متامفتامین چگونه ساخته می شود

متامفتامین چگونه ساخته می شود

متامفتامین چگونه ساخته می شود

متامفتامین چیست؟ متامفتامین برای درست کردن شیشه صنعتی استفاده می شود ترکیبات متامفتامین برای بدن انسان بسیار مضر بوده و خطر مرگ را به همراه دارد و برای تهیه متامفتامین در آزمایشگاه های مخصوص انجام می شود آیا می دانید متامفتامین چگونه ساخته می شود با ما همراه باشید تا به تمام سوالات شما درباره متامفتامین پاسخ دهیم. اعتیاد از بیماری‌هایی است که باید هر چه زودتر به فکر درمان آن بود. افراد معتاد الزاما از یک ماده مخدر مشابه استفاده نمی‌کنند. از تریاک گرفته تا هروئین و شیشه همگی می‌توانند فرد را وابسته کنند. هر چقدر مدت زمان استفاده از ماده مخدر توسط مصرف کننده بیشتر باشد ترک آن هم سخت‌تر می‌شود. مواد مخدری مثل شیشه در مدت زمانی بسیار کوتاه فرد را وابسته می‌کند.

 

به نوعی که دیگر فرد تصور می‌کند بدون وجود این ماده نمی‌تواند به حیات خود ادامه دهد. متاسفانه استفاده از این ماده در نقاط مختلف جهان در حال گسترش است و ارمغانی به جز بیکاری، افسردگی و عوارض قلب و عروق برای مصرف کننده ندارد. متامفتامین یکی از ترکیبات شیشه است که خود به عنوان یک غول مواد مخدر شناخته می‌شود. فرد معتاد متامفتامین دیگر نمی‌تواند به درستی فکر کند، تصمیم‌گیری کند و آینده را بسازد. چنین انسانی علاوه بر آسیب‌های شدید جسمی به آسیب‌های روحی و روانی هم مبتلاست. زود عصبانی شدن، اضطراب داشتن، عدم تمرکز فکری و عدم داشتن آرامش تنها بخشی از این آسیب‌ها هستند.

متامفتامین چگونه ساخته می شود

متامفتامین چیست

متامفتامین از ترکیبات اعتیاد آور است که به عنوان یک ماده اصلی در تهیه شیشه استفاده می‌شود. این ماده مخدر با تحریک اعصاب، هیجان و شادی کاذب برای فرد مصرف‌کننده به همراه دارد. این ماده تلخ که به آسانی در مایعات قابل حل است شبیه به پودر سفید رنگی است که بوی خاصی ندارد. متامفتامین در صنعت پزشکی و زیر نظر پزشک برای رفع مشکلاتی نظیر بیش فعالی، حملات خواب و چاقی‌های مداوم به درمان هم استفاده می‌شود. مصرف این ماده حالت تحریک‌پذیری بالایی در فرد ایجاد می‌کند. فرد مصرف‌کننده انرژی زیادی پیدا کرده و احساس شادابی و سرخوشی شدیدی می‌کند.

 

جالب است بدانید این ماده در جنگ جهانی دوم برای بیداری و هوشیاری سربازان مورد استفاده قرار می‌گرفته است. حالات روانی ناشی از کشیدن در بینی ۳ تا ۵ دقیقه به طول می‌انجامد ولی مصرف خوراکی آن حالات روانی ایجاد می‌کند که ۱۵ تا ۲۰ دقیقه طول می‌کشد. این حالات سرخوشی در اثر مصرف طولانی مدت دیگر با مقادیر کم ماده بوجود نمی‌آید و فرد مصرف‌کننده برای دستیابی مجدد به آن حالات و یا تشدید آن‌ها، مقادیر مصرف ماده را افزایش می‌دهد و همین کار باعث اعتیاد فرد به متامفتامین یا شیشه می‌شود. این ماده از طریق بینی، یا خوراکی و تزریق وریدی و کشیدنی مصرف می‌شود.

متامفتامین چگونه ساخته می شود

عوارض متامفتامین

هر چقدر از عوارض جبران‌ناپذیر این ماده مخدر بگوییم کم گفته‌ایم. این ماده به شدت اعتیادآور است و در اثر مصرف (حتی کوتاه مدت) عوارض زیادی برای فرد دارد. افزایش فشار خون، ضربان قلب نامنظم و بروز سکته مغزی یا قلبی تنها بخشی از این عوارض هستند. متاسفانه این موارد در برخی اوقات و به دلیل کم توجهی نسبت به سلامت جسمی منجر به مرگ هم می‌شود. همین ویژگی‌‌هاست که این ماده را به یکی از خطرناک‌ترین مواد مخدر تبدیل کرده است. اگر بخواهیم به طور موردی به ذکر عوارض جسمی و روانی متامفتامین بپردازیم موارد زیر را می‌توانیم عنوان کنیم:

 

پرخاشگری
کاهش اشتها
بروز اضطراب و دلهره
افزایش ضربان قلب و فشار خون
گشاد شدن مردمک چشم
افزایش تعریق
بی‌قراری و بی‌خوابی
ایجاد اعتماد به نفس کاذب
گیجی و تشنج

متامفتامین چگونه ساخته می شود

طرز تهیه متامفتامین

از عوارض جدی این ماده می‌توان به توهمات بینایی و شنوایی اشاره کرد. بروز این توهمات فرد را شبیه به بیماران مبتلا به اسکیزوفرنی می‌کند. توهم کرم‌زدگی و وجود کرم‌هایی که تمام بدن و صورت را می‌خورند ممکن است باعث شود فرد مصرف‌کننده به خود آسیب وارد کند.
عفونت پوست و دهان هم به همراه پوسیدگی و شکستگی دندان‌ها هم در میان مصرف‌کنندگان شیشه شیوع زیادی دارد.
مصرف بلند مدت این ماده مخدر باعث تورم پرده محافظ قلب می‌شود و در بین کسانی که تزریق می‌کنند سبب آسیب رگ‌های خونی و آبسه می‌گردد.
وابستگی به این ماده اختلال جدی در روابط شغلی و اجتماعی ایجاد می‌کند. علاوه بر این علایم جنون و روان‌ پریشی در مواردی حتی ماه‌ها یا سال‌ها عدم مصرف این ماده ادامه پیدا کرده می‌کند.

مصرف متامفتامین در دوران حساس بارداری سبب بروز برخی مشکلات جنینی از جمله بدشکلی اندام نوزاد، افزایش احتمال زایمان زودرس و تغییر الگوهای رفتاری دوران نوزادی (رفلاکس‌های غیر عادی) می‌شود.

 

نکته مهم: از آنجایی که متامفتامین به طور موقت میل جنسی را افزایش می‌دهد برخی افراد با هدف رفع بی‌میلی جنسی به سراغ این ماده می‌روند اما این افراد باید بدانند ادامه مصرف این ماده مخدر سبب کاهش میل جنسی و اختلال در توان جنسی به ویژه در مردان می‌شود.

 

متامفتامین چگونه ساخته می شود؟ بسیاری از مراکز مخفی و ممنوعه در کل دنیا برپا شده است که در تهیه متامفتامین نقش مهمی دارند و امروزه ماده مخدر شیشه که بسیار هم مهلک و خطرناک است با متامفتامین ساخته می شود.

جدیدترین مطالب