لیفت سینه یعنی چه | انواع روشهای لیفت سینه ها برای زنان

لیفت سینه یعنی چه | انواع روشهای لیفت سینه ها برای زنان

لیفت سینه یعنی چه

لیفت سینه یعنی بالا کشیدن سینه ها در زنان و دخترانی که سینه های افتاده دارند برای زیباتر شدن سینه ها بسیاری از خانمها پس از دوران شیردهی عمل لیفت سینه ها را انجام میدهند. لیفت سینه یا ماستوپکسی، روشی است که در آن پوست و نوک سینه را به منظور داشتن سینه‌ای جوان‌تر، بالا می‌کشند. بارداری، تغییرات وزن، پیری و ژنتیک باعث می‌شوند که پوست و بافت سینه، حالت الاستیک (سفتی همراه با انعطاف) خود را از دست بدهد. متخصصان انواع روش‌های لیفت سینه را انجام می‌دهند و آنچه که مورد نظر و سلیقه شما باشد را برایتان رقم می‌زنند. این عمل ممکن است با ایمپلنت یا بدون ایمپلنت (قرار دادن یک بالشتک در زیر بافت سینه) انجام شود. استفاده یا عدم استفاده از ایمپلنت به ویژگی‌های فردی و خواسته بیمار بستگی دارد. در صورت مشورت با پزشک، او می‌تواند تمام گزینه‌ها را به شما ارائه دهد تا بهترین تصمیم را بگیرید.

 

اگر درباره جراحی لیفت سینه کنجکاو شده‌اید، شما را دعوت می‌کنیم تا در این مطلب سماتک سوالات زیر را بررسی کنید:

مزیت‌های جراحی لیفت سینه چیست؟
چه کسانی به سمت جراحی لیفت سینه می‌آیند؟
آیا من نیاز به لیفت سینه دارم؟
عمل لیفت سینه چگونه انجام می‌شود؟
ترمیم و بهبود جراحی لیفت سینه چه مدت طول می‌کشد؟
چه انتظاری باید از جراحی لیفت سینه داشته باشید؟

لیفت سینه یعنی چه | انواع روشهای لیفت سینه ها برای زنان

فواید جراحی لیفت سینه

لیفت سینه یک نوع جراحی پلاستیک سفارشی است که می‌تواند زیبایی سینه‌ها را نیز به دنبال داشته باشد. بسته به نیاز‌ها و اهداف بیمار، دکتر یک طرح منحصر به فرد را به شما پیشنهاد می‌دهد. انتخاب هر کدام از موارد زیر به عهده شماست:

 

پستان‌ها را تا روی قفسه سینه بالا ببرید تا موقعیت قرار گرفتن آن‌ها مشخص شود.
پستان‌ها را به شکل سفت و محکمی تغییر شکل دهید تا جوان‌تر به نظر برسند.
در صورت لزوم نوک سینه را تغییر دهید.
حجم سینه را افزایش دهید (در صورت استفاده از ایمپلنت)
ایجاد تقارن در پستان‌ها
دستیابی به یک فرم مناسب

 

بر اساس نیاز و اهداف شما، پزشک عمل جراحی لیفت سینه را برای شما طراحی می‌کند. در طول مشاوره، این شانس را خواهید داشت که در رابطه با نگرانی‌ها و انتظارات خود از این عمل، با پزشک مشورت کنید. پزشک این اطلاعات را با معاینه فیزیکی ترکیب کرده و کمک می‌کند تا از این عمل، رضایت کامل داشته باشید همچنین تکنیک‌های جراحی مختلفی را ارئه می‌دهد که به شما در دستیابی به بهترین فرم سینه، کمک می‌کند.

لیفت سینه یعنی چه | انواع روشهای لیفت سینه ها برای زنان

جراحی لیفت سینه برای چه کسانی است

اغلب زنان، در حال بررسی جراحی لیفت سینه هستند تا بتوانند به فرم درست و دلخواهی از سینه برسند. سستی و شل بودن پوست سینه و کاهش حجم سینه عمدتا باعث تغییراتی در شکل سینه می‌شود، اما دلایل دیگری نیز علاوه بر این‌ها وجود دارد:

 

نوسانات وزنی
بارداری بخصوص بارداری‌های زیاد
شیردهی
پیری پوست و بافت سینه
تغییرات هورمونی
بزرگی و سنگینی سینه‌ها
ژنتیک
سرسینه‌هایی که مانند تصویر زیر پایین‌تر از سطح سینه (پایین‌تر از خط زیر سینه) قرار می‌گیرند:

زنانی که این شرایط را دارند، معمولا داوطلب عمل جراحی لیفت سینه می‌شوند. پزشک به زنان توصیه می‌کند که بهترین زمان عمل لیفت، زمانی است که دیگر نخواهند فرزندی به دنیا بیاورند تا نتیجه بهتری را کسب کنند. برای زنانی که سینه‌های بزرگتری دارند، ممکن است یک عمل کوچک کننده سینه هم انجام شود که وزن و حجم سینه را کاهش می‌دهد که بطور همزمان لیفت و تغییر شکل سینه، صورت می‌گیرد. زنان داوطلب برای عمل جراحی پستان باید از نظر سلامت جسمی، وضعیت مناسبی داشته باشند. در طول مشاوره، پزشک یک ارزیابی کلی از سلامت شخص انجام خواهد داد و سابقه پزشکی او را بررسی قرار می‌کند. پزشک وظیفه دارد از ایمنی عمل اطمینان حاصل کند.

 

آیا من نیاز به لیفت سینه دارم؟

برای این‌که بفهمید آیا به این جراحی نیاز دارید یا نه، روشی را به شما پیشنهاد می‌کنیم. در صورتی‌که این روش جواب نداد، می‌توانید این عمل را انجام دهید. روش پیشنهادی به این صورت است که یک مداد را بین پستان و پوست خود قرار دهید. اگر در جای خود ایستاد و نیفتاد، بهتر است عمل لیفت سینه را انجام دهید، ولی اگر مداد افتاد، سینه‌های شما حالت طبیعی خود را داشته و به لیفت نیازی ندارد، مگر اینکه بخواهید ایمپلنت کرده یا سایز سینه خود را تغییر دهید.

لیفت سینه یعنی چه | انواع روشهای لیفت سینه ها برای زنان

آمادگی برای عمل جراحی لیفت سینه

اولین قدم، مشورت با پزشک و جراح پلاستیک است. پزشک را از خواسته دقیق خود آگاه کنید. اگر مایل به ایمپلنت سینه نیز هستید، اندازه و شکل سینه دلخواه خود را به پزشک نشان دهید. در درجه اول، جراح باید سلامت شما را در نظر بگیرد و گزینه‌های جراحی را برایتان شرح دهد. جراح باید روش‌ها را بطور دقیق توضیح داده و شما را از خطرات احتمالی و روند بهبود آگاه کند.

 

عمل لیفت سینه چگونه انجام می‌شود؟

این عمل، در یک مرکز جراحی و تحت بیهوشی عمومی انجام می‌شود و بیماران در طول عمل جراحی بیهوش هستند. عمل لیفت، حدود ۵ ساعت طول می‌کشد. البته این مدت به حجم و نوع جراحی بستگی دارد. برش سینه ممکن است فقط در اطراف هاله و جلوی پستان انجام شود. اگر از ایمپلنت استفاده شود، از طریق برش‌هایی که معمولا در پشت عضله قفسه سینه ایجاد می‌شود، داخل سینه گذاشته می‌شود. پزشک با نهایت دقت خطوط برش را به گونه‌ای انجام می‌دهد که هیچ خطی از جراحی قابل تشخیص نباشد و زخم خیلی قابل رویت نباشد. برش‌هایی که پزشک متخصص بر روی سینه‌ها ایجاد می‌کند در تصویر زیر مشخص شده اند:

 

ترمیم و بهبود جراحی لیفت سینه چه مدت طول می‌کشد؟

پزشک، علاوه بر تهیه اطلاعات جامع قبل از عمل و اطلاعات مربوط به ترمیم پس از عمل، دستورالعمل‌هایی را هم برای بیماران و تیم جراحی خود ارائه می‌دهد:

روز بعد از عمل، بیمار ویزیت شود.
عادی است که بیمار، حداقل ۱ یا ۲ روز بعد از عمل و گذاشتن ایمپلنت، احساس درد و ناراحتی داشته باشد.
روز پنجم، بیمار می‌تواند به سر کار خود برگردد یا رانندگی کند.
ورزش‌های سبک را می‌توانید در پایان ۲ هفته پس از جراحی انجام دهید.
ورزش‌های سخت و کامل را می‌توانید در پایان ۱ ماه پس از جراحی انجام دهید.

 

در صورت وجود درد و ناراحتی، می‌توانید از دارو‌های ضد درد استفاده کنید و بسیار مهم است که دستورات پزشک را به منظور به حداقل رساندن هرگونه عارضه جانبی به کار بگیرید. در طول مرحله اولیه بهبودی، توصیه می‌شود که عضوی از خانواده یا دوستان خود را در خانه و در کنار خود داشته باشید تا در صورت نیاز به شما کمک کنند و روز بعد شما را به مرکز جراحی برسانند.

لیفت سینه یعنی چه | انواع روشهای لیفت سینه ها برای زنان

چه انتظاری باید از جراحی لیفت سینه داشته باشید؟

بیمارانی که تحت عمل جراحی سینه قرار می‌گیرند، معمولا نتایج عمل را سریعا مشاهده می‌کنند. اکثر زنانی که این عمل را انجام می‌دهند، خواهان به دست آوردن تقارن سینه‌ها، شکل طبیعی، جوان سازی و محو بودن خطوط برش جراحی هستند. از پزشک متخصص بخواهید به همه این گزینه‌ها توجه داشته باشد.

 

عوارض جراحی لیفت سینه

عوارض ناشی از لیفت سینه، نسبتا نادر است. سه مورد اصلی از این عوارض عبارتند از: خونریزی، عفونت و زخم. جراح به منظور کاهش خطر ابتلا به عوارض احتمالی، دستور العمل‌هایی را به شما می‌دهد، این دستورات مطمئنا شامل ترک سیگار می‌شود. دارو‌های تجویز شده را مصرف کنید، با این حال ممکن است خونریزی بیشتری داشته باشید در این صورت از آنتی بیوتیک‌ها استفاده کنید. برای دوره ترمیم و بهبود خود، برنامه ریزی کنید. برای مثال، حداقل باید ۴ تا ۶ هفته پس از عمل لیفت سینه، از بلند کردن اجسام سنگین اجتناب کنید و اگر فرزند شیرخوار دارید، حتما به کمک دیگران احتیاج پیدا خواهید کرد.

 

بیمه و عمل لیفت سینه

بیشتر عمل‌های لیفت سینه، بعنوان عمل زیبایی شناخته می‌شوند. شرکت‌های بیمه معمولا آن را تحت پوشش خود قرار نمی‌دهند مگر این‌که تحت عنوان عمل ماستکتومی باشد. پیش از هر اقدامی با شرکت بیمه خود صحبت کنید.

جدیدترین مطالب