذکر شد در مورد علت قارچ پا، نگه داشتن بهداشت مهم است اگر شما می خواهید برای درمان قارچ پا به طور موثر. در صورت لزوم باید با پزشک مشورت کنید.

 

8. برگ زیتون

اگر مقاله در مورد داروهای خانگی برای قارچ پا باشد، اگر ما از برگ زیتون اشاره ای نکنیم، اشتباه است [3]. به عنوان اجزاء حاوی خواص ضد قارچی و همچنین ضد میکروبی، برگ زیتون مراقبت از سیستم ایمنی بدن شما را به خوبی می کند.

 

چطور انجام دادن

پاستا را از برگ های زیتون بیرون بکشید و سپس آن را به صورت خارجی در مناطق پوست آلوده کنید. پس از 30 دقیقه اعمال، مناطق را آب آشامیدنی را تمیز کنید و پوست را خشک کنید. این راه حل باید بهترین نتیجه را دو بار در روز اعمال کند
یکی دیگر از گزینه ها این است که چای برگ زیتون را برای فرآیند بهبودی بهتر بنوشید. از چشمه های زمین با آب جوش استفاده کنید تا چای را برای بهترین سلیقه بسازید.

 

9. روغن اسطوخودوس

اسطوخدوس دارای اثرات ضد درد، هضم، ضد قارچی، ضد باکتری، گیاهی و ضد اسپاسم است. به نظر می رسد مزایای پزشکی آن به علت دو جزء لاینالول و لینالیل آلدهید است که راه حل برای التهاب، تورم، ضخیم شدن و درد هستند، در حالی که بدن انسان از عفونت جلوگیری می کند.

 

چطور انجام دادن

گل های تازه یا خشک را در آب جوش غلیظ کنید تا چای اسطوخودوس را بخورید. از این چای به طور منظم استفاده کنید تا پیشرفت را مشاهده کنید.
با استفاده از یک سواب پنبه برای استفاده از روغن اسطوخودوس بر روی انگشت پا خود را، آن را تا 20 دقیقه را ترک و سپس روغن را با آب گرم تمیز کنید.

 

10.چای

اسید تنییک در چای می تواند اثر زیادی از تصفیه در قارچ پا داشته باشد. علاوه بر این، چای با ترکیبات آنتی سپتیک طبیعی و رطوبت بسیار مفید است برای مقابله با ویژگی های عفونت قارچی پایه در انگشتان دست و انگشت مانند تورم، ضخیم شدن، زرد شدن و احساس سوزش.

 

چطور انجام دادن

برخی از کیسه های چای را در آب گرم غوطه ور کنید. بعد از 10 دقیقه غوطه ور کردن، آنها را از آب خارج کرده و آنها را در یخچال قرار دهید تا حداقل 30 دقیقه طول بکشد. کیسه چای سرد را در برابر مناطق آلوده را فشرده کنید. این راه حل باید حداقل سه بار در روز تا پیشرفت وجود داشته باشد.
با استفاده از درمان قارچ پا و انگشتان دست، چهار یا پنج کیسه چای را در فنجان آب گرم 5 دقیقه بشویید. صبر کنید تا آب خنک شود و سپس پا را در آب به مدت 30 دقیقه بگذارید. این راه حل باید دو بار در روز در عرض شش هفته استفاده شود.

 

11. نمک

نمک دریایی برای استریلیزه بسیار خوب استفاده می شود. نه تنها این، نمک نیز برای درمان قارچ ناخن استفاده می شود، بسیاری از افراد اعمال می شود، زیرا بسیار ساده و مقرون به صرفه است. بیشتر غلظت آب نمک، بیشتر متمرکز، آب شور است. اگر در معرض سلول های زنده قرار گیرد، “مزیت قوی” شور “آب” را از سلول “رسم” می کند و باعث کم شدن آب بدن، تغییر شکل، انقباض، عدم فعالیت یا کشتن “مرده” می شود. این که آیا این یک سلول انسان یا یک باکتری است، همان چیزی است. بنابراین، اگر شما می خواهید اثر ضد میکروبی و ضد باکتری، محلول شور باید غلظت بالایی از نمک را دارد.اگر انجام دهید:

با نمک، فقط ناخن را با قارچ ها مرطوب می کنید، سپس به طور مستقیم بر روی ناخن نمکید و آن را رفع کنید تا آنها اجازه ندهند از بین بروند. راهنمایی های سالاد نیز باید در دو مورد انجام شود، هر دو برای کمک به بهبود بیماری و جلوگیری از عفونت های قارچی در پوست اطراف آن.

 

12. سیر

سیر یک ضد قارچی و ضد عفونی کننده خوب است. سیر همچنین نقش مهمی در فرآیند بهبودی دارد، زیرا ترکیب آنتی بیوتیک آن به اثبات رسیده است.

 

درمان خانگی قارچ انگشت پا

دو یا سه میخک سیر را به سختی فشار دهید و یک راه حل از نخود سیر و روغن زیتون تهیه کنید. از راه حل خارج بر روی پا استفاده کنید. بعد از 30 دقیقه اعمال، منطقه را با آب گرم تمیز کنید و آن را خشک کنید. این راه حل باید دوبار در روز اجرا شود تا پیشرفت کند.
یک گزینه برای افزایش سرعت فرآیند بازیابی، داشتن چندین سیر سس با رژیم غذایی روزانه است. در صورت لزوم باید با پزشک مشورت کنید.

 

13. سرکه سفید

پزشکان می گویند سرکه همانند سیر، یکی از ساده ترین راه های درمان قارچ ناخن است. سرکه یک اسید ضعیف است که می تواند قارچ ها را بدون کاهش PH محیط از بین ببرد. سرکه معمولی با غلظت 2 تا 5 درصد اسید استیک یک سلاح ساده، ایمن و ارزان است که می تواند برخی از باکتری ها را از بین ببرد. چگونگی انجام این کار:

 

فقط یک فنجان سرکه را همراه با یک لیتر آب تمیز کنید. شما دو عنصر را در یک تابه کوچک مخلوط می کنید، سپس به ناخن برای مدت 15 دقیقه خیس می شود تا از بین برود. با استفاده از این نوک، شما باید آن را دو بار در روز انجام دهید و آن را برای حدود یک هفته انجام دهید، حصول اطمینان از این که بیماری به طور قابل توجهی بهبود خواهد یافت.

 

درمان خانگی قارچ لای انگشت پا

دارو را به صورت منظم و به صورت توصیه شده مصرف کنید. قارچ هنوز ممکن است نامرئی باشد
بهداشت را حفظ کنید جوراب های جوراب را عوض کنید و از کفش های خوب استفاده کنید.
اطمینان حاصل کنید که کفش ها خیلی تنگ نیستند.
اجتناب از راه رفتن پابرهنه در مکان هایی مانند سالن های ورزشی، اتاق های قفل، حمام که تعداد زیادی باکتری و قارچ وجود دارد. کفش پوشیدن
انگور را کوتاه نگه دارید، سعی کنید از انگشتان دست بردارید
کفش ها، چکمه ها و کفش های ورزشی را دور بریزید زیرا ممکن است باکتری ها و قارچ ها را پنهان کنند.

 

بهترین زمان مراجعه به پزشک برای قارچ پا

افزایش درد، تورم، ضخیم شدن، گرما
گسترش قرمزی
علائم هلو
تب بالا (39 درجه)
یک عفونت قارچی در مورد گسترش به پوست زیر ناخن است.
ظاهر ناخن شما ناراحت کننده است

جدیدترین مطالب