چه چیزی به عنوان چاشنی همراه غذا مناسب است؟

چه چیزی به عنوان چاشنی همراه غذا مناسب است؟

همراه غذای اصلی چه چاشنی هایی بخوریم؟

چه چیزی به عنوان چاشنی همراه غذا مناسب است؟ ما ایرانی ها معمولا عادت داریم همراه غذا چیزی بخوریم. این ماده ی غذایی معمولا برای ایران ها یا ترشی است یا سلاد، سبزی خوردن، زیتون و غیره. اما از کجا میدانیم که این مواد برای سلامتی ما مفیدهستند یا خیر؟ در این مطلب با ما همراه باشید تا بهترین چاشنی های همراه غذا را به شما معرفی کنیم.

 

زیتون را فقط همراه غذا بخورید

ناصر رضایی‌پور, متخصص طب سنتی درباره خواص زیتون گفت: ماده مؤثره زیتون، از ترکیبات فنلی است(تركيبات فنلی يكی از مهم ترين دسته تركيباتی هستند كه اثرات محرك سيـستم ايمنـی آنهـا اثبات شده است) که در زیتون سبز فراوان است ولی با تیره و سیاه‌شدن آن، کم می‌شود و متأسفانه در زیتون کنسروی و شور تقریباً وجود ندارد!

 

به‌گفته وی این ماده مؤثره که خواص پرشمار زیتون را موجب می‌شود، در روغن زیتون فرابکر (تصفیه‌نشده و بودار) وجود دارد و با تصفیه‌شدن، حذف می‌شود. زیتون را فقط باید همراه غذا خورد تا ترکیبات فنلی آن، به‌خوبی جذب شوند و آثار مغذی آنها ظاهر شود. زیتون آثار:

ضددیابتی

ضدسرطانی

ضدمیکروبی

کاهش فشار خون

محافظت از قلب و عروق

فعالیت آنتی‌اکسیدانی دارد.

 

زیتون را فقط باید همراه غذا خورد؛ زیتون و سبزی‌خوردن، تنها مواردی هستند که مصرف آنها در کنار غذا، عموماً منعی ندارد.از خوردن سالاد، ماست، ترشی‌های زیاد و نوشیدنی‌های مختلف در کنار غذای اصلی پرهیز کنیم و تا جای ممکن از زیتون، هویج پخته و سبزی خوردن استفاده کنیم، مگر آنکه منع پزشکی خاص یا توصیه ویژه‌ای داشته باشیم.

 

چه چیزی به عنوان چاشنی همراه غذا مناسب است؟

جدیدترین مطالب