لاغری

لاغری

نیم نگاهی به گذشته

hpv

hpv

6 روش توصیه شده برای پاک کردن آرایش چشم

6 روش توصیه شده برای پاک کردن آرایش چشم

1. استفاده از پاک کننده های آرایشی معتبر

اگر شما پوست حساسی دارید نیاز دارید کمی بیشتر هزینه کنید و یک پاک کننده آرایشی مرغوب تهیه کنید. اما اگر از آن استفاده منطقی کنید تا مدت زیادی جوابگو هستند. اما دقت کنید که حتما یک نام تجاری مورد اتماد را تهیه کنید که هرچند گران اما ارزش سمایه گذاری داشته باشند. این پاک کننده ها به شکل های مایع، فوم، و کرم وجود دارند که انتخاب نوع آن بستگی به خودتان دارد.

 

2. آیا می توانیم از وازلین استفاده کنیم؟

برخی از افراد از وازلین یا روغن بچه یا موادی از این دست برای پاک کردن آرایش خود استفاده می کنند. اما این مواد ضررهای زیادی برای پوست ظریف اطراف چشم دارند. ایجاد رده های تیره، بستن منافذ پوست و ایجاد برجستگی های ریزی به نام میلیا!

 

3. استفاده از پاک کننده های صابونی

از صابون ها و پاک کنده های ملایم حاوی مرطوب کننده استفاده کنید. چشمانتان را ببندید، آن را روی ناحیه مورد نظر به آرامی مالش دهید و سپس با یک حوله خشک و تمیز پاک کنید. نگران سوزش چشمانتان نباشید مگر اینکه پاک کننده ای که استفاده می کنید خفیف نباشد یا حاوی ترکیباتی مانند سالیسیلیک اسید باشد. دقت داشته باشید که در هر صورت چشمانتان را بسته نگه دارید. و برای خشک کردن هم از ضربه های آرام حوله استفاده کنید.

 

 4. دستمال مرطوب بچه

اگر به دنبال یک روش ارزان و آسان می گردید مخصوصا وقتی خسته برگشته اید و روی تخت دراز کشیده اید، این روش می تواند برایتان مفید باشد. اما دقت کنید که حتما چشم هایتان بسته باشند چون این دستمال ها حاوی الکل هستند و ممکن است باعث تحریک و قرمزی چشم ها شوند.

 

5. پاک کننده های طبیعی

اگر شما از طرفداران استفاده از مواد طبیعی هستید به شما روغن های گیاهی به خصوص روغن زیتون و بادام را پیشنهاد می کنیم. دو قاشق غذا خوری روغن زیتون را با دو قاشق غذاخوری عنبرسائل تر کیب کنید و یک پاک کننده آرایشی خانگی بسازید. سپس با یک تکه پنبه یا پارچه آغشته به این ترکیب به سراغ آرایشتان رفته و سپس با یک پنبه خشک و تمیز آن را پاک کنید.  هم چنین عنبرسائل برای چروک پوستتان هم بسیار مفید است. به بوی بد آن توجه نکنید مهم این است که پوست صافی به شما هدیه می دهد.

 

6. شامپو بچه

بهترین راه بدون سوزش چشم و ریزش اشک برای پاک کردن آرایش چشم، از جمله، ریمل مژه و ابرو (حتی ضد آب)، سایه و خط چشم شامپو بچه است. پاک کننده های آرایش مخصوصا آرایش چشم می توانند بسیار گران باشند؛ با این حساب این روش مقرون به صرفه ترین راه برای پاک کردن بدون درد و سوزش آرایش چشم است.

برچسب‌ها:

جدیدترین مطالب