کالری یک قاشق عسل با موم | کالری یک قاشق مربا خوری عسل

کالری یک قاشق عسل با موم | کالری یک قاشق مربا خوری عسل

کالری یک قاشق عسل با موم چقدر است؟ در این بخش از سایت سماتک میزان کالری یک قاشق مربا خوری عسل را برایتان بیان خواهیم کرد و شما را با کالری عسل آشنا می کنیم. اگر تحت رژیم غذایی هستید با میزان کالری غذاهایی که می خورید را بدانید و از آنجا که عسل یک خوراکی پرطرفدار است در این بخش شما را با میزان کالری عسل آشنا خواهیم کرد.

کالری یک قاشق عسل با موم | کالری یک قاشق مربا خوری عسل

کالری یک قاشق عسل با موم

کالری یک قاشق عسل با موم چقدر است؟ مقدار کالری یک قاشق غذا خوری عسل برابر با 64 کالری است. بیشتر بخش کالری عسل در کربوهیدات آن نهفته است. در واقع 99/6٪ از کالری این ماده غذایی در کربوهیدات عسل و 0/4٪ از آن در پروتئین آن وجود دارد. کالری عسل با توجه به مقدار مصرف آن بسیار متفاوت می باشد، مثلا کالری عسل با موم با عسل شهد متفاوت است. هر گرم موم عسل دارای 4 کالری است. از طرف دیگر هر گرم عسل حدودا دارای 3 کالری است. از آنجایی که هر قاشق چایخوری حدود 4 گرم است، بنابراین یک قاشق چایخوری عسل با موم تقریبا دارای 17 کالری است.

کالری یک قاشق عسل با موم | کالری یک قاشق مربا خوری عسل

کالری یک قاشق غذا خوری عسل

از نظر غذایی، میزان کالری یک قاشق غذا خوری عسل (21 گرم) حاوی 64 کالری و 17 گرم قند، از جمله فروکتوز، گلوکز، مالتوز و ساکارز است. عسل تقریبا فاقد فیبر، چربی یا پروتئین است. یک قاشق غذا خوری عسل طبیعی بدون شکر دارای حدود 64 کالری می باشد. حال اگر این عسل به همراه موم مورد استفاده قرار گیرد دارای میزان کالری کمی بیشتری خواهد شد که به هیچ عنوان تهدید کننده سلامتی و اضافه وزن نمی باشد، زیرا در ترکیب عسل به همرام موم مقادیر بالای ویتامین ها، اسید های آمینه، آنتی اکسیدان ها، الکل و استرها و دیاستاز موجود می باشد که بسیار برای بدن و افزایش متابولیسم لازم و ضروری است و میزان زیادی از چربی های انباشته شده در بدن مانند قلب را سوزانده و کمک فراوانی به کاهش وزن می نماید و حتی می توانید کمبود های حاصل از عدم مصرف بعضی از مواد غذایی را به خوبی جبران نماید و مانعی بر سر آسیب های جدی به بدن باشد. البته مصرف عسل برای افراد لاغر نیز باعث ایجاد اشتها و سلامتی و تندرستی بسزایی خواهد شد. مصرف عسل به همراه موم برای درمان سینوزیت، برفک دهان، ورم معده و التهاب لثه بسیار توصیه می گردد.

کالری یک قاشق عسل با موم | کالری یک قاشق مربا خوری عسل

کالری یک قاشق مربا خوری عسل

هر قاشق سوپ خوری معادل 1/16 فنجان یا 2 قاشق مربا خوری است. بنابراین کالری یک قاشق مربا خوری عسل چیزی در حدود 32 کالری است. عسل یکی از مواد غذایی پرطرفداری است که اغلب در وعده صبحانه استفاده می‌شود. این ماده پر انرژی و پرخاصیت دارای خواص بیشماری است که حتی از آن در تهیه ماسک‌های آرایش و زیبایی نیز استفاده می‌شود. اگر برای کنترل وزن خود به میزان کالری مصرفی اهمیت می‌دهید یا از رژیم کالری شمار استفاده می‌کنید، لازم است تا با مقدار کالری عسل، همانند کالری سایر مواد غذایی آشنا باشید.

کالری یک قاشق عسل با موم | کالری یک قاشق مربا خوری عسل

کالری یک قاشق چایخوری عسل

هر قاشق غذا خوری معادل 1/16 فنجان یا 3 قاشق چایخوری است. بنابراین کالری یک قاشق چایخوری عسل چیزی در حدود 21 کالری است.

کالری یک قاشق عسل با موم | کالری یک قاشق مربا خوری عسل

کالری 100 گرم عسل

هر 100 گرم عسل حاوی 304 کالری است. عسل تنها ماده شیرین کننده ای است که به همان صورت که در طبیعت تولید می شود، می تواند به مصرف برسد. برای استفاده از آن تصفیه یا تغییر شکلی لازم نیست و این ماده منحصر به فرد در تمام ذوره ها به همین صورت مصرف شده است. عسل اولین ماده شیرینی است که به وسیله انسان مصرف شد و ابتدا به عنوان یک ماده گرانبهای تشریفاتی و یک دارو مورد استفاده قرار می گرفت، بعدها از آن به عنوان غذا استفاده کردند. حدود صد سال پیش تاکنون قند و شکر از چغندر قند و نیشکر استخراج شده جای آن را گرفته است.

 

میزان کالری کره و عسل

هر 100 گرم کره حاوی 717 کالری است. بنابراین اگر در یک وعده صبحانه یک عدد کره کوچک به وزن 50 گرم را به همراه 100 گرم عسل میل کنید، میزان کالری کره و عسل دریافتی شما حدود 650 کالری است.

کالری یک قاشق عسل با موم | کالری یک قاشق مربا خوری عسل

مقایسه کالری عسل و شکر

با دیدن میزان کالری عسل شاید این سوال برایتان پیش آمده باشد که چرا بعنوان خوراکی سالم پیشنهاد میشود؟ آیا عسل مصرف کنیم؟ برای مثال، میتوانیم عسل را با شکر تصفیه شده بعنوان دو شیرین کننده مقایسه کنیم.

 

* 100 گرم شکر تقریبا 100 کالری بیشتر از همان مقدار عسل دارد که تفاوت بزرگی است.

 

* شکر سفید، ساکارز خالص است و فایده ای برای بدن شما ندارد و در واقع میتوان گفت فقط کالری کاذب دارد.

 

* عسل حاوی فروکتوز و گلوکز کمتر در مقایسه با قند است، اما کالری آن نسبت به شکر بیشتر می باشد.

 

* عسل و شکر هر دو کربوهیدرات بوده و شامل دو نوع قند: گلوکز و فروکتوز هستند. فروکتوز تصفیه شده که در شیرین کننده ها یافت می شود، توسط کبد متابولیزه می شود. همچنین فروکتوز و گلوکز، به سرعت توسط بدن تجزیه شده و می توانند موجب افزایش سطح قند خون شوند.

برچسب‌ها: ,

جدیدترین مطالب