کسانی که با رژیم اتکینز لاغر شدن | چه غذاهایی در رژیم اتکینز مجاز است

کسانی که با رژیم اتکینز لاغر شدن | چه غذاهایی در رژیم اتکینز مجاز است

رژیم اتکینز برای لاغری و کاهش وزن در سراسر دنیا استفاده می شود. در این پست کسانی که با رژیم اتکینز لاغر شدن و بازگشت نداشته اند و اینکه چه غذاهایی در رژیم اتکینز مجاز است مصرف کنید و کدام غذاها در رژیم اتکینز غیر مجاز است توضیحاتی بیان خواهد شد.

 

کسانی که با رژیم اتکینز لاغر شدن

رژیم اتکینز برای لاغری مناسب است و در اینجا لیست کسانی که با رژیم اتکینز لاغر شدن و دیگر چاق نشده اند را برایتان خواهیم آورد اگر به دنبال لاغری با رژیم اتکینز هستید. باید بدانید چه غذاهایی در رژیم اتکینز مجاز است و کدام غذاها را در رژیم اتکینز نباید خورد. میلیون ها نفر که بدنبال کاهش وزن بودند، با پیروی از کسانی که با رژیم اتکینز لاغر شدن و رژیم هایی با کربوهیدرات پایین و پروتئین بالا به موفقیت لاغری با رژیم اتکینز دست یافته اند. اما همانند هر رژیم لاغری دیگری، عوارض جانبی وجود دارد که به درستی مشخص نشده اند و رژیم لاغری اتکینز در این مورد مستثنی نیست. به افرادی که اضافه وزن داشته یا ریسک بالایی برای ابتلا به بیماری دیابت دارند و هم چنین افرادی که سطح کلسترول بالایی دارند، توصیه می شود از رژیم اتکینز برای لاغر شدن استفاده کنند.

 

بهبود رژیم لاغری شما، شامل جذب بیشتر آنتی اکسیدان ها و امگا 3 اسیدهای چرب، می تواند به جلوگیری از زوال عقل و بیماری های مزمن، همانند آرتروز، سرطان و بیماری قلبی عروقی کمک کند. در ادامه زنان و مردان و کسانی که با رژیم اتکینز لاغر شدن و کاهش وزن سریع داشته باشند، سلامتی شان را تقویت کنند و وارد زندگی کاملا جدیدی شوند را برای شما آورده ایم. نکات و توصیه هایی که در ادامه خواهید خواند همگی از زبان خانم هایی است که با رژیم اتکینز لاغر شدن و کاهش وزن قابل ملاحظه ای داشته اند، بیش از 30 تا 200 کیلوگرم لاغری با رژیم اتکینز به گفته این افراد بدست آمده است. این یعنی آنها ناامیدی، دل شکستگی و تمام احساساتی را که به دنبال تلاش برای کاهش وزن و لاغر شدن می آیند درک کرده اند. همچنین آنها نه تنها درک کرده اند که چه چیزهایی می تواند عقربه های ترازو را جا به جا کند، بلکه می دانند چه غذاهایی در رژیم اتکینز مجاز است و چگونه می توان سبک زندگی سالم و با ثبات ایجاد کرد.

 

میرا روزالس با رژیم اتکینز 203 کیلو لاغر شد

کسانی که با رژیم اتکینز لاغر شدن | چه غذاهایی در رژیم اتکینز مجاز است

وزن اولیه: ۲۹۹ کیلوگرم
وزن نهایی: ۹۶ کیلوگرم

میرا روزالس رکورددار چاقی زنان است! قبل از شروع به کاهش وزن با رژیم اتکینز ۴۹۹ کیلوگرم وزن داشت. زن بیچاره نه می‌توانست راه برود، نه دوش بگیرد و نه حتی می‌توانست بدنش را از روی تخت بلند کند و خانواده اش باید از او مراقبت می‌کردند. یک فاجعه باعث شد تا مِیرا درباره تغییر سبک زندگی اش تصمیم آخر را بگیرد و برای سلامتی اش به مبارزه برخیزد. خواهرزاده اش دچار ضربه مغزی شد و چند روز بعد از دنیا رفت! میرا می‌خواست به پلیس ثابت کند که او بی گناه بوده و اتفاقی بر روی خواهرزاده اش افتاده است، اما پلیس حقیقت را کشف کرد! این خواهر میرا بود که گناهکار شناخته و روانه زندان شد!

 

مسئولیت فرزندان به عهده میرا افتاده بود و این موضوع او را در شرایطی غیرممکن قرار می‌داد و بنابراین تصمیم بزرگ زندگی اش را گرفت. پس از این که توانست از یک سری عمل جراحی فوق العاده خطرناک جان سالم به در برد، رژیم غذایی و سبک زندگی اش را تغییر داد و تمرینات ورزشی را در کنار رژیم اتکینز برای لاغر شدن شروع کرد و در نهایت موفق شد 203 کیلوگرم از وزن اش را از دست بدهد! چاقی مفرط امری نیست که یکی دو روزه اتفاق بیفتد و سال‌ها زمان می‌برد، اما چرا باید انسان کنترل خودش را از دست بدهد و سبک زندگی مناسبی انتخاب نکند و تنها زمانی که اوضاع بی نهایت خطرناک شده و تقریبا کار از کار گذشته است واقغعیت را درک کند؟!

 

خانم الیویا کروز رکوردار لاغری با رژیم اتکینز

وزن اولیه: ۲۶۳ کیلوگرم
وزن نهایی: ۹۰ کیلوگرم

کسانی که با رژیم اتکینز لاغر شدن | چه غذاهایی در رژیم اتکینز مجاز است

وقتی الیویا کروز به برنامه مستند تلویزیونی «زندگی 600 پاوندی من» پیوست، 263 کیلوگرم وزن داشت. در آن زمان زندگی اش را در زیرزمین خانه مادرش می‌گذراند و کاملا به خانواده اش وابسته بود و بدون کمک دیگران حتی از پس انجام ساده‌ترین کار‌ها بر نمی‌آمد. چندین عمل جراحی سنگین روی او انجام شد و پس از عمل با رژیم لاغری اتکینز وزنش را به 90 کیلوگرم رساند. اکنون تلاش می‌کند که در این وزن بماند و همزمان به زانوی آسیب دیده اش رسیدگی می‌کند. پس از 15 سال، بالاخره اولیویا توانست دوباره شاغل شود و به آرزویش که سرآشپز شدن بود، برسد!

 

زن آمریکایی که با رژیم اتکینز لاغر شدن

وزن اولیه: ۳۶۲ کیلوگرم
وزن نهایی: ۱۳۶ کیلوگرم

کسانی که با رژیم اتکینز لاغر شدن | چه غذاهایی در رژیم اتکینز مجاز است

چریتی پیرس مادر مجرد 38 ساله‌ای است که یکی از بیشترین اضافه وزن‌های دنیا را با 362 کیلوگرم به خود اختصاص داده بود، اما وقتی قرار شد که با جوانی 22 ساله به نام «تونی» ازدواج کند، تصمیم به کاهش وزن گرفت و رژیم اتکینز را برای لاغر شدن انتخاب کرد. اما چریتی زن آمریکایی که با رژیم اتکینز لاغر شدن مشکل اختلال سیستم لنفاوی هم داشت که باعث می‌شد اعضای مختلف بدنش به شدت متورم شود. آرزوی زیبایی و توانایی پیاده روی باعث شد چریتی بر مشکلات غلبه کند و زندگی سالم را انتخاب کند. طی یک عمل جراحی 15 کیلوگرم از لایه‌های چربی برداشته شد و با تلاش‌های بسیار و رژیم غذایی اتکینز اکنون تنها 136 کیلوگرم وزن دارد و به طور مرتب به تمرینات فیزیکی اش ادامه می‌دهد.

 

کاهش وزن 200 کیلوگرمی با رژیم لاغری اتکینز

وزن اولیه: ۲۹۵ کیلوگرم
وزن نهایی: ۹۵ کیلوگرم

کسانی که با رژیم اتکینز لاغر شدن | چه غذاهایی در رژیم اتکینز مجاز است

لوپیتا سامانو به خاطر وزنش 10 سال را در تختخواب سپری کرد و همسرش از او مراقبت می‌کرد، اما هزینه این مراقبت؛ تحقیر مداوم، توهین، خیانت و نوشیدن مشروبات الکلی بود! وقتی که لوپیتا با شرکت در مستند تلویزیونی «زندگی 600 پاوندی من» شروع به کاهش وزن با رژیم لاغری اتکینز کرد، رفتار همسرش با هر کیلوگرمی که از او کاسته می‌گشت، بدتر می‌شد. او واقعا حسادت می‌کرد و به جای خوشحالی، مضطرب و عصبی شده بود. حالا لوپیتا 95 کیلوگرم وزن دارد و در یک رابطه جدید احساس خوشبختی می‌کند.

 

زنان خارجی که با رژیم اتکینز لاغر شدن

وزن اولیه: ۲۷۲ کیلوگرم
وزن نهایی: ۱۰۰ کیلوگرم

کسانی که با رژیم اتکینز لاغر شدن | چه غذاهایی در رژیم اتکینز مجاز است

 یکی از زنان خارجی که با رژیم اتکینز لاغر شد خانم دایانا است. خانم دایانا در خانواده‌ای بزرگ شد که بچه‌های زیادی داشتند. مادرش اغلب مریض بود و پدرش بار‌ها شغل خود را از دست داد. فضای بحرانی محیط خانه باعث شد احساس اضطراب و ناامنی در وجودش ریشه بدواند. فکر می‌کرد که هیچ کس به او اهمیت نمی‌دهد و بی ارزش است و توجه و محبت را در رویاهایش جستجو می‌کرد. در یازده سالگی توسط دو نوجوان مورد تعرض قرار گرفت و اثر مخرب دیگری بر شخصیت وی گذاشته شد. جرأت صحبت کردن در این باره با هیچکس را نداشت و برای فراموشی همه این مصائب روحی به غذا خوردن پناه برد.

وقتی به 40 سالگی رسید 152 کیلوگرم وزن داشت و به همین دلیل شغل اش را از دست داد. خواهرزاده اش خریدهایش را برایش انجام می‌داد و دوستش تریسی هفته‌ای چند بار می‌آمد و به او کمک می‌کرد تا حمام کند. بعد از 15 سال زندگی با این روش، وزن دایانا به 272 کیلوگرم رسیده بود و دیگر حتی نمی‌توانست چند قدم راه برود. به خاطر وزن زیادش همیشه این وحشت را داشت که یک شب بخوابد و دیگر از خواب برنخیزد! بنابراین تصمیم گرفت که برای سلامتی و زندگی اش مبارزه کند. دایانا موفق شد بعد از تلاش‌های طاقت فرسا، یک جراحی و تغییر عادات غذایی با رژیم اتکینز، وزنش را به 100 کیلوگرم کاهش دهد و حس لاغر شدن را تجربه کند.

کسانی که با رژیم اتکینز لاغر شدن | چه غذاهایی در رژیم اتکینز مجاز است

چه غذاهایی در رژیم اتکینز مجاز است

غذاهایی که در رژیم لاغری اتکینز مجاز هستید مصرف کنید در ادامه بیان می شود. به طور کلی مواد غذایی که در رژیم غذایی اتکینز جای می گیرند شامل پروتئین و چربی، همراه با مواد غذایی کم کربوهیدرات است. غذاهایی که در این دسته بندی جای می گیرند ممکن است به تنهایی نیازهای غذایی فرد را برآورده نکرده و مشکلاتی ایجاد کنند. زمانی‌که کسی رژیم اتکینز برای لاغر شدن می‌گیرد، متابولیسم بدن او، از سوزاندن گلوکز، مثل شکر، به عنوان سوخت به سوزاندن چربی‌های خودش برای بدست آوردن انرژی روی می‌آورد. این جابجایی کتوز (Ketosis) نام دارد. رژیم اتکینز از مواد غذایی با گلیسمی بالا اجتناب می‌کند.

 

افرادی که با رژیم اتکینز لاغر شدن درباره رژیم غذایی اتکینز چنین گفته اند:

افراد چاق می‌توانند هرچه قدر که می‌خواهند چربی و پروتئین مصرف کنند. دکتر رابرت اتکینز، متخصص قلب آمریکایی، رژیم اتکینز را در اوایل دهه‌ی هفتاد بوجود آورد. اکنون این برنامه در طول زمان توسعه یافته و مردم را به مصرف سبزیجات با فیبر بالا و ورزش کردن تشویق می‌کند. در ادامه می‌توانید بیشتر درباره لاغری با رژیم غذایی اتکینز بدانید. هدف از رژیم اتکینز، کمک به جلوگیری از بیماری‌های قلبی مانند سندروم متابولیک، دیابت، فشار خون بالا و بیماری‌های قلبی عروقی است. با این حال، کاهش وزن از طریق بسیاری از رژیم‌های غذایی می‌تواند برای این اهداف مفید باشد.

کسانی که با رژیم اتکینز لاغر شدن | چه غذاهایی در رژیم اتکینز مجاز است

به گفته دکتر رابرت کسانی که رژیم اتکینز را مادام العمر ادامه دهند، در وزن پایین می‌مانند. اما اغلب آن را طولانی مدت ادامه نمی‌دهند. تحقیقات نشان داده‌اند که اکثر رژیم گیرندگان بعد از 2 تا 3 سال دیگر برنامه غذایی رژیم اتکینز را دنبال نمی‌کنند. محققان دانشگاه استنفورد دریافته‌اند که افرادی که رژیم اتکینز برای لاغری را پیگیری می‌کنند، در فشار خون، سطح کلسترون و کاهش وزن در مقایسه با افراد در رژیم‌های دیگر سلامت بیشتری دارند. با این حال، تحقیقات بیشتری برای تایید فواید رژیم اتکینز برای لاغر شدن در مقایسه با رژیم های دیگر نیاز است.

کسانی که با رژیم اتکینز لاغر شدن | چه غذاهایی در رژیم اتکینز مجاز است

لیست غذاهای مجاز در رژیم اتکینز

در این قسمت فهرست و لیست غذاهای مجاز در رژیم اتکینز برای لاغر شدن را بیان می کنیم. در رژیم اتکینز مجازبه مصرف بسیاری از غذاهای خوشمزه هستید. خامه سنگین، پنیر و شکلات تلخ از غذاهایی هستند که مجاز هستید در رژیم اتکینز هم از آنها استفاده کنید. بسیاری از این غذاها به‌خاطر داشتن مقدار بالای کالری و محتوای چربی جزو غذاهای چاق کننده شناخته می‌شوند. ولی وقتی که میزان کربوهیدرات مصرفی‌تان پایین باشد، بدن‌تان از چربی‌ها به‌عنوان منبع انرژی استفاه خواهد کرد و در این‌ صورت مصرف غذاهایی از این دست پذیرفتنی خواهد بود. رژیم اتکینز خیلی پیچیده نیست. تا زمانی‌که پایه‌ی رژیم غذایی‌تان منابع پروتئینی چرب، سبزیجات، مغزها و سایر چربی‌های سالم باشند، وزن‌تان کاهش می‌یابد. بهتر است کسانی که رژیم اتکینز برای لاغر شدن را دنبال می کنند در فروشگاه ها بیشتر مواد عذایی شان را از قسمت‌هایی انتخاب کنند که غذاهای فرآوری‌نشده قرار دارند. مصرف خوراکی های ارگانیک الزامی نیست، ولی بهتر است هنگام خرید، غذاهای ارگانیکی را انتخاب کنید که توان خریدش را داشته باشید. غذاهای زیر را برای خرید انتخاب کنید:

کسانی که با رژیم اتکینز لاغر شدن | چه غذاهایی در رژیم اتکینز مجاز است

گوشت: گوشت گاو، گوشت گوسفند، مرغ و غیره؛
ماهی‌های چرب و غذاهای دریایی: ماهی سالمون، ماهی قزل‌آلا، ماهی ساردین و…؛
تخم‌مرغ: بهترین نوع تخم‌مرغ، آنهایی هستند که با امگا ۳ غنی شده‌اند؛
سبزیجات کم‌کربوهیدرات: کلم‌پیچ، اسفناج، کلم بروکلی، مارچوبه و غیره؛
لبنیات پرچرب: کره، پنیر، خامه و ماست پرچرب؛
مغزها و تخمه‌ها: بادام، ماکادمیا، گردو، تخمه‌ی آفتابگردان و غیره؛
چربی‌های سالم: روغن زیتون بکر، روغن نارگیل، آووکادو و روغن آووکادو.

میگو و صدف؛ روغن نارگیل، زیتون، روغن زیتون بکر، شکلات تلخ، آووکادو و …

میوه‌ها: سیب، هلو و پرتقال، توت‌فرنگی، تمشک و…

چاشنی‌ها: نمک، فلفل، زردچوبه، دارچین، سیر، جعفری و…

کسانی که با رژیم اتکینز لاغر شدن | چه غذاهایی در رژیم اتکینز مجاز است

نوشیدنی هایی که در رژیم اتکینز مجاز است

در زیر برخی از نوشیدنی هایی که در رژیم اتکینز می‌توانید مصرف کنید و مجاز می باشند، آمده است:

آب: مثل همیشه باید آب اولویت‌تان در مصرف نوشیدنی‌ها باشد؛
قهوه: قهوه سرشار از آنتی اکسیدان و یک نوشیدنی‌ سالم است؛
چای سبز: چای سبز یک نوشیدنی بسیار مفید است که باید در رژیم اتکینز بیشتر از آن مصرف کنید.

 

میان وعده های مجاز در رژیم اتکینز

بسیاری از افراد با دنبال‌کردن رژیم اتکینز کاهش اشتها را تجربه می‌کنند. معمولا مصرف 3 یا برخی اوقات 2 وعده غذایی در روز باعث می‌شود فرد احساس سیری کند. بااین‌حال اگر در بین وعده ها احساس گرسنگی کردید، میان وعده های سالم و سریع در رژیم اتکینز گزینه‌های خوبی محسوب می‌شوند که عبارتند از:

 

باقی‌مانده‌ی وعده‌های غذایی؛
یک یا دو عدد تخم‌مرغ آب‌پز؛
مقداری پنیر؛
مقداری گوشت؛
یک مشت آجیل؛
مقداری ماست یونانی؛
میوه‌های خانواده‌ی بری همراه با خامه‌ی زده‌شده؛
هویج (در مرحله‌ی القا زیاد مصرف نکنید)؛
میوه‌ها (پس از مرحله‌ی القا مصرف کنید).

 

پس از پایان مرحله‌ی القا در رژیم اتکینز می‌توانید کم‌کم کربوهیدرات‌های سالم را به رژیم غذایی‌تان برگردانید. برخلاف چیزی که احتمالا شنیده‌اید، رژیم اتکینز کاملا منعطف است. تنها در 2 هفته اول رژیم اتکینز باید مصرف کربوهیدرات‌ها را کاهش دهید. پس از پایان مرحله  القا، می‌توانید کم‌کم کربوهیدرات‌های سالمی مانند سبزیجات پرکربوهیدرات‌تر، میوه‌ها، میوه‌های خانواده‌ی بِری (مانند توت‌فرنگی، آلبالو و…)، سیب‌زمینی، حبوبات و جو دوسر استفاده کنید. حتی اگر به وزن مطلوب‌تان هم رسیده باشید، بهتر است میزان کربوهیدرات موجود در رژیم اتکینز بالا نباشد. در رژیم اتکینز لاغر شدن نیز مانند سایر رژیم ها وقتی دوباره به رژیم غذایی قبلی‌تان با همان مقادیر برگردید، روند افزایش وزن و برگشت به وزن قبلی شروع می‌شود.

کسانی که با رژیم اتکینز لاغر شدن | چه غذاهایی در رژیم اتکینز مجاز است

غذاهای ممنوعه در رژیم اتکینز

در رژیم اتکینز باید از خوردن غذاهای زیر اجتناب کنید و ممنوع می باشند:

غذاهای شیرین: نوشیدنی‌های شیرین، آب‌میوه‌ها، کیک، شکلات، بستنی و…
غلات: گندم، گندم شهرکردی، چاودار، برنج و جو؛
روغن‌های نباتی: روغن سویا، روغن ذرت، روغن بذر کتان، روغن کانولا و برخی دیگر از روغن‌ها؛
چربی‌های ترانس: معمولا در غذاهای فرآوری‌شده‌ای یافت می‌شود که روی ترکیبات‌شان عبارت «هیدروژنه» وجود دارد؛
غذاهای کم‌چربی: این غذاها معمولا قند بالایی دارند؛
سبزیجات سرشار از کربوهیدرات: هویج، شلغم و… (فقط در مرحله‌ی القا)؛
میوه‌های سرشار از کربوهیدرات: موز، سیب، پرتقال، هلو و انگور (فقط در مرحله‌ی القا)؛
غذاهای نشاسته‌ای: سیب‌زمینی، سیب‌زمینی شیرین (فقط در مرحله‌ی القا)؛
حبوبات: عدس، لوبیا، نخود و… (فقط در مرحله‌ی القا).

کسانی که با رژیم اتکینز لاغر شدن | چه غذاهایی در رژیم اتکینز مجاز است

چه غذاهایی در رژیم اتکینز برای گیاهخواران مجاز است

دنبال‌کردن رژیم اتکینز برای افرادی که رژیم گیاهخواری و حتی پاک گیاهخواری دارند امکان‌پذیر ولی سخت است. برای تأمین پروتئین باید از غذاهایی با پایه سویا و مقدار زیادی از مغزها و تخمه‌ها استفاده کنید. روغن زیتون و روغن نارگیل نیز منابع گیاهی مناسبی برای تأمین چربی ها هستند. افرادی که گیاهخواری حاوی شیر و تخم‌مرغ را دنبال می‌کنند نیز می‌توانند تخم‌مرغ، پنیر، کره، خامه‌ی سنگین و سایر غذاهای لبنی سرشار از چربی را در رژیم لاغری با اتکینز مصرف کنند. توصیه می‌شود سبد خریدتان را از مواد غذایی ناسالم و برخی غذاها خالی کنید. بستنی‌ها، نوشابه و نوشیدنی‌های گازدار، غلات صبحانه، نان‌ها، آب‌میوه‌ها، آرد گندم و شکر خالی کنید.

کسانی که با رژیم اتکینز لاغر شدن | چه غذاهایی در رژیم اتکینز مجاز است

غذاهای مجاز رستورانی در رژیم اتکینز

دنبال‌کردن رژیم اتکینز در بیشتر رستوران ها کار ساده‌ای است و می‌توانید با دستورالعمل‌های زیر از غذاهای مجاز رستورانی در رژیم اتکینز برای لاغر شدن استفاده کنید:

 

به‌جای مصرف سیب‌زمینی، برنج و نان مقدار بیشتری سبزیجات میل کنید.
وعده‌های غذایی‌تان را بر پایه‌ی گوشت‌های چرب و ماهی‌های چرب انتخاب کنید.
با غذایتان مقدار بیشتری سس، کره یا روغن زیتون میل کنید.

 

نمونه رژیم غذایی اتکینز برای 14 روز

در زیر نمونه رژیم اتکینز برای لاغر شدن در 14 روز آمده است. اما باید با گذر زمان و ورود به مراحل بعدی رژیم، مصرف سبزیجات و میوه‌ها را افزایش دهید. برنامه هفتگی رژیم اتکینز از شنبه تا جمعه آورده شده است:

کسانی که با رژیم اتکینز لاغر شدن | چه غذاهایی در رژیم اتکینز مجاز است

شنبه

صبحانه: تخم‌مرغ و سبزیجات سرخ‌شده در روغن نارگیل؛
ناهار: سالاد مرغ با روغن زیتون و یک مشت از مغزها؛
شام: استیک گوشت و سبزیجات.

 

یکشنبه

صبحانه: کالباس و تخم‌مرغ؛
ناهار: باقی‌مانده‌ی مرغ و سبزیجات روز قبل؛
شام: چیزبرگر همراه با کره و سبزیجات بدون نان.

 

دوشنبه

صبحانه: املت با سبزیجات سرخ‌شده در کره؛
ناهار: سالاد میگو با روغن زیتون؛
شام: گوشت چرخ‌کرده‌ی سرخ‌شده با سزیجات.

 

سه‌شنبه

صبحانه: تخم‌مرغ و سبزیجات سرخ‌شده در روغن نارگیل؛
ناهار: باقی‌مانده‌ی غذای شب قبل؛
شام: ماهی سالمون با کره و سبزیجات.

 

چهارشنبه

صبحانه: کالباس و تخم‌مرغ؛
ناهار: سالاد مرغ با روغن زیتون و یک مشت از مغزها؛
شام: کوفته قلقلی با سبزیجات.

 

پنج‌شنبه

صبحانه: املت با سبزیجات مختلف سرخ‌شده در کره؛
ناهار: باقی‌مانده‌ی کوفته قلقلی از شب قبل؛
شام: گوشت گوسفند و سبزیجات.

 

جمعه

صبحانه: کالباس و تخم‌مرغ؛
ناهار: باقی‌مانده‌ی گوشت گوسفند و سبزیجات شب قبل؛
شام: بال مرغ گریل با سالسا و سبزیجات.

 

کسانی که با رژیم اتکینز لاغر شدن را در این مقاله از سایت سماتک شناختید اما مهمترین نکته آن است که برای لاغر شدن با رژیم غذایی اتکینز حتما به پزشک متخصص رژیم و تغذیه مراجعه کنید تا لیست غذاهای مجاز برای لاغری با رژیم اتکینز را برای شما بگوید.

جدیدترین مطالب