قاصدک

الفبا

قاصدک

نیم نگاهی به گذشته

hpv

hpv

ترشی خوردن با غذا خوب است یا بد؟

مجموعه : رژیم و تغذیه
ترشی خوردن با غذا خوب است یا بد؟

ترشی را برسر سفره های خود بیاورید تا خواص آن عایدتان شود

 

ترشی خوردن با غذا خوب است یا بد؟ فصل زمستان فصل ترشی است. بسیاری از خانم های کدبانو برای نگهداری بیشتر از میوه ها و سبزیجات روشی که از قدیم باب بوده است در زمستان سبزیجات مخصوص ترشی را فراهم میکنند و کار ترشی اندازی را آغاز میکنندد تا اخر سال این شور خانگی از سر سفره هایشان ترک نشود و بتوانند لذت غذا خوردنشان را همراه با ترشی چند برابر کنند. اما آیا از خواص بسیاری که این شور خانگی برای شما دارد اطلاع دارید یا صرفا به خاطر طعم خوب آن مصرف میکنید؟ اگر میخواهید از خواص ترشی آگاه شوید پیشنهاد میکنیم حتما مطالب زیر را بخوانید.

ترشی خوردن با غذا خوب است یا بد؟

نوعی شور خانگی به همراه غذای اصلی در بین اهالی کشور آلمان وجود دارد که برای سلامت بدن و جلوگیری از بروز بیماری های قلبی و ابتلا به سرطان بسیار مفید است.گفتنی است، طرز تهیه این شور بسیار آسان است و مردم کشور آلمان به دلیل مصرف آن همراه غذاهای خود از سلامتی بیشتری نسبت به مردمان سایر کشورهای جهان برخوردار هستند.

 

برای درست کردن این شور تنها کافی است کلم را به قطعات دلخواه تقسیم کرده و آنگاه در محلول آب و نمک قرار داده، در بطری محتوی کلم و آب نمک را محکم بسته و در جای خنک قرار داده تا فرآیند تخمیر کلم انجام شود.

 

پس از 10 روز این شور برای مصرف آماده است و بویژه می توان آن را به همراه انواع غذاهای گوشتی مورد استفاده قرار داد تا فرآیند تخمیر غذا سریع تر صورت گیرد و از تبدیل گوشت به مواد سمی در روده جلوگیری شود.

 

این شور همچنین می تواند نقش مکمل درمانی برای افرادی باشد که دچار مشکل لاغری ژنتیکی هستند، زیرا در روده این افراد باکتری های مفید به میزان کم وجود دارد و مصرف مواد غذایی تخمیرشده می تواند باعث کندی در روند کاهش وزن شده و علاوه بر تقویت باکتری های مفید روده موجب افزایش سوخت و ساز و ایجاد تعادل در وزن بدن شود.

 

متخصصان حوزه سلامتی مصرف این چاشنی را به دلیل کمی کالری و فیبر فراوان یک خوراکی مفید برای رفع گرسنگی، هضم غذا و تقویت قوای بدنی می دانند.

 

به دلیل ویژگی جالب شباهت ذائقه بین اهالی دو کشور ایران و آلمان، مردم ایران نیز به خوردن چاشنی همراه با وعده های اصلی غذایی خود عادت دارند. چاشنی خانگی آلمانی می تواند با اندکی تغییر مطابق با طبع غذایی ایرانی ها در کنار غذا مورد استفاده قرار گیرد و به این ترتیب از ابتلا به بیماری های قلبی عروقی و انواع سرطان ها پیشگیری کرد.

 

ترشی خوردن با غذا خوب است یا بد؟

مهرپرواز

آسمان آبی

جدیدترین مطالب