قاصدک

الفبا

قاصدک

نیم نگاهی به گذشته

خونریزی های نامرتب قاعدگی زنان (پریود)

خونریزی های نامرتب قاعدگی زنان (پریود)

به طور کلی در صورت بروز پریودهای نا مرتب و غیر معمول برای علت یابی و درمان باید به پزشک زنان مراجعه شود. اگر شما خانم محترم دچار قاعدگی و خونریزی نامنظم می شوید در گام نخست بهتر است به یک پزشک مراجعه کنید. یک جراح و متخصص زنان و زایمان، خونریزی های نامرتب قاعدگی زنان -پریود- را در شرایط سنی مختلف متفاوت دانست و به بیان توضیحاتی در این باره پرداخت.

 

زمان بندی پریود هنگامی تعریف می شود که بین 28 روز تا 35 روز یکبار به صورت مرتب و بدون نیاز به مصرف دارویی خانمی خونریزی بین 3 تا 7روز داشته باشد و حجم خونی که فرد از دست می دهد بیشتر از 80 سی سی نباشد. بسته به شرایط سنی، بیماری های مختلفی می توانند موجب نا منظمی خونریزی قاعدگی در برخی زنان شوند و به طور کلی شایع ترین علت خونریزی های غیر طبیعی در سنین باروری عوامل هورمونی هستند.

 

این عوامل هورمونی می توانند باعث شوند تا خانمی چندین ماه پریود نشود. که این امر بیشتر ناشی از تخمدان های پلی کیستیک است و به خصوص در سنین باروری و خانم های چاق و دارای پوست های سفید، چشمان زاغ کمرنگ و موهای زائد نیز بیشتر دیده می شود. به صورت معمول امکان دارد که چند ماه طول بکشد تا این خانم ها پریود شوند یا بعد از پریود به صورت طولانی مدت نیز خونریزی داشته باشند که متأسفانه نازایی میان آنها شایع تر است.

 

حال بهترین درمان آنها این است که 10درصد وزنشان را کاهش دهند. زیرا هر چه شاخص توده بدنی آنها کم شود پریود هم نظم بهتری خواهد گرفت. عوامل دیگری هم می توانند در سنین باروری خونریزی های نامنظم ایجاد کنند( حال زود به زود یا بی موقع) مانند سقط جنین، تهدید به سقط و حاملگی های خارج از رحم که از عوارض بارداری محسوب می شوند.

 

مهرپرواز

آسمان آبی

مبلمان اداری

جدیدترین مطالب

پربیننده ترین مطالب