چرا واژن بوی ماهی میدهد؟

چرا واژن بوی ماهی میدهد؟

از بین بردن بوی ماهی واژن

واژن گاهی اوقات به دلیل شرایط محیطی و یا بیماریهای زنانه ممکن است بوی ماهی بدهد. چرا واژن بوی ماهی میدهد؟ دلایل زیادی باعث می شود تا واژن شما بوی بد یا بوی ماهی گندیده بدهد. در ادامه علت روش های از بین بردن بوی ماهی واژن را بیان خواهیم کرد.

 

چرا واژن بوی ماهی میدهد؟

علت بوی بد واژن هنگام نزدیکی , در همه ی خانم ها واژن دارای بوی طبیعی است. شناخت بوی طبیعی واژن موضوع مهمی است. به گزارش سماتک چرا که در برخی موارد ترشحات بوی بدی دارند، بوی بیش از حد همراه با سایر علائم مانند خارش واژن، سوزش و درد به علت عفونت واژن می باشد.

 

عفونت باکتریایی واژن

عفونت های شبیه باعث رشد بیش از حد باکتری های بد می شود. این مسئله باعث تولید ترشحات خاکستری رنگ با بوی نامطبوع می شود. اگر شماداشته باشید، بوی بد واژن پس از نزدیکی همراه با بوی مایع منی خیلی بدتر می شود. عفونت های واژن به راحتی با آنتی بیوتیک ها درمان می شود.

 

رژیم غذایی غلط عامل بوی ماهی واژن

بعضی از مواد غذایی مانند پیاز و سیر اگر به مقدار زیاد مصرف شود، بر بوی واژن تاثیر می گذارد.

 

قرص ها و بوی بد واژن

آنتی بیوتیک تعادل باکتری ها را در واژن به هم می زنند.آنتی هیستامین ها باعث خشک شدن ترشحات واژن و تغییر بوی طبیعی واژن می شوند. داروهای گیاهی، قرص های ضد بارداری، هورمون درمانی و کرم های واژن نیز بر بوی واژن تاثیر می گذارد.

تعریق بیش از حد

ناحیه تناسلی در معرض تعریق بیش از حد است و چین در ناحیه تناسلی باعث تجمع عرق و بوی بد می شود. لباس های پارچه ای جاذب رطوبت بپوشید و لباس های ورزشی را سریع عوض کنید تا بوی نامطبوع کاهش یابد.

 

تغییرات هورمونی و بوی واژن

دوران یائسگی زنان با کاهش سطح استروژن همراه است، و شما را بیشتر در معرض ابتلا به عفونت قرار می دهد.

 

فراموش کردن تامپون

تامپون فراموش شده در مهبل (واژن) می تواند منبع بوی بد باشد که باعث عفونت جدی می شود. باید بلافاصله تامپون را بردارید نکاتی برای به حداقل رساندن بوی ماهی واژن پس از نزدیکی را در ادامه می خوانید.

 

بهداشت واژن

بلافاصله بعد از رابطه جنسی ناحیه تناسلی را بشویید. دستگاه تناسلی خارجی باید به آرامی با آب گرم و ژل مخصوص ملایم تمیز شود. صابون در داخل واژن نشود. استفاده از کاندوم از تداخل مایع منی باpHواژن خودداری می کند، بنابراین بوی بد ایجاد نمی شود. لباس زیر نخی گشاد بپوشید تا رطوبت ناشی از عرق و ترشحات واژن را جذب کند. به طور منظم لباس زیر خود را عوض کنید.

 

رژیم غذایی و روش های درمان

ماست پر از باکتری “خوب” است که می تواند به حفظpHواژن کمک کند. می توانید ماست به صورت روزانه بخورید.مواد غذایی سرشار از ویتامینCحاوی آنتی اکسیدان قوی هستند که سیستم ایمنی بدن را قوی کرده و به بهبود عفونت واژن کمک می کند. میوه هایی مانند پرتقال، آناناس، زغال اخته و انگور دارای ویتامین C بالایی هستند.

 

درمان دارویی بوی ماهی واژن

دکتر ممکن است برای عفونت واژن شما دارو تجویز کند. داروی خوراکی یا واژینال.

 

چرا واژن بوی ماهی میدهد؟

برچسب‌ها:
جدیدترین مطالب