قاصدک

الفبا

قاصدک

نیم نگاهی به گذشته

روشهاي برنزه كردن پوست صورت و بدن با آفتاب

مجموعه : زیبایی پوست
روشهاي برنزه كردن پوست صورت و بدن با آفتاب

برنزه كردن پوست با آفتاب

برنزه كردن پوست زیر نور آفتاب یکی از بهترین روشهاي برنزه كردن پوست است اگر قصد برنزه كردن پوست با آفتاب را دارید در ادامه سماتک روشهاي برنزه كردن پوست با آفتاب را بیان خواهد کرد.

 

برنزه كردن پوست برای خیلی ها معیار زیبایی ست. برخی از ما دوست داریم که در فصلی چون تابستان پوست مان را برنزه کنیم اما اما همین برنزه كردن پوست که به نظر ساده‌ ترین کار می ‌آيد، روش‌های خاص خودش را دارد. اشعه UV آفتاب می تواند به پوست مان آسیب برساند و به جای برنزه كردن پوست موجب التهاب و قرمزی و حتی سرطان پوست شود. اما با رعایت نکاتی، می توانید به هدف تان که داشتن پوستی تیره و خوش رنگ است، برسید. در ادامه نکاتی را هنگام آفتاب گرفتن باید رعایت کنید، برایتان آورده ایم.

 

پوست تان را مرطوب نگه دارید

تحقیقات نشان داده که پوست هیدراته، زودتر از پوست های خشک رنگ می گیرند. بنابراین در حمام پوست تان را با لیفی بمالید تا سلول های مرده پوست تان از بین بروند، سپس به کمک بادی لوشن آن را مرطوب کنید.کرم ضد آفتاب بزنید.

شاید فکر کنید که با زدن کرم ضد آفتاب برنزه نخواهید شد، اما این موضوع صحت ندارد. در حقیقت شما باید به کمک کرم ضد آفتاب پوست تان را از اشعه های مضر آفتاب در امان نگه دارید. این که پوست شما با وجود کرم های ضد آفتاب برنزه نمی شود، یک باور قدیمی و اشتباه است. اگر چه با وجود آن شما دیرتر برنزه می شوید اما در این شرایط برنزگی شما دوام بیشتری خواهد داشت.
یکی دیگر از فواید زدن کرم ضد آفتاب، جلوگیری از ابتلا به سرطان پوست است. SPF موجود در کرم برخی از اشعه های مضر آفتاب را خنثی می کند.

روشهاي برنزه كردن پوست صورت و بدن با آفتاب

برنزه كردن پوست مرطوب با آفتاب

یکی از کارهای مهمی که شما باید پس از حمام آفتاب انجام دهید، مرطوب كردن پوست تان است. با زدن کرم های مرطوب کننده ای چون آلوورا، پوست شما نرم و مرطوب شده و سلامت خود را حفظ می کند. از طرفی پوست نرم زودتر برنزه می شوند، بنابراین شب قبل از حمام آفتاب ، پوست تان را با کرم مرطوب کننده ماساژ دهید. سعی کنید روی مناطقی از پوست تان که خشک ترند، تمرکز کنید.

یکی دیگر از راههای هیدراته كردن بدن تان، نوشیدن آب است. پس آن را هم در برنامه روزمره تان بگنجانید.

 

برنزه كردن پوست با راه رفتن زیر آفتاب

برای این که بدن تان به طور کامل برنزه شود، از یک جا نشستن خودداری کنید. با راه رفتن شما تمام بدن تان را در معرض آفتاب قرار خواهید داد و یکدست برنزه خواهید شد.

اگر نمی توانید راه بروید، سعی کنید که هر 15 دقیقه یک بار تکان بخورید و قسمت هایی از بدن تان را که پشت به آفتاب بوده، به سمت آن بچرخانید.

آفتاب 10 صبح تا 4 بعد از ظهر بهترین زمان برای آفتاب گرفتن است.

هر 2 ساعت یک بار، کرم یا روغن های برنزه تن تان را تمدید کنید.

 

قبل از برنزه كردن پوست با آفتاب دوش نگیرید

با دوش گرفتن روغن های طبیعی پوست شما از بین خواهد رفت. از آنجا که روغن های طبیعی پوست به برنزه كردن پوست با آفتاب کمک می کند، بهتر است که قبل از آفتاب گرفتن، دوش نگیرید.

روشهاي برنزه كردن پوست صورت و بدن با آفتاب

بهترین روغن برای برنزه كردن پوست با آفتاب

روغن های طبیعی نه تنها نور آفتاب را جذب می کنند، بلکه روشی سالم برای برنزه كردن پوست با آفتاب نیز به شمار می روند. فقط کافی ست که قبل از آفتاب گرفتن، یکی از روغن های طبیعی را روی پوست تان بمالید.

روغن هایی که می توانید از آنها برای آفتاب گرفتن استفاده کنید شامل:

• روغن نارگیل

• روغن فندق

• روغن زیتون

• روغن جوانه گندم

• روغن آووکادو

• روغن کنجد

• روغن چای سبز

 

زمان برنزه كردن پوست با آفتاب

برای این که کل بدن تان یکدست برنزه شود، باید هر چند وقت یک بار بچرخید. اما بهترین زمان برای تغییر حالت بدن چقدر است؟ کارشناسان اعتقاد دارند که 15 تا 30 دقیقه برای هر طرف بدن کافی ست. در این صورت نه تنها پوست تان به علت آفتاب خوردگی شدید آسیب نمی بیند، بلکه فرصت برنزه كردن پوست با آفتاب را به دیگر قسمت های بدن تان نیز داده اید..برای برنزه كردن پوست با آفتاب به حداقل 4 روز زمان احتیاج دارید، بنابراین صبور باشید.

 

از آفتاب سوختگی جلوگیری کنید

شاید فکر کنید که هر چه بیشتر زیر آفتاب بخوابید، برنزه تر خواهید شد اما این باور اشتباه است و تنها باعث آفتاب سوختگی شما می شود. در واقع اگر به مدت زیادی پوست شما در معرض آفتاب قرار گیرد، نه تنها پوست تان برنزه نمی شود، بلکه ملتهب و قرمز نیز شده و پس از آن پوست می اندازد. از طرف دیگر در معرض زیاد آفتاب بودن، خطر ابتلا به سرطان پوست را افزایش می دهد. بنابراین در این کار افراط نکنید و زحمت تان را هدر ندهید.

 

از زدن عطر و آرایش كردن خودداری کنید

هنگام آفتاب گرفتن باید پوست تان را از هر چیزی پاک کنید. لوازم آرایش و عطرها موادی دارند که در برخورد با آفتاب می توانند حساسیت ایجاد کنند. به عنوان مثال دئودورانت ها موجب قرمزی و التهاب پوست می شوند. از این رو قبل از گرفتن حمام آفتاب، پوست تان را کاملا تمییز کنید.

روشهاي برنزه كردن پوست صورت و بدن با آفتاب

برنزه كردن پوست با روغن زیتون زیر آفتاب

شما می توانید به جای زدن کرم های برنزه آماده، از مواد طبیعی استفاده کنید. ترکیب قهوه و روغن زیتون از موادی طبیعی ست که می تواند در این راه به شما کمک کند. رنگ تیره قهوه در برنزه كردن پوست شما تاثیر زیادی دارد. برای این منظور 2 قاشق چایی خوری روغن زیتون را با 1 فنجان قهوه آماده مخلوط کنید. سپس آن را به نقاطی از بدن تان که می خواهید رنگ بگیرد، بمالید. اجازه دهید که این مخلوط 12 تا 15 دقیقه روی پوست تان بماند، سپس آن را بشویید.

 

چشم و موهایتان را بپوشانید

اگر موهایتان را رنگ کرده اید یا این که موهای حساسی دارید که ممکن است در معرض آفتاب بسوزد، بهتر است که آنها را با کلاه یا روسری بپوشانید.
از آنجا که چشم ها نیز از نقاط حساس بدن اند، آنها را نیز با کلاه یا عینک آفتابی بپوشانید.

 

برنزه كردن پوست با آفتاب به سادگی هرچه تمام تر انجام می شود به شرطی که تمام مراحل برنزه كردن پوست با آفتاب را که در بالا بیان شده به درستی انجام دهید برنزه كردن پوست با آفتاب بهترین متد امروزی مردم اروپا و آمریکا است.

 

روشهاي برنزه كردن پوست با آفتاب

کلینیک کاشت مو

مهرپرواز

آسمان آبی

مبلمان اداری

جدیدترین مطالب

پربیننده ترین مطالب

الفبا

کلینیک کاشت مو
مهرپرواز
آسمان آبی
مبلمان اداری