معایب خوابیدن با سوتین در شب | فواید خوابیدن بدون سوتین برای زنان

معایب خوابیدن با سوتین در شب | فواید خوابیدن بدون سوتین برای زنان

خوابیدن با سوتین در هنگام خواب شبانه برای زنان مضرات و معایب بسیار زیادی دارد که در اینجا معایب خوابیدن با سوتین و سینه بند برای زنان و دختران و همچنین فواید خوابیدن بدون سوتین برای زنان و دختران جوان توضیح داده خواهد شد.

 

معایب خوابیدن با سوتین

خوابیدن با سوتین و سینه بند در شب کار غلطی است؟ معایب خوابیدن با سوتین و سینه بند برای خانم ها در اینجا به خوبی شرح داده شده است اگر با مضرات خوابیدن با سوتین آشنا نیستید بهتر است این مقاله را با دقت بخوانید. شاید شما فکر کنید که خوابیدن با سوتین هیچ آسیبی به بدنتان نمی‌رساند، اما، همانطور که اشاره شد، پوشیدن سوتین در هنگام خواب مشکلات بهداشتی فراوانی را به دنبال دارد. بسیاری سلبریتی‌های زن دنیا ادعا می‌کردند که خوابیدن با سوتین در شب می‌تواند از افتادگی سینه‌ جلوگیری کرده و موجب جذاب‌تر شدنشان شود. مارلین مونروی افسانه‌ای ادعا می‌کرد که هر شب سوتین به تن دارد.

 

بنا بر توصیه پائولا ایتز در خصوص پیش رفتن در مشاعره و پوشیدن سوتین در هنگام خواب، مجری معروف، ماریلا فروستراپ هر شب سوتینش را می‌پوشد. اما معایب خوابیدن با سوتین بیش از فواید آن برای سینه های شماست. خوابیدن با سوتین تأثیرات بهداشتی منفی فراوانی به دنبال دارد. این کار ممکن است موجب جریان خون ضعیف، تجمع بیش از حد رنگدانه‌ها در بافت پوستی، عفونت قارچی سینه‌ها، زهکشی لنفاوی ضعیف و سوزش پوست شود. خوابیدن با سوتین نه تنها از آویزان شدن سینه ها جلوگیری نمی‌کند، بلکه تأثیرات منفی فراوانی بر سلامت شما خواهد داشت.

 

استدلال های زیادی درباره معایب خوابیدن با سوتین و سینه بند برای زنان وجود دارد. در شرایطی که برخی از خانم ها سریعا نسبت به این مسئله عقب نشینی می کنند، سایرین بر این باورند که بستن سوتین و نگه داشتن سینه ها مانع از افتادگی آنها شده، ظاهر زیبایی به آنها می دهد و سربالا نگهشان می دارد. از طرفی مزیت ها و خطراتی هم پیرامون خوابیدن با سوتین برای زنان مطرح است. در برخی تحقیقات آمده است که خوابیدن با سوتین می تواند به مرور منجر به سرطان سینه شود و این یکی از مهمترین مضرات خوابیدن با سوتین است. اما هنوز هیچ دلیل مشخصی مبنی بر این مسئله به دست نیامده که آیا خوابیدن با سوتین مفید است یا مضر؟!

معایب خوابیدن با سوتین در شب | فواید خوابیدن بدون سوتین برای زنان

معایب خوابیدن با سوتین بر سیستم لنفاوی

شما با خوابیدن با سوتین، به ویژه سوتین های تنگ، منقبض کننده و سیم دار، مضرات چشمگیری بر سیستم لنفاوی بدن خود می‌گذارید. این عمل مانع جریان خون و زهکشی لنفاوی شده و در نتیجه موجب حبس جریان و عفونت مزمن می‌شود. سیستم لنفاوی کمک می‌کند تا سم‌ها از طریق گره‌های لنفاوی موجود در زیربغل از ناحیه سینه خارج شوند. بنابراین، زه کشی لنفاوی ضعیف مانع دفع سم‌ها از بدن می‌شود. همین امر می‌تواند دلیل ورم، ناراحتی و عفونت مزمن سینه‌ها باشد پس یکی از مهمترین معایب خوابیدن با سوتین تهدید سیستم لنفاوی است.

 

خوابیدن با سوتین باعث عفونت قارچی می شود

خوابیدن با سوتین می‌تواند شما را دچار عفونت قارچی سینه کند. یکی دیگر از مخاطرات بهداشتی خوابیدن منظم با سوتین، به ویژه سوتین‌های تنگ، ابتلای به عفونت قارچی است. محیط گرم و مرطوبی که سوتین برای سینه شما فراهم می‌آورد، زمینه تغذیه ایده آلی برای قارچ‌ها به وجود می‌آورد. به علاوه، اغلب خانم‌ها در تمام طول زندگی خود از سوتین استفاده می‌کنند، بنابراین زمینه ابتلای آن‌ها به عفونت قارچی سینه بسیار زیاد است. پس خوابیدن با سوتین، به ویژه اگر در منطقه آب و هوایی گرم و مرطوب سکونت دارید، گزینه مناسبی نیست.

معایب خوابیدن با سوتین در شب | فواید خوابیدن بدون سوتین برای زنان

مضرات خوابیدن با سوتین

یکی دیگر از مهمترین معایب و مضرات خوابیدن با سوتین برای زنان، باعث تجمع رنگدانه‌ها در بافت می باشد که عبارت است از رنگ باختگی پوست یا رنگ پوست ناهموار یا ظاهر شدن لکه‌های سیاه رنگ روی پوست سینه خانم ها. علت تجمع بیش از حد رنگدانه‌ها در بافت، افزایش رنگدانه‌های ملانین در یک ناحیه خاص از پوست سینه شما است. رنگدانه‌های ملانین در تمام نقاط لایه‌های پوست سینه ها شما حضور دارند و رنگ پوست شما را تعیین می‌کنند. سلول‌های پوستی به نام ملانوسیت‌ها این رنگدانه را تولید می‌کنند. مضرات خوابیدن با سوتین در شب ، به ویژه سوتین‌های تنگ و سیم دار، می‌تواند موجب حساسیت، سوزش و آسیب نواحی از پوست که قلاب‌ها و بند‌های سوتین روی آن ساییده می‌شوند، گردد. همین امر نیز شاید ملانوسیت‌ها را تحریک کند تا رنگدانه‌های ملانین بیشتری در آن ناحیه از پوست تولید کنند. به این ترتیب با بستن سوتین هنگام خواب شما دچار تجمع بیش از حد رنگدانه‌ها در پوست می‌شوید.

 

عوارض خوابیدن با سوتین روی جریان خون

خوابیدن با سوتین در شب روی جریان خون زنان تاثیر منفی می گذارد یکی از عوارض خوابیدن با سوتین این است که احتمالاً مانع جریان خون می‌شود، به ویژه اگر سوتینی که می‌پوشید سیم دار باشد. در طول خواب، سیم سوتین بر روی پوست شما محکم شده و ماهیچه‌های سینه را منقبض می‌کند. همین امر جریان خون به عصب‌های موجود در بازو‌ها و دیگر نواحی بدن را محدود می‌کند. به علاوه، خوابیدن با سوتین تنگ، مانند سوتین های ورزشی می‌تواند به بافت سینه های شما آسیب برساند و پوشیدن مداوم آن نیز جریان خون به بافت سینه‌ها را محدود می‌کند. جریان خون ضعیف می‌تواند موجب ظهور علائم سرگیجه و گرفتگی عضلات شود.

معایب خوابیدن با سوتین در شب | فواید خوابیدن بدون سوتین برای زنان

سوزش سر سینه از معایب خوابیدن با سوتین است

یکی دیگر از عیوب بستن سوتین هنگام خواب و همچنین خوابیدن با سوتین این است که منجر به سوزش پوست سر سینه ها در زنان می‌شود. ممکن است قلاب‌ها و بند‌های سوتین به پوست شما ساییده شده و سوزش و خراشیدگی‌های را روی پوست ایجاد کند. در صورتی که سوتین را برای دوره‌های زمانی طولانی مدت بپوشید و به ویژه اگر سوتین شما دارای سیم باشد، حتی احتمال تبدیل شدن خراش‌ها به کیست هم وجود دارد. وقتی که با سوتین می‌خوابید، درد و ناراحتی اندک ناشی از سوزش سر سینه ها را حس نمی‌کنید.

 

مضرات بستن سوتین هنگام خواب شبانه

بستن سینه ها با سوتین هنگام خواب توصیه نمی شود زیرا درست همانطور که پوشیدن لباس بسیار چسبیده در طول خواب می‌تواند موجب ناراحتی و استراحت نکردن بدن شما شود، خوابیدن با سوتین، به ویژه سوتین های چسبیده و تنگ نیز عامل ناراحتی و استراحت نکردن شما شده و در نتیجه خواب شبانه را آشفته می‌کند. حتی انقباض بسیار کم ناشی از سوتین هم موجب ناراحتی شده و بر کیفیت خواب تأثیر خواهد گذاشت. پس آیا باید با سوتین بخوابید؟ این نوع خوابیدن ایده مناسبی نیست، چون بر کیفیت خواب شما تأثیر خواهد گذاشت. برخی خانم‌ها سوتین را هنگام خواب شب هم در نمی‌آورند زیرا آنها درباره اثرات جاذبه زمین نگران هستند و باور دارند که به تن داشتن سوتین احساس راحتی بیشتری به آنها می‌دهد تا به روی شکم بخوابند. این باور نیز اشتباه است اما این مورد کاملا بستگی به راحتی و عادت هر فرد دارد.

معایب خوابیدن با سوتین در شب | فواید خوابیدن بدون سوتین برای زنان

معایب خوابیدن با سوتین ویژه خواب

هرچند معایب بسیاری برای خوابیدن با سوتین را نام بردیم، اما هنوز هم شمار فراوانی از خانم‌ها خوابیدن با سوتین ترجیح می‌دهند، چون با پوشیدن آن احساس راحت تری دارند. به همین دلیل، امروزه انواع مختلفی از سوتین های ویژه خواب در دسترس هستند. در هنگام انتخاب سوتین خواب به دنبال سوتینی بگردید که از مواد نرم ساخته شده، بند‌های باز و نرمی دارند و بدون سیم است. سوتین بسیار تنگ یا سوتینی که بخش‌هایی از آن قابلیت سایش یا فرو رفتن در پوست را دارند، انتخاب نکنید. انتخاب یک سوتین با سایز بزرگتر هم ایده خوبی است و معایب خوابیدن با سوتین در شب را کاهش می دهد. 13 اکتبر(21 مهر) روز جهانی بدون سوتین نام گرفته است. علت نام گذاری این روز افزایش آگاهی درباره سرطان سینه و راهکارهایی برای پیشگیری از آن است. باید در نظر داشت همیشه بین خانم ها اختلاف است، برخی می‌گویند باید سوتین پوشید و برخی می‌گویند نه. یک عده هم می‌گویند تنها برخی ساعات روز باید سوتین به تن کرد و در عین حال بعضی هم معتقدند معایب خوابیدن با سوتین خیلی خطرناک است.

معایب خوابیدن با سوتین در شب | فواید خوابیدن بدون سوتین برای زنان

فواید خوابیدن بدون سوتین

خوابیدن بدون سوتین گزینه بهتری پیش روی شما هنگام خواب شبانه است. به علاوه، آنطور که ادعا می‌شود، خواب با سوتین هیچ مزیتی برای شما در پی ندارد. این کار نه از آویزان شدن سینه جلوگیری می کند و نه فرم آن‌ها را بهتر می‌‌کند. به هر حال، اگر شما سینه های بزرگی دارید و با خوابیدن بدون سوتین راحت نیستید، پس می‌توانید یک سوتین ویژه خواب بدون سیم، نرم، راحت، با بند‌های باز و بدون دکمه و قلاب را انتخاب کنید. فواید خوابیدن بدون سوتین برای زنان و دختران بالغ بسیار زیاد است و در اینجا مهمترین فواید خوابیدن بدون سوتین در شب را بیان می کنیم.

 

مزایای خوابیدن بدون سوتین برای زنان

همانطور که قبلاً اشاره کردیم، خوابیدن با سوتین می‌تواند خواب را آشفته کند؛ بنابراین یکی از فواید و مزایای خوابیدن بدون سوتین عبارت است از افزایش کیفیت خواب شبانه برای زنان. کمبود خواب باکیفیت به خستگی، مشکلات یادآوری و کاهش هوشیاری ذهنی در روز بعد می‌انجامد. بیشتر خانم‌ها فکر می‌کنند که استفاده از سوتین ممکن است از افتادگی سینه‌ها و آویزان شدن آنها جلوگیری کند. در حالی که به نظر می‌رسد این فقط یک قانون زنانه است و ربطی به کشف نیوتن ندارد. واقعیت این است که این لباس می‌تواند رشد بافتی را که از سینه محافظت می‌کند، محدود کند. به همین دلیل هیچ مزایای فیزیولوژیکی برای استفاده از سوتین مطرح نیست و مزایای خوابیدن بدون سوتین بسیار بیشتر است.

معایب خوابیدن با سوتین در شب | فواید خوابیدن بدون سوتین برای زنان

بهبود جریان خون با خوابیدن بدون سوتین

خوابیدن بدون سوتین موجب بهتر شدن جریان خون در سینه های زنان می شود. سوتین های زنانه به گونه‌ای طراحی شده اند تا در تمام طول روز محکم مانده و فرم مناسبی به سینه های خانم ها بدهند. اگر سوتین‌ها گشاد شوند هیچ حمایتی از سینه های زن نمی‌کنند و حتی شاید در جای خود نمانده و به پایین بلغزند. سوتین های سیم دار و ورزشی حتی از سوتین های عادی هم تنگ‌تر هستند. پس سوتین ها (به ویژه اگر با سوتین بخوابید) می‌توانند جریان خود در بدن شما را محدود کنند. بنابراین، یکی دیگر از از فواید خوابیدن بدون سوتین این است که به بدن خود فرصت داده اید تا در این زمان خود را درمان کرده و جریان خون مناسب را بازتولید کند.

 

بهبود عملکرد لنفاوی

یکی دیگر از فواید خوابیدن بدون سوتین این است که زه کشی لنفاوی را بهبود می‌بخشد؛ به این ترتیب، به سم‌ها اجازه می‌دهد تا از ناحیه سینه خارج شوند. همین امر از وقوع حبس جریان، ناراحتی و عفونت سینه جلوگیری می‌کند.

 

فواید خوابیدن بدون سوتین بر روی تنفس

وقتی که بر روی سینه هایتان می‌خوابید، مسیر‌های جریان هوا تنگ شده و ورود هوا به ریه ها دشوار می‌شود. اگر لباس‌های چسبیده‌ای که حرکت سینه‌ها را محدود می‌کنند، بپوشید، فرآیند ورود هوا به ریه‌های شما با دشواری بیشتری مواجه می‌شود. سوتین‌ها نمونه‌ای عالی از لباس‌هایی هستند که حرکت سینه را محدود می‌کنند. آن‌ها اطراف قفسه سینه را محکم گرفته اند و از انبساط کامل دنده‌ها جلوگیری می‌کنند. هنگام خوابیدن با سوتین، در مقایسه با خوابیدن بدون سوتین، موجب می‌شود تا تنفس شما سطحی و کم عمق باشد. در نتیجه این وضعیت اکسیژن کمتری به بدن شما می‌رسد. بنابراین، مزایای خوابیدن بدون سوتین اجازه می‌دهد تا تنفس مناسبت تری داشته باشید.

معایب خوابیدن با سوتین در شب | فواید خوابیدن بدون سوتین برای زنان

فواید خوابیدن بدون سوتین و سینه بند در شب

در پایان باید بگوییم که خوابیدن بدون سوتین جز فایده چیز دیگری برای شما ندارد. خوابیدن با سوتین، به ویژه سوتین‌های تنگ، عاملی برای عرق کردن بیشتر است. عرق کردن یک پدیده ناراحت کننده، غیر بهداشتی و تولید کننده بوی ناخوشایند است. بنابراین، خوابیدن بدون سوتین و سینه بند بهداشتی تر است. همچنین از دیگر فواید خوابیدن بدون سوتین احتمال هرگونه آسیب به سینه ها را کاهش می‌دهد. خوابیدن با سوتین شما را در برابر صدماتی که توسط دکمه‌ها یا قلاب‌های سوتین یا سیم‌های آن وارد می شوند، آسیب پذیر می‌کند. بندهای سوتین می‌توانند بر پوست شما ساییده شده و موجب سایش و آسیب شوند. بنابراین، خوابیدن بدون سوتین احتمال آسیب را کاهش می‌دهد. مورد دیگر اینکه نبستن سوتین هنگام خواب شبانه اجازه ساخت مجدد حالت طبیعی را به پوست می‌دهد. پوشیدن لباس‌های چسبناک مانند سوتین نشانه‌ها یا دندانه‌هایی را روی پوست به جا می‌گذارد. در صورتی که این لباس‌ها را همواره به تن داشته باشید، این نشانه‌ها نیز ماندگار خواهند شد. شما با خوابیدن بدون سوتین زمان مناسبی را برای ساخت مجدد حالت طبیعی پوستتان فراهم می‌آورید.

 

در این مقاله با مهمترین فواید خوابیدن بدون سوتین برای زنان و خانم های ایرانی آشنا شدید و در ابتدای این نوشتار مضرات و معایب خوابیدن با سوتین و سینه بند در شب را خواندید حال دیگر انتخاب با شماست که در هنگام خواب با سوتین بخوابید یا بدون سوتین و امیدواریم همیشه سالم و سلامت باشید.

برچسب‌ها:

جدیدترین مطالب