الفبا

arshan

نیم نگاهی به گذشته

قاصدک

قاصدک

تضمین سلامت قلب زنان با انجام 6 کار ساده

تضمین سلامت قلب زنان با انجام 6 کار ساده

خانم ها: با انجام این کارها قلب سالم داشته باشید

 

تضمین سلامت قلب زنان با انجام 6 کار ساده میسر خواهد شد. اگر خانم جوان، میانسال و یا پیر هستید که می خواهید قلب سالمی داشته باشید باید بگوییم که شما می توانید با انجام چند کار ساده تا پایان عمر قلب سالم داشته باشید.

 

محققان آمریکایی طی بیست سال، وضعیت سلامت جسمی 70000 زن را مورد بررسی قرار دادند. با مقایسه عادات زندگی افرادی که در اثر حملات قلبی از بین رفته بودند با افرادی که از سلامت کامل جسمی برخوردار بودند، به این نتیجه رسیدند که بکارگیری 6 عادت مفید، خطر حملات قلبی را تا 92 درصد کاهش می‌دهد.

 

دکتر فریبرز غفاری، اینترونشنال کاردیولوژیست در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری «سلامانه» به این عادات اشاره کرد:

 

1- تماشای تلویزیون را به 7 ساعت در هفته کاهش دهید و به جای لم دادن بر روی کاناپه و وقت‌گذرانی جلوی تلویزیون، به یک فعالیت بدنی بپردازید.

 

2- بیشتر از سبزیجات استفاده کنید و مصرف گوشت قرمز را به حداقل برسانید. بنابر تحقیق این دانشمندان، زنان باید به مصرف سبزیجات و حبوبات روی بیاورند و از مصرف گوشت قرمز و قند دوری کنند.

 

3- شاخص توده بدنی باید بین 18.5 تا 25 باشد. این سنجش، میزان چاقی را اندازه گیری نمی‌کند بلکه ابزاری مناسب است تا سلامت وزن فرد با توجه به قدش تخمین زده شود. شاخص توده بدنی از طریق تقسیم وزن فرد به کیلوگرم بر توان دوم قدش به متر بدست می‌آید.

 

4- از مصرف نوشیدنی‌ها و فرآورده‌های الکلی چشم‌پوشی کنید.

 

5- در هفته دو ساعت و نیم از وقت خود را به ورزش اختصاص دهید. به گفته این محققان، آن دسته از زنانی که به دیابت یا کلسترول مبتلا هستند، برای غلبه بر حملات قلبی، باید تک تک این 6 عادت را در برنامه روزانه خود قرار دهند اما زنان دیگر که از سلامت کامل برخوردارند، باید دست کم چهار مورد را رعایت کنند. انجام یک فعالیت ورزشی مرتب، گل سرسبد تمام این عادات روزانه است.

 

6- دیابت نوع دو، فشارخون بالا، افزایش کلسترول بد خون که هر یک به نوعی حملات قلبی را تشدید می‌کند، ازمضرات مصرف سیگار هستند پس دور سیگار را خط قرمز بکشید.

 

تضمین سلامت قلب زنان با انجام 6 کار ساده

کلینیک کاشت مو

مهرپرواز

آسمان آبی

مبلمان اداری

جدیدترین مطالب

پربیننده ترین مطالب

آرشان تور

الفبا

کلینیک کاشت مو
مهرپرواز
آسمان آبی
مبلمان اداری