تنگ شدن واژن زنان با اصولی ترین متد روز دنیا

تنگ شدن واژن زنان با اصولی ترین متد روز دنیا

راه های تنگ شدن واژن

تنگ شدن واژن با روشهای مختلفی امکان پذیر است و امروزه خانم هایی که پس از بارداری دچار گشادی واژن می شوند بهتر است راه های تنگ شدن واژن بعد از زایمان طبیعی را یاد بگیرند برای تنگ شدن واژن روش‌های دیگری نیز مرسوم است که از میان آنها به استفاده از شوک‌های الکتریکی و صندلی مغناطیسی می‌توان اشاره کرد که این روش‌ها به علت احتمال از بین بردن اعصاب حسی و کم کردن لذت جنسی توصیه نمی‌شود. گشاد شدن واژن و یا کشیدگی آلت تناسلی زنان (واژن یا مهبل) اتفاقی است که با بالا رفتن سن و در اثر زایمان برای اکثر زنان اتفاق می‌افتد.

 

در برخی از زایمان‌های طبیعی به علت بزرگ بودن جنین خارج کردن جنین از رحم با مشکل رو به رو می‌شود که در این صورت پزشک ماما لبه‌های پایینی واژن را پاره می‌کند و پس از زایمان آن را می‌دوزد. یکی از راه های تنگ شدن واژن دوختن بیشتر واژن پس از زایمان طبیعی است که البته این عمل با ریسک زیادی همراه است. چرا که اگر تنگ شدن بیش از اندازه واژن به رابطه جنسی دردناک منجر شود، سردی زنان پس از زایمان و رابطه جنسی دردناک می‌تواند آن ها را برای همیشه از رابطه جنسی لذت بخش محروم کند.

 

یکی از روش‌های درمان گشاد شدن واژن استفاده از عمل زیبایی واژن و یا عمل زیبایی لابیاپلاستی است که با این عمل جراحی واژن به حالت طبیعی خود قبل از زایمان طبیعی و دوره‌ی جوانی باز می‌گردد و می‌تواند احیا کننده‌ی روابط جنسی لذت‌بخش دوران جوانی باشد. شل شدن و افتادگی واژن مشکلی نیست که بتوان آن را نادیده‌ گرفت و عوارض و عواقب زیر را به دنبال دارد:

کاهش لذت جنسی
ترشحات زیاد واژن
افزایش میکروب‌های واژن
عفونت واژن

 

راه های خانگی برای تنگ شدن واژن

به طور کلی روش‌های مختلفی به منظور تنگ شدن واژن وجود داشته که استفاده از روش‌های طبیعی مانند تمرینات کگل و وزنه‌های مخروطی، بیشتر توصیه می‌گردد. زیرا در هر صورت هر گونه عمل جراحی با عوارض و عوامل پیش‌بینی نشده‌ای همراه است که می‌تواند اوضاع را از حالت اول نیز بدتر کند. بنابراین می‌بایست روش‌های طبیعی را در اولویت امر قرار داد و در صورت نتیجه نگرفتن به سراغ عمل‌های جراحی رفت.

تنگ شدن واژن زنان با اصولی ترین متد روز دنیا

1. تنگ شدن واژن با تمرینات کگل

تمرینات کگل شامل منقبض کردن و شل کردن پیاپی عضلات قسمت تحتانی لگن می‌باشد و امروزه به طور گسترده به عنوان اولین گزینه در جهت درمان بی‌اختیاری ادرار و کاهش افتادگی آلت تناسلی زنان، درمان زود انزالی در مردان و همچنین افزایش اندازه و سفتی آلت تناسلی مردان در هنگام نعوظ (که خود به دلیل ضعف در عضلات تحتانی لگن ایجاد شده‌اند) به کار گرفته می‌شود. اگر این عضلات (عضلات قسمت تحتانی لگن) از سلامت و قدرت کافی برخوردار باشند، مدت زمان معاشقه و آمیزش افزایش یافته و لذت ناشی از رابطه زناشویی نیز بیشتر می‌شود.

 

برای انجام این ورزش، عضلات دور مهبل و مقعد را منقبض كنید و به مدت 8 الی 10 ثانیه این حالت را تحمل کنید و بعد از آن اجازه دهید عضلاتتان منبسط گردد. (درست مثل زمانی كه می‌خواهید جلوی جریان ادرار را بگیرید) تمرینات کیگل را با چند انقباض در هر بار شروع کنید و با قوی‌تر شدن عضلات، تعداد انقباضات در روز و زمان نگهداشتن انقباض را افزايش دهيد.

 

2. تنگ شدن واژن با وزنه

مخروط واژن یک جسم وزنه‌دار است و در اندازه‌های پنبه‌های دوران قاعدگی است. عملکرد آن به این صورت است که با وارد کردن آن درون واژن باید سعی شود که آن مخروط را درون واژن نگه داشت و از خارج شدن آن بدون کمک دست جلوگیری کرد. افزایش وزن این مخطروط‌ها به مرور باعث قوی‌تر شدن ماهیچه‌های واژن و به دنبال آن تنگ شدن واژن می‌گردد. ابتدا از وزنه سبک شروع خواهد شد و دوبار در روز به مدت 15 دقیقه به ماهیچه های واژن فشار وارد می‌گردد.

 

1. تنگ شدن واژن با متد نخ (لیفت واژن با نخ)

یکی از روش‌هایی که در درمان گشاد و بدشکل شدن و شل بودن واژن پس از زایمان طبیعی استفاده می‌شود متد نخ واژن است. در استفاده از این روش هیچگونه خون‌ریزی و بی‌هوشی وجود ندارد. نخ‌های مورد استفاده در این روش به مدت 12 تا 15 ماه ماندگاری دارد و پس از آن بدون نیاز به عمل مجدد جذب بدن می‌شود.

 

مزایا:

دوره و زمان ریکاوری بسیار سریع
غیر تهاجمی بودن روش
بدون نیاز به بی‌هوشی عمومی
بدون خونریزی و درد
تقویت عضلات لگن
نخ‌های عمل مشخص نمی‌باشند

پس از انجام عمل تنگ شدن واژن با استفاده از متد نخ نباید تا نزدیک به 6 هفته نزدیکی جنسی صورت گیرد.

 

2. عمل جراحی تنگ شدن واژن

عمل زیبایی واژن (عمل تنگ شدن واژن) با نام تخصصی پرینورافی به عمل جراحی زنانی گفته می‌شود که در آن به ترمیم و بازگرداندن زیبایی طبیعی واژن پرداخته می‌شود و هدف از آن تنگ شدن مهبل می‌باشد. علاوه بر این عمل، عمل لابیاپلاستی (Labiaplasty) در جهت تکمیل عمل زیبایی قسمت خارجی واژن انجام می‌گیرد. لابیاپلاستی در واقع تزریق چربی در لابیا (لب‌های اطراف واژن) به منظور برجسته سازی و زیبایی دستگاه تناسلی خارجی زنان و رفع نسبی تیرگی پوست ناحیه تناسلی است.

 

تنگ شدن واژن با لیزر

با وارد شدن لیزر CO2 به علم پزشکی روز، عمل‌های جراحی تنگ شدن مهبل نیز با استفاده از آن انجام می‌گیرد.

 

مزایا:

باقی ماندن غشای مخاط به شکل طبیعی
تولید کلاژن جدید
ماندگاری طولانی و عدم بازگشت علائم جراحی
بدون بی‌هوشی و خون‌ریزی و درد
سرپایی بودن عمل لیزر و عدم نیاز به بستری شدن
هزینه بسیار کمتر از جراحی
مشاهده تغییرات بلافاصله پس از لیزر

 

برای تنگ شدن واژن چه باید کرد

تنگ شدن واژن یکی از نیازهای مهم خانمها پس از زایمان طبیعی است و توصیه می شود برای تنگ شدن واژن از متد روز دنیا استفاده شود همچنین می توانید برای تنگ شدن واژن از روشهای خانگی تنگ شدن واژن استفاده کنید.

برچسب‌ها:
جدیدترین مطالب