قرص لاغری

قرص لاغری

نیم نگاهی به گذشته

hpv

hpv

ضرر خوابیدن با موی خیس

مجموعه : بهداشت مو
ضرر خوابیدن با موی خیس

ضرر خوابیدن با موی خیس

خیلی از افراد عادت دارند شب ها دوش گرفته بعد به تخت خواب بروند ولی این عادت بسیار بدی است خوابیدن با موهای خیس برای بدن مضر است و نباید با موهای خیس بخوابید. در ادامه ضرر خوابیدن با موی خیس را بیان خواهیم کرد.

 

بعد از پایان یک روز طولانی و پرکار، دوش گرفتن با آب گرم، لباس منزل به تن کردن، مسواک زدن و رفتن به رختخواب برای یک خواب عمیق بسیار حس خوبی است. اما آیا تا کنون در مورد خطرهایی که خوابیدن با موی خیس می تواند برای تان داشته باشد، اندیشیده اید؟

 

این نتیجه به دست آمده که رفتن به رختخواب و خوابیدن با موهای خیس نمی تواند کار چندان بی خطری باشد.

ضرر خوابیدن با موی خیس

اولین دلیلی را که می توانیم از لحاظ زیبایی شناختی برای تان مطرح کنیم این است که زمانی که با موهای خیس می خوابید، باعث می شوید در هنگام صبح و برخاستن از خواب، موهای نامرتبی داشته باشید.

 

«آلگا گیلبرت» آرایشگر سالن «جِی. راسل» در کالیفرنیای جنوبی در این باره می گوید: “اگر با موهای خیس بخوابید هنگام صبح درد سر بیشتری برای از بین وز و فِر شدن موهای تان متحمل خواهید شد.”

 

زمانی که با موهایی پریشان و بد حالت از خواب بیدار می شوید احتمالا برای حالت دادن به آن مجبور خواهید شد آن را خیس کنید و یا برای خشک کردن و حالت و دادن آن به دردسر خواهید افتاد. این کار سبب می شود که مجبور شوید وقت بیشتری را آن هم در هنگام صبح به موهای تان اختصاص دهید.

 

گیلبرت می گوید، خوابیدن با موهای خیس سبب آسیب فوری به فولیکول های موهای تان نخواهد شد اما به تدریج می تواند منجر به آسیب رساندن به آن شود چرا که موها زمانی که خیس هستند، آسیب پذیرتر از همیشه اند و راحت تر از هر زمان دیگری شکسته می شوند.

 

وی ادامه می دهد: “اگر موهای خیس تان را دم اسبی کنید یا تارهای آن را برای بستن بکشید، احتمال بیشتری وجود دارد که در طول شب، تارهای موهای تان شکسته شود.”

 

اگر هم در مواقعی واقعا چاره ای به جز خوابیدن با موهای خیس ندارید باید مواردی را مد نظر داشته باشید. اول اینکه در چنین مواردی روبالشی کتان خود را با روبالشی از جنس ساتن یا سیلک عوض کنید با این کار آسیب کمتری به موهای خیس خود وارد خواهید آورد و شکستگی تارهای موها را نیز کاهش خواهید داد.

ضرر خوابیدن با موی خیس

سپس مطمئن شوید که موهای تان بسته نیست و کاملا آزاد است. از بستن موهای خیس به صورت دم اسبی های سفت و محکم جدا پرهیز کنید. از کش های موی سفت و پلاستیکی که موهای تان را بیشتر می کشد هم استفاده نکنید. اگر هم برای تان بسیار دشوار است که با موهای باز بخوابید لااقل آن را با پارچه های سیلک آن هم آرام ببندید.

 

در نهایت اگر می خواهید با موهای خیس بخوابید در نظر داشته باشید، هرگز موها را بدون آنکه چیزی به آن بمالید رها نکنید. مثلا از روغن های چرب کننده مخصوص مو، سرم های مو و یا موس استفاده کنید تا زمانی که از خواب برمی خیزید، با آن وضعیت بسیار نامناسب و بدشکل مو مواجه نباشید.

برچسب‌ها:

جدیدترین مطالب