نوشیدن چای بهتر است یا نسکافه و قهوه

نوشیدن چای بهتر است یا نسکافه و قهوه

چای بهتر است یا نسکافه

چای و نسکافه و قهوه هر سه از نوشیدنی های مورد علاقه مردم دنیا است. بسیاری از افراد روی به مصرف بیش از حد نسکافه و قهوه می برند که اشتباه بزرگی محسوب می شود. نوشیدن چای بهتر است از نوشیدن مکرر نسکافه و قهوه!

 

تغییر عادت نوشیدن نسکافه و قهوه به نوشیدن چای چه فوایدی دارد

اگر عادت به مصرف بالای نسکافه و قهوه دارید و در طول روز زیاد از آن میل می کنید بهتر است منتظر عواقب خطرناک این کارتان باشید زیرا نوشیدن نسکافه و قهوه مضرات زیادی برای سلامتی دارد ولی اگر نمی توانید نوشیدن نسکافه و قهوه را ترک کنید این عادت را تغییر دهید و به جای آن چای بنوشید.

 

ازنوشیدن نسکافه و قهوه به نوشیدن چای روی بیاورید

چای بهتر است یا نسکافه نوشیدن نسکافه و قهوه یکی از عادات روزانه است، اما برخی از افراد تصمیم می‏گیرند این عادت را تغییر دهند و از نسکافه و قهوه نوشیدن به چای نوشیدن روی بیاورند. این کار مزایای زیادی دارد که در زیر به برخی از آن ‎ ها اشاره می‏کنیم .

 

دندان ها
یکی از اولین اتفاقاتی که بعد از تغییر عادت نسکافه و قهوه خوردن به چای خوردن رخ می ‎ دهد روشن شدن رنگ دندان ‎ ها است و دیگر خبری از زردی و لکه روی دندان نیست .

نوشیدن چای بهتر است یا نسکافه و قهوه

مزایای تغییر عادت نوشیدن نسکافه و قهوه به نوشیدن چای

 

کلسترول

نوشیدن نسکافه و قهوه باعث افزایش کلسترول می‏شود و کلسترول هم یکی از دلایل اصلی سکته است. در نتیجه تغییر آن به چای این احتمال را کاهش می ‎ دهد .

 

سردرد
بسته به این که بدنتان چقدر حساس است و چقدر در روز کافئین مصرف می ‎ کردید شدت سردرد هم متغیر است. سردرد و سرگیجه بعد از ترک نسکافه و قهوه اما اجتناب ناپذیر است .

 

خواب
کافئین وجود در نسکافه و قهوه یکی از دلایل اصلی اختلالات مربوط به خواب است و وقتی خوردن آن ترک شود خواب بسیار منظم ‎ تر و راحت ‎ تر می‏شود .

 

گرفتگی عضلات
کافئین زیاد با سیستم جذب منیزیم در بدن مبارزه می‏کند و در نتیجه گرفتگی عضلات ایجاد می ‎ شود. ترک آن و نوشیدن چای این مشکل را برطرف می‏کند .

نوشیدن چای بهتر است یا نسکافه و قهوه

آشنایی با 5 مزیت تغییر عادت نوشیدن نسکافه و قهوه به نوشیدن چای

 

مضرات نسکافه و قهوه :

1- فشار خون: نسکافه و قهوه فشار خون را بالا می برد. حتی اگر این افزایش خیلی جزئی هم باشد، کسانی که دچار پرفشاری خون هستند در برابر این تاثیر نسکافه و قهوه آسیب پذیرترند .

 

2- پوکی استخوان: مصرف کنندگان بالای نسکافه و قهوه ممکن است دچار افزایش دفع کلسیم از ادرار شده و در معرض خطر پوکی استخوان قرار گیرند. این مشکل به خصوص در مورد کسانی که به اندازه کافی کلسیم دریافت نمی کنند اهمیت بیشتری پیدا می کند .

 

3- خواب نامطلوب:افراط در مصرف کافئین ممکن است تا حد چشمگیری سیستم عصبی مرکزی را تحریک کند. همچنین مقدار بالای کافئین تاثیرات منفی در به خواب رفتن و کیفیت خواب دارد. هر فردی باید متناسب با شرایط خواب خود ساعت نوشیدن نسکافه و قهوه را تنظیم کند اما به طور کلی توصیه می شود4تا 6 ساعت قبل از به رختخواب رفتن نسکافه و قهوه نوشیده نشود .

 

4- رفلاکس گوارشی: نسکافه و قهوه تا حد بالایی می تواند عامل بازگشت اسید معده و سوزش معده در افراد مستعد این مشکل شود .

 

5- بارداری: گرچه هنوز دلایل روشنی در رابطه با آسیب نسکافه و قهوه به جنین تایید نشده است اما توصیه می شود درمدت بارداری نوشیدن نسکافه و قهوه به 1 تا 2 فنجان در روز کاهش یابد. همچنین خانم هایی که سقط های مکرر داشته و یا برای بارداری مشکلاتی دارند باید نسکافه و قهوه را به طور کامل کنار بگذارند .

 

6- کاهش جذب آهن: نوشیدن نسکافه و قهوه به همراه غذا به خاطر وجود تانین، جذب آهن را کم می کند. افراد مبتلا به کم خونی باید نسکافه و قهوه را مانند چای یک ساعت قبل یا دو ساعت بعد از غذا بنوشند.

برچسب‌ها:
جدیدترین مطالب