علت عفونت مخمری واژن | درمان خانگی عفونت مخمری واژن

علت عفونت مخمری واژن | درمان خانگی عفونت مخمری واژن

عفونت مخمری واژن چیست؟ بسیاری از خانمها در دنیا به دلیل خورده شدن واژن شان توسط مرد ممکن است به عفونت مخمری واژن مبتلا شوند عفونت مخمری واژن نوعی قارچ است که علت عفونت مخمری واژن زنان در ادامه توضیح داده خواهد شد. رابطه جنسی دهانی باکتری ها را از دهان شریک جنسی شما به اکوسیستم مهبل (واژن) وارد می کند و باعث عفونت مخمری واژن می شود. عامل عفونت مخمر واژن در محیط های مرطوب رشد می کند، به طوری که رابطه جنسی دهان و دندان باعث ایجاد فرصت برای رشد سریع تر عفونت مخمری واژن می شود.

 

علت عفونت مخمری واژن

عفونت مخمری واژن به دلیل رابطه جنسی دهانی اتفاق می افتد حداقل یک مطالعه نشان داده است که دریافت رابطه جنسی دهانی واژینال خطر ابتلا به عفونت مخمری واژن را افزایش می دهد.

 

رابطه دهانی و عفونت مخمری واژن

اختلال در میزان عامل بیماری در آلت تناسلی شما – به خصوص اگر آلت تناسلی شما ختنه نشده باشد – می تواند شرایطی را ایجاد کند که عفونت مخمری واژن بیشتر شود خوردن واژن زن با دهان و رابطه جنسی دهانی ممکن است برای ایجاد عفونت مخمری واژن کافی باشد اگر شما از کسی که دچار فشار خون بالا یا رابطه ای با شخص مبتلا به عفونت مخمر واژن یا مقعدی داشته است،رابطه جنسی دهانی دریافت کنید خطر ابتلا به عفونت مخمری واژن افزایش می یابد.

 

رابطه جنسی دهانی باعث عفونت مخمری مقعد می شود؟

رابطه جنسی مقعدی نیز می تواند باکتری های جدید را وارد بدن کند و مخمر اضافی را به عصب منتقل کند. این ممکن است همه چیز را برای ایجاد یک عفونت مخمری مهیا کند.

اگر شما با افرادی که دچار فشار خون هستند، رابطه جنسی دهانی داشته باشید عفونت مخمری واژن افزایش می باید. اسباب بازی های جنسی نیز می توانند کاندیدا را منتقل کنند.

 

چگونگی ابتلا به عفونت مخمری واژن

اگر عفونت مخمری واژن دارید، ممکن است شما آن را از شریک های جنسی خود دریافت کرده باشید در صورت تداوم، اگر شما قبل از زمانی که متوجه شوید عفونت مخمری دارید رابطه جنسی دهانی برقرار کرده اید ممکن است عفونت را به شریک خود منتقل کرده باشید. اگر فکر می کنید که عفونت مخمری دارید، باید هریک از شریک های جنسی در حال حاضر یا اخیر خود را مطلع کنید تا بتوانند به دنبال درمان باشند همچنین ممکن است شما فرض کنید وقتی شما و شریک جنسی تان در حال حاضر وقتی از رابطه جنسی با هم برای مدتی فاصله بگیرید دیگر علایم بیثماری را در خود نبینید. این امر باعث جلوگیری از انتقال یک عفونت مخمری می شود.

 

دلایل عفونت مخمری واژن

اگر چه ممکن است عفونت مخمری واژن را از طریق دهان شریکی جنسی تان بگیرید، اما این موارد ممکن است احتمال بیشتری را در شما ایجاد کند که شما به این عفونت مبتلا شوید در نتیجه:

پوشیدن لباس زیر مرطوب یا عرقی

استفاده از پاک کننده های معطر روی واژن یا مهبل

دوشیدن

مصرف قرصهای ضد بارداری، آنتی بیوتیکها یا کورتیکواستروئیدها

سیستم ایمنی ضعیف

قند خون بالا یا دیابت کنترل نشده

بارداری

شیر دادن

علت عفونت مخمری واژن | درمان خانگی عفونت مخمری واژن

درمان خانگی عفونت مخمری واژن

اگر شما عفونت مخمری واژن دارید، عفونت های مخمری تنشی معمولا با داروهای بدون نسخه ( او تی سی ) قابل درمان هستند. اگر شما عفونت های مکرر و شدید مخمر را تجربه می کنید، ممکن است بخواهید پزشک یا سایر ارائه دهنده خدمات بهداشتی خود برای شما داروهای قوی تجویز کنند.

اگرچه برفک دهانی ممکن است با درمان های خانگی و سایر گزینه های او تی سی درمان شود اما درمان شدن کامل ان بدون نسخه های پزشکی سخت خواهد بود. اگر این اولین تجربه شما از برفک دهانی است بهتر است به یکی از مراکز مراقبتهای بهداشتی برای درمان مراجعه کنید.

 

برفک دهانی

برفک دهانی ممکن است با دهانشویه ضد قارچی، لوزن و داروهای ضد قارچی خوراکی درمان شود. هنگامی که درمان شروع می شود، علائم می توانند تا 14 روز طول بکشد.

در حالی که برای علائمتان صبر می کنید، باید شستن دهان با آب نمک را به برنامه روزانه خود اضافه کنید. این ممکن است به کاهش التهاب و بهبود زخم کمک کند.

اگر چه میکونازوله و کلوتریمازول معمولا به عنوان درمان اوتی سی برای عفونت مخمر واژینال تجویز می شود، همچنین ممکن است برای درمان عفونت های روی آلت تناسلی یا انسداد استفاده شود.

پس از شروع درمان، عفونت مخمری شما باید ظرف 3 تا 7 روز پاک شود. اطمینان حاصل کنید که دوره کامل درمان را ادامه دهید تا مطمئن شوید که عفونت کاملا پاک شده است.

پوشیدن لباس زیر پنبه می تواند به کاهش ناراحتی کمک کند در حالی که شما منتظر نشانه های خود هستید. حمام گرم با نمک اپسوم همچنین ممکن است باعث بهبود خارش شما شود.

 

بهترین زمان مراجعه به پزشک برای عفونت مخمری واژن

اگر بهبودی را طی یک هفته از درمان مشاهده نکردید، به یک پزشک یا سایر ارائه دهنده خدمات بهداشتی مراجعه کنید. آنها می توانند داروهای قویتری را برای کمک به پاک کردن عفونت تجویز کنند.

شما همچنین باید به پزشک مراجعه کنید اگر:

علائم شما بدتر شود

شما دچار عفونت های قارچی بیش از 4 بار در سال می شوید

شما خونریزی، تخلیه ذاتی یا سایر نشانه های غیر معمول را تجربه می کنید.

 

جلوگیری از ابتلا به عفونت های مخمری واژن

شما می توانید خطر ابتلا به عفونت های قارچی تناسلی را با استفاده از یک کاندوم خارجی یا سد دندان برای کاهش به حداقل رساندن باکتری کاهش دهید. این کار می تواند خطر ابتلای به برفک دهانی را در شریک جنسی شما را نیز کاهش دهد.

 

به طور کلی، شما ممکن است قادر به کاهش خطر خود را برای هر نوع از عفونت مخمر باشید، اگر شما:
یک مکمل پروبیوتیک روزانه بگیرید
غذاهای غنی از کربوهیدرات و قند را کاهش دهید.
ماست یونانی بیشتر بخورید، زیرا حاوی باکتری هایی است که مخمر را در خفا نگه می دارد.

 

پیشگیری از عفونت مخمری واژن در زنان

پوشیدن لباس زیر پنبه ای بهترین گزینه است.
بعد از فعالیت هایی که عرق میکنید ، بدن خود را کاملا شستشو دهید.
اجتناب از استفاده صابون های عطردار و یا سایر محصولات بهداشتی در دستگاه تناسلی خود اجتناب کنید.
در صورتی که مهبل (واژن) را می خواهید بشویید، از شستن آن با دوش اجتناب کنید.

برچسب‌ها:

جدیدترین مطالب