لاغری

لاغری

نیم نگاهی به گذشته

hpv

hpv

استحمام در دوران قاعدگی و پریود خوب است یا بد؟

استحمام در دوران قاعدگی و پریود خوب است یا بد؟

استحمام در دوران قاعدگی و پریود خوب است یا بد؟ 

 بسیاری از خانم های جوان و دختران سوال مشترکی می پرسند که آیا رفتن به حمام در روزهای پریود شدن خوب است یا خوب نیست؟ باید بگوییم که بسیاری از پزشکان زنان شستشوی آلت تناسلی زن و استحمام در روزهای قاعدگی را بلامانع می دانند.

 

دکتر محمدرضا صفری‌نژاد, متخصص اورولوژی درباره اخبار منتشر شده است در شبکه‌های مجازی مبنی بر اینکه استحمام خانم‌ها در دوران قاعدگی موجب بروز عفونت رحم، نازایی، سرطان رحم و پستان می‌‌شود، گفته است: این یک باور بسیار غلط و غیر علمی می باشد که متاسفانه در بین برخی از خانم‌ها رایج میباشد و آنها در این دوران از استحمام و شست‌وشوی محل ترشحات دوران قاعدگی خودداری می‌کنند.

 

این متخصص اورولوژی، افزوده است: استحمام در دوران قاعدگی هیچ گونه خطری را برای خانم‌ها به همراه ندارد به گونه‌ای که تمام پزشکان توصیه می‌کنند، خانم‌ها در این دوران روزانه استحمام داشته باشند و نواحی ترشحات را به خوبی شست‌و شو دهند؛ زیرا اگر ترشحات در ناحیه‌ای از بدن از جمله کشاله ران تجمع یابد موجب رشد باکتری و قارچ در بدن می‌شود.

 

وی تاکید کرده است: به خانم‌ها توصیه می‌شود در دوران قاعدگی از مصرف داروهای واژینال و برقراری ارتباط جنسی خودداری کنند؛ زیرا دهانه رحم در این دوران باز میباشد و احتمال بروز عفونت‌ها افزایش می‌یابد.

جدیدترین مطالب