تخم مرغ خام چه تاثیری در ریزش مو دارد!

تخم مرغ خام چه تاثیری در ریزش مو دارد!

تخم مرغ خام چه تاثیری در ریزش مو دارد!

تخم مرغ دارای مقادیر زیادی آهن و ویتامین ها می باشد که باعث رشد مو می شود محققان در بررسی به این نتیجه رسیده اند که هر کسی مو هایش را با تخم مرغ خام ماساژ دهند موهایشان نخواهد ریخت بخصوص آقایانی که دچار ریزش مو شدید می باشند بهتر است زرده تخم را روی سرشان ریخته و ماساژ دهند این کار باعث می شود ریشه مو تقویت شده و دیگر موهایتان نریزد. در ادامه جزئیات بیشتر تخم مرغ خام چه تاثیری در ریزش مو دارد را در سایت سماتک خواهید خواند با ما همراه باشید.

 

جلوگیری از ریزش مو‌ با تخم مرغ

این ماده غذایی از منابع مناسب پروتئین، بیوتین و آهن است که همه آن‌ها در روند رشد مو تأثیر دارند و از ریزش مو که در میان مردان بیشتر دیده می‌شود، جلوگیری می‌کنند.

 

یکی از ساده ترین و ارزانترین راه ها برای درمان ریزش مو،استفاده از تخم مرغ برای تقویت فولیکولهای مو است. شما می توانید تخم مرغ را برای هر نوع مویی استفاده کنید و نتیجه بگیرید و اصلا مهم نیست که ریزش موهایتان چقدر شدید است چون به هر حال می توانید از تخم مرغ کمک بگیرید.

 

کم‌خونی هم می‌تواند باعث ریزش مو شود و خوردن تخم‌مرغ که منبع آهن است، از بروز این مشکل نیز جلوگیری می‌کند.

 

استفاده از تخم مرغ برای مو، درمانی عالی برای موهای نازک است، زیرا این مواد مغذی سریعا جذب فولیکول های مو می شود و سبب رشد موها می شود و از ریزش موها جلوگیری می کند .

 

تخم مرغ منبع بسیار عالی پروتئین می باشد که برای رشد موها ضروری است. کافی است یک یا دو تخم مرغ را شکسته و کاملا با هم مخلوط کنید و هم بزنید. سپس آن را بر روی موهای خود بمالید. پس از ۱۰ تا ۱۵ دقیقه سرتان را با آب ولرم بشورید. می توانید این کار را ۲ تا ۳ مرتبه در هفته تکرار کنید.

 

بررسی ها نشان می دهند مصرف ۲ بار در هفته نیمرو از ریزش مو در آقایان جلوگیری می کند و پروتئین لازم را به بدن آن ها می رساند.

 

منبع :باشگاه خبرنگاران

 

جدیدترین مطالب