کالری هندوانه چقدر است | یک برش هندوانه چند کالری دارد

کالری هندوانه چقدر است | یک برش هندوانه چند کالری دارد

کالری هندوانه چقدر است

یک برش هندوانه چند کالری دارد؟ در صورتی که می خواهید بدانید کالری هندوانه چقدر است در این بخش از سایت سماتک همراه ما باشید. کالری هندوانه خیلی زیاد نیست و شما با خوردن هر 100 گرم هندوانه تنها 30 کالری دریافت خواهید کرد. هندوانه از جمله میوه های مقوی و کم کالری است که هر صد گرم هندوانه در حدود 30 کالری دارد. کالری یک لیوان آب هندوانه بیشتر از یک برش هندوانه است. هندوانه به دلیل اینکه طبع سرد دارد بهتر است در افرادی که سرد مزاج هستند کمتر استفاده شود.

 

درست است که میزان کالری هندوانه کم است اما شما با خوردن زیاد این میوه ممکن است دچار مشکلاتی در طحال تان شوید. لیکوپن موجود در هندوانه باعث رنگ قرمز آن است و یک آنتی اکسیدان است. همانطور که می دانید آنتی اکسیدان موجود در هندوانه خطر بروز دیابت و سرطان را کاهش می دهد. همانطور که گفتیم کالری هندوانه کم است و شما با خوردن آن انواع مواد مغذی مورد نیاز بدن تان را تکمیل می کنید. هر چقدر داخل هندوانه قرمزتر باشد آنتی اکسیدان بیشتری دارد که برای جلوگیری از سرطان مفید است.

کالری هندوانه چقدر است | یک برش هندوانه چند کالری دارد

یک برش هندوانه چند کالری دارد

در این بخش به شما خواهیم گفت که یک قاچ هندوانه چند کالری دارد. یک برش هندوانه چند کالری دارد؟ میزان کالری یک برش هندوانه 86 کالری است و برای سلامت مغز و قلب بسیار مفید است. این میوه خوشمزه برای درمان سنگ کلیه و پیشگیری از سرطان موثر واقع شده است پس بهتر است هر روز یک برش هندوانه قرمز را بخورید. همانطور که می دانید کالری آب هندوانه در حجم های مختلف متفاوت است. در بالا گفتیم که یک قاچ هندوانه 86 کالری دارد اما باید هر برش از هندوانه نرمال باشد و نه خیلی بزرگ یا کوچک.

 

حال که متوجه شدید یک برش هندوانه چند کالری دارد باید بگوییم این میوه شیرین و آبدار منبع غنی از ویتامین های A و B و C است که برای هضم غذا بسیار مفید است. اگر می خواهید بدن تان آبرسانی شود و غذایی که می خورید خیلی سریع هضم شود می توانید یک برش هندوانه بخورید. هندوانه سرشار از آب و مواد مغذی مختلف است، کالری یک قاچ هندوانه بسیار کم است و فوق العاده خنک کننده می باشد. علاوه بر این منبع غذایی خوبی برای دو ماده سیترولین و لیکوپن است که هر دو از ترکیبات گیاهی قدرتمند محسوب می شوند.

کالری هندوانه چقدر است | یک برش هندوانه چند کالری دارد

کالری یک لیوان آب هندوانه

آیا می دانید کالری یک لیوان آب هندوانه چقدر است؟ کالری یک لیوان آب هندوانه با وزن 238 گرم در حدود 71 کالری است و باید بدانید که هر لیوان هندوانه فقط 40 کالری بدن تان را تامین خواهد کرد. هندوانه هیچ گونه چربی ندارد و برای افرادی که چربی خون بالا دارند ضرر ندارد.

 

جالب است بدانید که خوردن یک لیوان آب هندوانه تا ساعاتی شما را سیر نگه داشته و از گرسنگی کاذب جلوگیری می کند. اگر رژیم غذایی دارید و می خواهید برای رفع گرسنگی کاذب راهی پیدا کنید می توانید مقداری هندوانه را در مخلوط کن بریزید و کمی آب لیموی تازه به آن اضافه کنید و پس از مخلوط کردن آن را در فریز بگذارید و در زمان مناسب یک لیوان آب هندوانه سرد و خوشمزه میل کنید.

کالری هندوانه چقدر است | یک برش هندوانه چند کالری دارد

میزان کالری تخمه هندوانه

مقدار کالری تخمه هندوانه بیشتر از آب هندوانه و خود آن است و باید بدانید میزان کالری هر 100 گرم تخمه هندوانه در حدود 557 کالری است. دانه هندوانه دارای موادی مغذی است و بلعیدن آن در حد چند دانه ضرری ندارد. اگر رژیم دارید بهتر است تخمه هندوانه نخورید. خواص تخمه هندوانه بسیار زیاد است و به پاکسازی پوست صورت و روده ها کمک خواهد کرد. منیزیم موجود در تخمه هندوانه باعث می شود تا روده هایتان تمیز شود. هر چقدر هندوانه تخمه کمتری داشته باشد، آنتی اکسیدان بیشتری دارد که همه اینها خواص بسیاری دارند.

 

در این مطلب از سایت سماتک به شما گفتیم کالری هندوانه چقدر است. بسیاری از افراد که تحت رژیم تغذیه ای هستند می خواهند بدانند که یک برش هندوانه چند کالری دارد که ما در این پست علاوه برآن میزان کالری تخمه هندوانه را هم برایتان بیان کردیم.

برچسب‌ها:

جدیدترین مطالب