دعای موثر برای ترک اعتیاد | دعا برای ترک اعتیاد به شیشه

دعای موثر برای ترک اعتیاد | دعا برای ترک اعتیاد به شیشه

دعای موثر برای ترک اعتیاد

بهترین دعا برای ترک اعتیاد به مواد مخدر همچون شیشه و هروئین کدام است؟ دعاهای مجرب زیادی داریم که می توانید حاجات مشروع را از خداوند متعال طلب کنید و دعای موثر برای ترک اعتیاد در ادامه این بخش آورده شده است. دعا مخصوص ترک اعتیاد نداریم اما دعاهایی وجود دارند که با خواندن آنها می توانید هر حاجت مشروعی را از پروردگار بخواهید. همانطور که می دانید اعتیاد به مواد مخدر نوعی بیماری محسوب می شود و می‌توان از دعاهایی بهره جست که برای رفع بیماری وارد شده است.

 

دعا برای ترک اعتیاد به شیشه

اگر یکی از عزیزان شما به شیشه و سایر مواد مخدر صنعتی اعتیاد شدید دارد بهتر است دعا برای ترک اعتیاد به شیشه که در ادامه آمده است را بخوانید:

 

• «وَ أَسْأَلُکَ بِما لا أَعْلَمُ وَ لَوْ عَلِمْتُهُ سَأَلْتُکَ بِهِ، وَ بِکُلِّ اسْمٍ اسْتَأْثَرْتَ بِهِ فِی عِلْمِ الْغَیْبِ عِنْدَکَ أَنْ تُصَلِّیَ عَلى مُحَمَّدٍ، عَبْدِکَ وَ رَسُولِکَ وَ أَمِینِکَ عَلى وَحْیِکَ، وَ أَنْ تَغْفِرَ لِی جَمِیعَ ذُنُوبِی، وَ تَقْضِیَ لِی جَمِیعَ حَوائِجِی، وَ تُبَلِّغِنِی آمالِی، وَ تُسَهِّلَ لِی مَحابِّی، وَ تُیَسِّرَ لِی مُرادِی، وَ تُوصِلَنِی إِلى بُغْیَتِی سَرِیعاً عاجِلًا، وَ تَرْزُقَنِی رِزْقاً واسِعاً، وَ تُفَرِّجَ عَنِّی هَمِّی وَ غَمِّی وَ کَرْبِی یا أَرْحَمَ الرَّاحِمِین»

 

خدایا! از تو چیزی می‌خواهم که از آن آگاهی ندارم و اگر آن‌را می‌دانستم از تو می‌خواستم، و [از تو می‌خواهم] به حق هر نامی که آن‌را در علم غیب به خود اختصاص دادى که رحمت فرستی بر محمد؛ بنده، رسول و امین تو بر وحی و این‌که؛ همه گناهان مرا بیامرزی، همه خواسته‌های مرا برآورده کنی، مرا به آرزوهایم برسانی، آسان کن بر من آنچه را که دوست دارم و مراد من است، مرا با سرعت و شتابان به خواسته‌ام برسانی، رزق گسترده را روزیم گردان و  غم و گرفتارى و اندوهم را برطرف کن، ای مهربان‌ترین مهربانان.

 

دعا برای ترک اعتیاد به مواد مخدر

اعتیاد بلای خانمان سوز است و ذکرها و دعاهای مجرب زیادی برای ترک اعتیاد به مواد مخدر سنتی و صنعتی وجود دارد و در ادامه بهترین دعا برای ترک اعتیاد به مواد مخدر را تهیه و گردآوری کرده ایم. امام صادق(ع) می‌فرماید: هنگام بیمارى، در حالى که زیر آسمان قرار می‌گیرى، دست‌ها را بلند کن و بگو:

 

«اللَّهُمَّ انَّکَ عَیَّرْتَ اقْواماً فى کِتابِکَ، فَقُلْتَ: “قُلِ ادْعُوا الَّذینَ زَعَمْتُمْ مِنْ دُونِهِ فَلا یَمْلِکُونَ کَشْفَ الضُّرِّ عَنْکُمْ وَ لا تَحْویلًا”. فَیا مَنْ لا یَمْلِکُ کَشْفَ ضُرّى وَ لا تَحْویلَهُ عَنّى احَدٌ غَیْرُهُ، صَلِّ عَلى مُحَمَّدٍ وَ آلِهِ، وَ اکْشِفْ ضُرّى، وَ حَوِّلْهُ الى مَنْ یَدْعُو مَعَکَ الهاً آخَرَ، فَانّى اشْهَدُ انْ لا الهَ غَیْرُکَ»؛

 

خدایا! براستى تو اقوامى را در قرآنت سرزنش نموده،  و [به پیامبرت] گفتى: بگو کسانى را که غیر از خدا [معبود خود] می‌پندارید بخوانید آنها نه می‌توانند مشکلى را از شما بر طرف سازند و نه تغییرى در آن ایجاد کنند. پس اى که جز او کسى نمی‌تواند مشکلى را از من برطرف کرده و نه تغییرى در آن ایجاد کند، بر محمّد و خاندان پاکش درود فرست، و مشکلم را برطرف کن و آن‌را بر کسى قرار ده که همراه تو معبود دیگرى را می‌خواند، چرا که من گواهى می‌دهم که معبودى جز تو نیست.

 

سوره ای برای ترک اعتیاد

همچنین اگر می خواهید سوره ای برای ترک اعتیاد به مواد مخدر پیدا کنید در ادامه بهترین سوره برای ترک اعتیاد به شیشه و هروئین آورده شده است:

 

این آیات را بر گلاب با توجه به دستور زير بخوانید:

۱۴ صلوات

۳  مرتبه آیه الکرسی

۵ مرتبه آیه  ۳۵   سوره نور

۱۴ صلوات بفرستید

این عمل بايد بمدت ۱۴ شب تکرار شود

و هر روز شخص معتاد از آن بخورد .

 

دعا برای ترک اعتیاد به سیگار

برای ترک سیگار یا سایر عادات بد، روزانه یکصدوده مرتبه دعای ذیل را بخواند و مدتی بر آن مداومت ورزد:

 

اللهم غَیِّر سوءَ حالِ [اسم فرد مورد نظر را بگوید] بِحُسنِ حَالِک.

 

این دعای قرآنی بطور کلی برای ترک عادتهای بد مثل سیگار کشیدن و گناهان بسیار مجرب و موثر است:

سوره مبارکه فاتحه را بر ظرفی از آب بخواند و زمانی که به کلمه (اهدنا) رسید ، هفتاد بار کلمه (اهدنا ) را تکرار کند و پس از اینکه هفتاد بار تکرار کرد، سوره فاتحه را تکمیل کند و بر ظرف آب بدمد و آب را به فردی که عادتهای بد دارد و یا مشروب خوار است ، بنوشاند. به اذن خداوند تبارک و تعالی بزودی عادات بد را ترک میکند.

 

وفق شریف سوره انعام را در کاغذ بدون خط بنویسد و در یک لیوان شیر حل کند و آنرا ناشتا به فردی که رفتار خوبی ندارد بنوشاند. رفتارش اصلاح خواهد گردید.

 

منتخبی از بهترین ادعیه ها و سوره ای برای ترک اعتیاد را برایتان در این مقاله قرار دادیم و دعای موثر برای ترک اعتیاد به مواد مخدر به همراه دعا برای ترک اعتیاد به شیشه هم آورده شده بود که امیدواریم به زودی عزیزتان از چنگال اعتیاد رهایی یابد.

جدیدترین مطالب