گل ساعتی برای چی خوبه | خواص دارویی گل ساعتی

گل ساعتی برای چی خوبه | خواص دارویی گل ساعتی

گل ساعتی چه خاصیتی دارد؟ خواص درمانی گل ساعتی بر هیچ کس پوشیده نیست و خواص دارویی گل ساعتی برای بدن انسان در طب سنتی بسیار است در اینجا 5 مورد از مهمترین خواص دارویی گیاه گل ساعتی را بیان می کنیم همچنین طرز تهیه دمنوش گل ساعتی در پایان بیان خواهد شد.

 

گل ساعتی برای چی خوبه

گل ساعتی آرام بخش و ملایم است. و چیزی ملایم , نرم و آرام بخش از طبیعت مادر است.این گیاه دارای تعداد زیادی از مزایای بهداشتی و زیبایی است. برگها, گل و ساقه این گیاه برای بسیاری از برنامه‌های کاربردی داروی بسیار مناسب است تا طعم غذایی و درمان های طبیعی تهیه کنند . شایع ترین شکل از گل ساعتی مورد استفاده چای و عصاره آن است. اشکال دیگر شامل تنتور عصاره مایع و تزریق است. همچنین به عنوان تا ک شور تاکه زردآلو شناخته شده است. این گل را می توان با گیاهان با اثرات آرام مانند بادرنجویه, کاو, عرقچین ریشه نسل الطلیب و بابونه و گره ای ترکیب کرد.

گل ساعتی برای چی خوبه | خواص دارویی گل ساعتی

خواص دارویی گل ساعتی

علیرغم استفاده های گوناگون دارویی ۵ مزیت با ارزش مصرف گل ساعتی در طب سنتی وجود دارد که باید از آن استفاده کنید. خواص دارویی گل ساعتی را در ادامه با هم می خوانیم:

گل ساعتی برای چی خوبه | خواص دارویی گل ساعتی

رفع استرس و افسردگی با گیاه گل ساعتی

گل ساعتی در درمان افسردگی مفید است. لازم نیست که استرس زندگی شما را خط بزند اگر می دانید که چگونه آن را با داروهای گیاهی تسکین دهید. گل ساعتی یک راه حل عالی برای اضطراب است. در گل ساعتی آلکایید ها و فیترو کمیکال ها وجود دارند. یعنی کپسفل و کورسیتین که به منظور بهبود خلق و خو و کاهش هورمون استرس در بدن شناخته شده است, می‌تواند به شما کمک کند که احساس بهتری داشته باشید و پر انرژی باشید و همچنین استرس و اضطراب را رفع میکند.

اعتقاد بر این است که ترکیبات موجود در این گیاه ممکن است با گیرنده های مغز انسان ارتباط برقرار کند که باعث آرامش میشود از آنجایی که علاقه باعث افزایش گاما آمینوبوتیریک اسید می‌شود که باعث کاهش فعالیت برخی از سلولهای مغزی ناشی از اضطراب می شود . نوشیدن چای ساخته شده از این گیاه می تواند به شما کمک کند که احساس آرامش بیشتری کنید. با توجه به توانایی آن برای کاهش اضطراب و افسردگی گل ساعتی می تواند برای بعضی از شرایط که استرس را افزایش می‌دهد از جمله آسم و فشار خون بالا و برخی بیماریهای دستگاه گوارش مفید باشد.

گل ساعتی برای چی خوبه | خواص دارویی گل ساعتی

گل ساعتی برای درمان فشار خون بالا

در یک مطالعه عصاره گل ساعتی می‌تواند سطوح آنزیم آنتی اکسیدان را افزایش دهد و سطوح لیپیدهای اکسید شده را که از مواد زائد و سموم انباشته شده‌اند را کاهش دهد.
دانشمندان همچنین دریافته اند که آلکایید های هارمونیک موحود در گل ساعتی بتواند به آرامش عضلات صاف, و گسترش شریان های عروق کمک کند و فشار خون پایین را کاهش دهد. این مورد شناخته شده است که عصاره گل ساعتی به طور معمول در بدن از داروها برای درمان فشار خون بالا و دلایل ضربان قلب استفاده میکند. این کاهش ضربان قلب را کاهش می‌دهد و تاکیکاردی را درمان می‌کند.

گل ساعتی برای چی خوبه | خواص دارویی گل ساعتی

گل دارویی ساعتی برای درمان بی خوابی

یکی از خواص شگفت انگیز گیاه گل ساعتی برای سلامتی, کاهش اختلالات خواب از جمله بی خوابی است این گل بسیار بسیار زیبا توسط گیاهخواران به عنوان یک تونیک مغذی قوی برای کمک به ذهن انسان برای آماده شدن به خواب شبانه توصیه می شود. به عنوان یک گیاه آرامبخش گل ساعتی می‌تواند سطح ‏GABA را در مغز ایجاد کنند در نتیجه منجر به کاهش اضطراب ناشی از بی خوابی می شود همچنین به عنوان یک آرامبخش عضلانی شناخته می شود. می توانید از گل ساعتی برای از بین بردن این تنش استفاده کنید که این برای شماسخت تر میشود تا از خواب بیدار شوید. خواص دارویی گل ساعتی مخلوط با ریشه والز ممکن است یکی از بهترین راه حل های طبیعی برای از بین بردن بی خوابی باشد. این می‌تواند سلول ها را در مغز شما آرام کند که به شما کمک کند تا مغز خود را در شب ببندید و یک شب کامل از خواب بدون مزاحم لذت ببرید.

گل ساعتی برای چی خوبه | خواص دارویی گل ساعتی

کاهش التهابات بدن با گل ساعتی

گل ساعتی توانایی کاهش التهاب را دارد که موجب بیماری میشود. گیاهان دارویی موجود در گل ساعتی وحشی یافت اثرات ضد التهابی و تسکین دهنده است که در برابر التهاب کار میکند.

چای گل ساعتی به مدت طولانی برای آرتریت و اختلالات مفصل این فرصت و هموروئید توصیه شده است این موارد آرام بخش کننده نیز می تواند علائم یبوست اسهال سوء هاضمه التهاب و التهاب مرتبط با فعالیت های رادیکال آزاد را از بین ببرد.

گل ساعتی برای چی خوبه | خواص دارویی گل ساعتی

گل ساعتی برای ترک اعتیاد

گل ساعتی برای ترک اعتیاد به مواد مخدر درمان خوبی است. عصاره گیاهی گل ساعتی می تواند به کاهش علائم برداشت از داروهای مخدر مانند مورفین کمک کند. بنابراین بعضی از مردم با موفقیت با این چای گیاهی به مبارزه با اعتیاد به مواد مخدر با علائم تسکین دهنده تقویت روحیه و کاهش اضطراب روی آورده‌اند. علاوه بر این. شواهد بی نظیر همچنین توانایی چای گل ساعتی را برای کاهش میل به نیکوتین اثبات می‌کند در نتیجه آن را برای افرادی که سعی در ترک کردن سیگار دارند مفید می‌داند.

گل ساعتی برای چی خوبه | خواص دارویی گل ساعتی

طرز تهیه چای گل ساعتی

۴_۸ گرم از سبزیجات خشک شده را به آب جوش اضافه کنید.
اجازه بدهید ۱ دقیقه آن را بجوشانیم.
چای را در یک لیوان یا قوری تقسیم کنید.
اضافه کردن ۱ قاشق چای خوری عسل یا شکر آلی(اختیاری).
چند بار در روز از چای لذت ببرید.

 

گل ساعتی ممکن است یک جایگزین بسیار عالی برای افرادی باشد که دچار فشار خون بالا التهاب و غیره هستند .تعداد زیادی از مطالعات اثبات شده اثرات صحیحی از گل ساعتی داشته است. با این حال مهم است که حصول اطمینان از اینکه پزشک شما تایید استفاده از آن و توجه به عوارض جانبی احتمالی را تایید می‌کند. علی‌رغم اینکه به طور کلی در معرض خطر هستند برخی از اثرات جانبی جانبی ثانویه ممکن است تهوع و استفراغ ناراحتی و غیره باشند .با این حال چنین عوارضی جانبی بسیار نادر است و بیشتر آنها باعث مصرف بیش از حد این چای گیاهی می شوند علاوه بر این کنار گل ساعتی یا هر نوع مواد تهیه شده با تهیه کننده های خون آرام بخش ضد افسردگی و آرامبخش را مصرف کرد.

جدیدترین مطالب