چگونه ترامادول را بدون درد ترک کنیم | ترک ترامادول چقدر طول میکشد

چگونه ترامادول را بدون درد ترک کنیم | ترک ترامادول چقدر طول میکشد

ترک ترامادول بدون درد امروزه با روشهای نوین ترک اعتیاد به ترامادول امکان پذیر شده است اگر می خواهید بدانید که چگونه ترامادول را بدون درد ترک کنیم و ترک ترامادول چقدر طول میکشد با این نوشتار از سایت سماتک همراه باشید.

 

چگونه ترامادول را بدون درد ترک کنیم

ترک ترامادول بدون درد مانند درمان سایر بیماری‌های مزمن است. ترک هرگونه اعتیادی به زمان نیاز دارد. کلید ترک ترامادول بدون درد، صرف وقت و حوصله و ابراز مهربانی به خود یا عزیزان و کمک گرفتن از پزشک و دیگران است. پس از ترک ترامادول قدرت جسمانی و جنسی، نشاط و شادابی فرد به طور کامل برمی‌گردد. در ترک ترامادول این نکته مهم است که مصرف شخص چه مدت به طول انجامیده است. هر چه مدت زمان مصرف ترامادول بیشتر باشد مدت زمات ترک ترامادول نیز طولانی‌تر و سخت‌تر است. برای ترک ترامادول بدون درد ابتدا فرد باید بپذیرد که معتاد است. سوءبرداشت‌ها و سوءتفاهم‌ها را درباره‌ی اعتیاد کنار گذاشت. با توجه به اینکه مصرف مواد اعتیادآور درطول زمان، ساختار مغز و شیمی را تغییر می‌دهد، ترک کردن و رهایی از اعتیاد آسان نیست و نمی‌توان آن را به سرعت کنار گذاشت.

 

ترک ترامادول بدونه اطلاع از روش ترک ترامادول بدون درد و مطالعه قبل از ترک آن خیلی خطرناک است و چه بساء در مواردی باعث مرگ شده است پس خود سرانه از قطع ناگهانی دارو بپرهیزید توجه داشته باشید چنان چه شما مدت طولانی از قرص ترامادول استفاده میکنید از قطع ناگهانی دارو جدأ خوداری کنید قطع یکباره دارو باعث درد شدید و تب و لرز و عرق سرد و لرزش و توهم شدید و کم سو شدن دید و اسهال و استفراق و بی خوابی و افسردگی و کم اشتهایی شدید و درد خیلی شدید در مفاصل همراه است که اگر دوز مصرف بیمار زیاد باشد و بطور ناگهانی قرص را قطع کند باعث تشنج و کما میشود پس قبل از ترک حتما عوارض قطع ناگهانی دارو را مطالعه کنید.

 

جهت ترک مصرف ترامادول بدون درد توصیه شده است که از روش کاهش دوز مصرف در طی چند هفته استفاده شود.و برای کاهش دادن علایم احتمالی ترک ترامادول ، مصرف داروهای ضد درد مانند ایبوبروفن بلامانع می باشد.زیرا قطع ناگهانی ترامادول پس از مصرف طولانی مدت آن سبب ایجاد علایم قطع مصرف(علائم شبیه ترک مورفین) در بدن مانند بی خوابی، تحریک پذیری، اضطراب، تعریق،تشنج، لرزش، تهوع، استفراغ،اسهال، رعشه، توهم، اختلال خواب و مشکلات تنفسی، درد عضلات و درد شکم و… می شود. بهترین راه همینه که کم کم با پایین اوردن دوز مصرف دارو موفق به ترکش بشی. و بهتره وقتی مصرفتو نهایتا به روزی 2 یا 3 تا رسوندی از مسکن دیگه ای به همراه دیکلوفناک و کلونیدیوم سی جهت جلوگیری از اسهال و مشکلات گوارش و کلوندین برای جلوگیری از بقیه علائم ترک ترامادول با دوز کم به جای مسکن ترامادوک استفاده کنی. سالم و تندرست باشید.

 

داروهای ترک اعتیاد به ترامادول عبارتند از نالوکسان (به صورت تزریقی )و نالتروکسان (به صورت قرص)در بازار موجود میباشد.ولی در اثر مصرف انها سریعا علائم ترک در بدن ظاهر می شود که شامل ضعف شدید عضلانی و درد و کوفتگی بدن و لرزش دستها می باشد . در مراکز ترک اعتیاد قبل از تزریق این دارو ها شخص را بیهوش نموده که علائم درد را احساس نکند. داروی ترامادول جزو داروهای مخدر و اعتیاد آور می باشد که شما به آن وابسته شده اید. ترک ناگهانی ترامادول پس از مصرف طولانی مدت آن سبب علائم ترک مورفین در بدن مانند بی خوابی، تحریک پذیری، تشنج، لرزش، تهوع، استفراغ، درد عضلات و شکم و… می شود.برای درمان به گفته دوستان میتوان از ترک تدریجی استفاده کرد یعنی هر وز میزان مصرف دارو را نسبت به روز قبل کاهش دهید ولی توصیه میکنم به مراکز معتبر درمان مراجعه نمایید تا بتوانید سلامت خود را بدست آورده و حفظ نمایید بدون مشاوه مستقیم امکان ترک آن خیلی کم است.

چگونه ترامادول را بدون درد ترک کنیم | ترک ترامادول چقدر طول میکشد

ترک ترامادول چقدر طول میکشد

ترک ترامادول خیلی طول نمی کشد و شما باید برای ترک ترامادول تا یک هفته یک چهارم از قرص ترامادول را مصرف نکنید. از هفته دوم قرص ترامادول را نصف کنید و در عوض قرص استامینون را نصف کرده در همان روز نه در یک زمان آن را بخورید هفته سوم فقط یک چهارم ترامادول بمدت دو هفته همراه با یک قرص کدیین دار مصرف کنید. و بعد از یکماه که دیگر اصلا نباید ترمادول را بخورید . شروع به کم کردن قرص کدیین دار از یک چهارم در یک هفته تا پایان یک ماه آنرا هم یک چهارم یک چهارم بکلی ترک کنید این راه حتما عملی هست اصلا شک نکنید.

 

مراکز ترک اعتیاد متعددی برای درمان بیمارانی وجود دارد که از مشکلات مربوط به سوء مصرف همزمان الکل و ترامادل رنج می‌برند. درمان ترک ترامادول را می‌توان به صورت سرپایی یا بستری انجام داد، البته بیمار باید حداقل یک دوره سم‌زدایی را تحت نظارت پزشک در کمپ بستری شود، چرا که در این مدت علائم ترک اعتیاد بیشترین شدت را دارد و حتی خطرناک است، قطع مصرف الکل می‌تواند منجر به تشنج شود. سم‌زدایی تخصصی کمک می‌کند تا اثر دارو به تدریج و با احتیاط، تحت نظارت دقیق پزشک از بین برود.

چگونه ترامادول را بدون درد ترک کنیم | ترک ترامادول چقدر طول میکشد

روش ترک ترامادول بدون درد

ترک ترامادول بدون درد هم امکان پذیر است برای ترک ترامادول بدون درد مثلا اگر شخص روزی ۳۰۰ تا ۴۰۰ میلی گرم که مقدار زیادی است قرص ترامادول مصرف می‌کند بهتر است با کمی صبر و حوصله هر سه روز ۱۰۰ mg از مصرف ترامادول را کاهش دهد، ولی به ۱۰۰ mg که رسید مدت زمان بیشتری را باید صرف قطع ناگهانی و ترک کامل ترامادول کند. در این زمان مقدار ۱۰۰ mg مصرف آخری به قصد ترک را تا ۱۵ روز ادامه دهد. سپس مصرف ترامادول را به ۵۰ mg در روز رسانده و زمانی که احساس کمی قدرت در بدن خود کرد، می‌تواند ترامادول را قطع کند.

 

بیمار داروهایی مانند دیازپام (والیوم) را در دوره سم‌زدایی دریافت می‌کند تا ترک ترامادول بدون درد در زمان کاهش اثر ترامادول مدیریت شود. بیمار می‌تواند پس از سم‌زدایی، در برنامه بازتوانی شرکت کند. برنامه‌های بازتوانی مهارت‌های ضروری را که بیمار در دوران بهبود به آنها نیاز دارد، به وی آموزش می‌دهد و در عین حال کمک می‌کند که از محرک‌های محیطی دور بماند. مدت زمان بستری در کمپ متفاوت است و ممکن است دوره‌های 30، 60 و 90 روزه به بیمار توصیه شود، البته دوره‌های طولانی‌تر نیز وجود دارد.

 

چگونه ترامادول را ترک کنیم

سم زدایی از بدن برای ترک ترامادول، فرایندی است که سبب می‌شود فرد به سرعت و با حفظ نکات سلامتی، اعتیاد به ترامادول را کنار بگذارد. پس از سم زدایی و خروج کامل سم اعتیاد آور از بدن دوره درمان و ترک ترامادول شروع می‌شود که شامل دو روش روان درمانی و دارو درمانی است که در زیر به توضیح آن‌ها پرداخته‌ایم. پیش از آغاز درمان، پزشک فرد معتاد را معاینه عمومی می‌کند. این معاینه می‌تواند شامل آزمایش خون هم باشد. به کمک آزمایش خون می‌توان از وجود سایر مشکلات یا بیماری‌های موجود در بدن هم اطلاعاتی به دست آورد. سم زدایی و ترک، چندین روز تا چندین هفته به طول می‌انجامد.

 

روان درمانی یا تِراپی معمولا از سوی روانپزشک، روانشناس یا مشاور انجام می‌شود. شیوه‌ی برگزاری جلسات درمان هم می‌تواند به شکل انفرادی، همراه با همسر یا اعضایی از خانواده یا به شکل گروهی باشد. روش‌های روان درمانی متنوع هستند. رفتاردرمانی شناختی (CBT) به شناسایی و تغییر رویکرد‌ها و رفتار‌های منفی (به ویژه مواردی که باعث اعتیاد می‌شوند) کمک میکند. افزون بر اینها، به فرد کمک می‌کند تا با میل به مصرف مواد، وسوسه‌ی مصرف و بازگشت به مصرف مبارزه کند. مدیریت احتمالی یا کنترل وابستگی (CM) هم که در انگلیسی، معادل Contingency Management است، روش دیگری از روان درمانی است که در آن، در ازای پاک بودن نمونه ادرار فرد از مواد به او جایزه، کوپن یا در کل چیزی تشویقی اهدا می‌شود. ارزش پاداش گرفتن معمولا مدت ترک را طولانی‌تر می‌کند. شاید روان درمانی در هفته‌های اول درمان فشرده‌تر باشد؛ اما با گذشت زمان، امکان کمتر شدن شمار جلسات و ملاقات‌ها با درمانگر هم وجود دارد.

چگونه ترامادول را بدون درد ترک کنیم | ترک ترامادول چقدر طول میکشد

چگونه ترامادول را ترک کنم

در فرایند ترک ترامادول، پزشکان از دارو‌های ضدالتهاب غیراستروئیدی (NSAID)، دارو‌های آرامبخش برای ماهیچه‌ها و دارو‌های ضد اضطراب هم کمک می‌گیرند. برای نمونه، متادون نوعی داروی نگهدارنده برای ترک اعتیاد است که بدون عوارض جانبیِ ترک مانند نشئگی به ترک مواد اعتیادآور کمک می‌کند. بوپرنورفین، نالوکسان و نالتروکسان، از دیگر دارو‌هایی هستند که مانع از فعال شدن گیرنده‌های اپیوئیدی (مخدر) در مغز می‌شوند و نشئگی ایجاد نمی‌کنند. چنانچه اعتیاد به ترامادول در فرد شدید نباشد، نیازی به دارودرمانی نیست.

 

کاهش خطر بازگشت به مصرف ترامادول

دوری از افراد و مکان‌هایی که فرد را به یاد مصرف مواد میاندازد.
بهره گیری از پشتیبانی خانواده، دوستان یا مشاوران
اشتغال به فعالیت‌های ارزشمند
فعال ماندن، پیروی از رژیم غذایی متعادل و خواب منظم
در اولویت قراردادن سلامتی به ویژه سلامتی روانی
متفاوت اندیشیدن
ایجاد تصویر ذهنی مثبت از خود
برنامه ریزی برای آینده

چگونه ترامادول را بدون درد ترک کنیم | ترک ترامادول چقدر طول میکشد

عوارض ترک ترامادول

کسانی که به ترامادول اعتیاد پیدا کرده اند؛ نباید ناگهانی مصرف ترامادول را قطع کنند. چون ترک ناگهانی آن خطرناک بوده و باید طبق نظر پزشک آن را ترک کرد. مصرف این دارو در بخش های مختلف بدن عوارض جبران ناپذیری به وجود می آورد که عبارتند از :

 

عوارض جسمانی: خارش، اختلالات بینایی، استفراغ، خشکی دهان، درد معده، تکرر ادرار، دفع پروتین در بدن، مشکلات تنفسی، مشکلات و اختلالات جنسی، اسهال، تب و احساس سردی در بدن و …
بسته به نوع سیسیتم بدنی می تواند عوارضی مانند قرمز شدن مردمک چشم و… در بدن را نیز ایجاد کند.

 

از جمله عوارض روحی و روانی ترک ترمادول می توان به بروز علائم افسردگی، افسردگی، سردرد، اختلال خواب و بی خوابی، کم اشتهایی، اضطراب، اختلال تعادل و ضعف اشاره داشت.
مصرف ترامادول را نباید به صورت ناگهانی قطع کرد، زیرا باعث ایجاد علائم ناخوشایند متوسط تا شدید قطع مصرف می‌شود که در زیر به آن اشاره شده است.

 

اضطراب
تعریق
بیخوابی
تهوع
لرز
اسهال
درد عضلانی
ترس
بیقراری
گر گرفتگی
تشنج
علائم ترک ترامادول
عصبانیت
تعریق
بی خوابی
تهوع
اسهال
لرزش اندام‌ها
توهم

 

علت مصرف قرص ترامادول

به منظور رفع خستگی و سرحال بودن برای افرادی که کار‌های سنگین و سخت دارند و مجبور به شب کاری هستند.
به منظور رفع زود انزالی در کسانی که در روابط جنسی خود از این عارضه رنج می‌برند.
به منظور رفع درد در بیمارانی که به علت درد در ابتدا با تجویز پزشک و سپس خودسرانه شروع به مصرف مداوم این دارو میکنند.
به منظور کاهش علائم ترک مواد یا برای جایگزین کردن ترامادول با ماده مورد مصرف برای معتادان به دیگر مواد افیونی
به منظور خوش گذرانی و خاصیت نشئگی برای جوانان و حتی نوجوانان

چگونه ترامادول را بدون درد ترک کنیم | ترک ترامادول چقدر طول میکشد

علائم افزایش مصرف ترامادول

بعد از مصرف طولانی مدت و بیشتر از حد مجاز ترامادول اعتیاد به آن حاصل می‌شود که در این مرحله ترک آن بسیار سخت و طاقت‌فرسا خواهد بود.

منقبض شدن مردمک‌ها (میوزیس)
مشکلات تنفسی یا آهسته شدن تنفس
خواب آلودگی شدید
سرد و مرطوب شدن پوست
ضربان قلب نامنظم یا آهسته
تشنج
بیهوشی
کما

برچسب‌ها:

جدیدترین مطالب