۴ داروی گیاهی برای پرپشت شدن ریش و سبیل

۴ داروی گیاهی برای پرپشت شدن ریش و سبیل

داروی گیاهی برای پرپشت شدن ریش و سبیل

پرپشت شدن ریش و سبیل را بسیاری از مردان دوست دارند و اگر شما به دنبال داروی پرپشت شدن ریش و سبیل هستید بهتر است به جای استفاده از داروهای شیمایی از داروی گیاهی برای پرپشت شدن ریش و سبیل تان استفاده کنید اگر علاقه مند هستید برای پرپشت شدن ریش و سبیل دست دست نکنید و از ۴ داروی گیاهی برای پرپشت شدن ریش و سبیل آمده است بنا به سلیقه تان استفاده کنید.

 

درست بر عکس خانم‌ها که از داشتن موهای روی صورت فراری هستند و به دنبال راه‌کارهای مختلف و متفاوتی برای رفع موهای زائد صورت هستند، داشتن ریشی پر‌پشت و یکدست برای ظاهری کاملا مردانه آروزی بسیاری از آقایان است. متاسفانه خیلی از آقایان با این مشکل دست به گریبان هستند و نمی‌توانند رشد موهای صورت خود را خیلی سریع افزایش دهند. اگر شما هم جز همین دسته از افراد هستید توصیه می‌کنیم برای پرپشت شدن ریش و سبیل این مقاله سماتک را بخوانید. در ادامه این مطلب با چند داروی گیاهی برای پرپشت شدن ریش و سبیل آشنا خواهید شد که به رشد بیشتر موهای صورت شما کمک چشمگیری می‌کنند.

 


بیشتر بخوانید: علت رشد نکردن ریش و سبیل در مردان + راه های درمان


 

بهترین داروی گیاهی برای پرپشت شدن ریش و سبیل

یکی دیگر از روش‌های موثر در پرپشت شدن ریش و سبیل استفاده از تکنیک ماساژ‌ درمانی است. این روش باعث تحریک پیاز مو شده و به رشد بیشتر و سریع‌تر آن کمک زیادی می‌کند. برای انجام یک ماساژ صحیح و ملایم کافی است تا طبق دستور زیر عمل کنید:

 

– با کمک نوک انگشتان خود روی نقاطی از پوست‌تان که بیشتر تمایل دارید مو رشد کند را ماساژ دهید. سعی کنید هنگام ماساژ دادن کمی هم فشار (ملایم) ایجاد کنید تا به این طریق بیشتر باعث تحریک ریشه موها شوید. سعی کنید حرکت دست‌تان حالت دورانی (دایره‌وار) داشته باشد و ماساژ را ۱۰ تا ۱۵ دقیقه ادامه دهید. برای بهترین نتیجه ممکن سعی کنید  ۲ بار در روز از این روش استفاده کنید.

۴ داروی گیاهی برای پرپشت شدن ریش و سبیل

داروی گیاهی اکالیپتوس برای پرپشت شدن ریش و سبیل

تحقیقات حاکی از آن است که مصرف روغن اکالیپتوس برای پرپشت شدن ریش و سبیل ، پوست و به طور کلی سلامت ما بسیار مفید است. به منظور ایمنی بیشتر، تنها نکته قابل توجه عدم استفاده مسقیم این روغن بر روی پوست صورت است. توصیه می‌شود برای رقیق کردن آن، روغن را با مقداری آب ولرم مخلوط کنید و بعد از آن استفاده کنید. برای استفاده از این ماسک بعد از اینکه طبق توصیه که پیش‌تر ذکر شد، روغن اکالیپتوس را به نسبت ۱ به ۴ با آب ولرم رقیق کردید با استفاده از یک تکه پنبه آن را مستقیما روی پوست صورت‌تان ماساژ دهید و بگذارید برای مدت زمان کافی روی آن بماند. توجه داشته باشید در صورت احساس ناراحتی یا خارش پوست سریعا ماسک را پاک کنید و در آینده هم به هیچ عنوان از آن استفاده نکنید. 

 

داروی گیاهی روغن نارگیل برای پرپشت شدن ریش و سبیل

یکی دیگر از روش‌های موثر در پرپشت شدن ریش و سبیل، استفاده از روغن نارگیل است. طبق تحقیقات انجام شده در زمینه خواص روغن نارگیل، مصرف آن برای رشد طبیعی موها بسیار مفید است. برای گرفتن بهترین نتیجه ممکن کافی است تا طبق دستور‌العمل زیر عمل کنید:

– مقداری روغن نارگیل را به نسبت ۱۰ به ۱ با روغن رزماری مخلوط کنید.

– سپس با استفاده از یک پنبه ترکیب را روی صورت‌تان بمالید و ماساژ دهید. 

– بگذارید ماسک ۲۰ تا ۲۵ دقیقه روی پوست‌تان بماند و بعد آن را با آب‌ سرد بشویید.

– برای نتیجه دلخواه‌تان ۲ تا ۳ بار در هفته از این ماسک مفید استفاده کنید.

۴ داروی گیاهی برای پرپشت شدن ریش و سبیل

داروی گیاهی دارچین برای پرپشت شدن ریش و سبیل

اولین راه‌ حل سریع ما برای شما، استفاده از ترکیب آب‌لیمو و پودر دارچین است. طبق تحقیقات انجام شده بر روی دارچین مشخص شد، مصرف این ترکیب طبیعی برای پرپشت شدن ریش و سبیل بسیار موثر است. برای تهیه این ماسک کافی است تا ۱ قاشق غذا‌خوری پودر دارچین را همراه با ۲ قاشق غذا‌خوری آب‌لیمو تازه مخلوط کنید تا خمیر شوند. سپس خمیر را روی پوست صورت خود بگذارید و ۲۰ تا ۳۰ دقیقه بعد آن را آبکشی کنید. سعی کنید از این درمان روزانه ۲ مرتبه استفاده کنید تا خیلی سریع‌تر به نتیجه دلخواه خود برسید. توجه داشته باشید در صورت مشاهده هر نوع علائم آلرژی‌زا از مصرف این ماسک خودداری کنید. 

جدیدترین مطالب