لاغری

لاغری

نیم نگاهی به گذشته

hpv

hpv

استفاده از کرم ضد آفتاب در زمستان خوب است یا نه؟

مجموعه : زیبایی پوست
استفاده از کرم ضد آفتاب در زمستان خوب است یا نه؟

استفاده از کرم ضد آفتاب در زمستان

کرم ضد آفتاب برای فصل تابستان بسیار لازم و ضروری است. اما بسیاری از خانم ها نمی دانند که استفاده از کرم ضد آفتاب در زمستان کمکی به زیبایی پوست شان می کند یا نه؟! در این پست سماتک فواید استفاده از کرم ضد آفتاب در زمستان را بیان خواهیم کرد.

 

آیا شما هنگام استفاده از کرم ضد آفتاب در زمستان به وضعیت هوا توجه می کنید و اگر آفتابی نباشد ضد آفتاب نمی زنید؟ اگر اینچنین است باید بدانید استفاده از ضد آفتاب ربطی به فصل و وضعیت هوا ندارد. ضد آفتاب چیزیست که شما باید سرتاسر سال استفاده کنید.ما به شما سه دلیل برای استفاده از کرم ضد آفتاب در زمستان سردترین فصل سال ارائه می دهیم.

 

اشعه UV خورشید با استفاده از کرم ضد آفتاب در زمستان

مهم نیست چقدر ابرهایی که در فصل زمستان می بینید ضخیم باشند، در هر حال هشتاد درصد اشعه خورشید از میان این ابرها میگذرد. این اشعه در فصل زمستان نیز می تواند به پوست آسیب برساند. اشعه UVA همیشه حضور دارد و می تواند از میان ابرها یا شیشه نیز رد شده و به پوست نفوذ کند. اگر این اشعه به پوست نفوذ کند باعث پیری پوست شده و به مرور زمان می تواند احتمال بروز سرطان پوست را تشدید نماید. بنابراین مهم است که در تمام طول سال، چه زمانیکه هوا آفتابیست چه ابری، از پوست در برابر این اشعه ها محافظت شود.

 

جلوگیری از پیری پوست با استفاده از کرم ضد آفتاب در زمستان

زمستان فصلیست که باید از پوست در برابر خشک شدن و در نتیجه آن چروک افتادن جلوگیری کنید. استفاده از کرم ضد آفتاب در زمستان می تواند به این مساله نیز کمک کنند. هوای خشک و خشن فصل زمستان باعث خشک شدن پوست صورت می شود و همین مساله چروک افتادن روی پوست را تسریع می کند. خوشبختانه، کرم های ضد آفتاب می توانند به کمک شما بیایند. این کرم ها می توانند پوستتان را مرطوب کنند و از حالت خشکی خارج کرده، در عین حال از آن در برابر اشعه خورشید محافظت کنند.

 

محافظت پوست در برابر نور آفتاب با استفاده از کرم ضد آفتاب در زمستان

بر اساس تحقیقات صورت گرفته، اشعه UV خورشید هر هزار پا که از سطح دریا بالاتر می روید 5 درصد شدید تر می شود. این بدین معناست که شما هر چه به ارتفاعات بالاتری بروید بیشتر در خطر آسیب رسیدن به پوست قرار می گیرید. بنابراین اگر تصمیم دارید در زمستان به تفریحات و ورزش های زمستانی مانند اسکی، اسنوبرد یا لژسواری بپردازید، حتما از کرم ضد آفتاب در زمستان که حداقل SPF30 داشته باشد استفاده کنید.

 

استفاده از کرم ضد آفتاب در زمستان خوب است یا نه؟

جدیدترین مطالب