لاغری

لاغری

نیم نگاهی به گذشته

hpv

hpv

تزریق بوتاکس در آرایشگاه ها و مراکز زیر زمینی

مجموعه : زیبایی پوست
تزریق بوتاکس در آرایشگاه ها و مراکز زیر زمینی

تزریق بوتاکس در آرایشگاه ها و مراکز زیر زمینی

 

امروزه بوتاکس به یکی از حساس ترین کارها در علم زیبایی تبدیل شده است و همواره افراد سوجود وجود دارند که برای کسب درآمد تزریق بوتاکس را در مراکز زیر زمینی و آرایشگاه ها انجام می دهند که بسیار خطرناک و غیر قانونی است.

 

در گفت و‌گو با یک فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی مطرح شد:

فعالیت برخی آرایشگاه‌ها و مراکز زیرزمینی در جهت تزریق بوتاکس خطرناک و پیگرد قانونی دارد

یک فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی گفت: در برخی آرایشگاه‌ها و مراکز غیرمعتبر زیر زمینی عده ای افراد سودجو اقدام به تزریق بوتاکس می‌کنند که این نه تنها خطرناک است بلکه پیگرد قانونی هم دارد و چه بسا افرادی بواسطه این افراد نا کار بلد، چشم و عصب‌های بینایی خود را از دست داده اند.

 

دکتر خسرو دبیر زاده، در گفت و‌گو با خبرنگار سماتک، تزریق بوتاکس را الزاما توسط پزشک مربوطه و تجربه دیده درست دانست و گفت: به طور کلی تزریق جزء کارهای پزشک و پرستار است و این روند در کل جوامع تعریف شده است کما اینکه تزریق‌های وریدی و پیشرفته گاهی از عهده پرستار هم خارج است و منحصرا در اختیار پزشک مربوطه و تجربه دیده است به همین خاطر بوتاکس هم به دلیل ریزه کاری‌ها و ظرافت‌های خاصی که در تزریق آن وجود دارد از جمله مواردی است که حتما و الزامی است که توسط پزشک مربوطه و دارای تخصص به افراد تزریق شود.

 

عضو انجمن جراحان پلاستیک ایران، فعالیت‌های زیر زمینی برخی آرایشگران و مراکز غیر معتبر در استفاده از بوتاکس را خطرناک و دارای پیگر قانونی دانست و با بیان این مطلب افزود: متاسفانه شنیده شده که در برخی آرایشگاه‌ها و مراکز غیرمعتبر زیر زمینی عده ای افراد سودجو اقدام به تزریق بوتاکس می‌کنند که این نه تنها خطرناک است بلکه پیگرد قانونی هم دارد و چه بسا افرادی بواسطه این افراد نا کار بلد، چشم و عصب‌های بینایی خود را از دست داده اند.

 

این جراح فوق تخصص پلاستیک و زیبایی به طور صادقانه به عوارض بوتاکس اشاره کرد و گفت: اگر بخواهیم علمی و شفاف و صادقانه برای مردم توضییح بدهیم باید بگویم در کنار منفعت‌هایی که بوتاکس در جهت زیبایی و بالا بردن اعتماد به نفس در خانم‌ها می‌تواند داشته باشد دارای عوارض‌هایی هم است که خانم‌ها باید به این نکته مهم توجه داشته باشند.

 

مشاوره قبل از تزریق بوتاکس الزامی است

وی ماده بوتاکس را در کنار منفعت‌های زیبایی و روانی دارای عوارض هم دانست و خاطر نشان کرد: بوتاکس اگر زیر دست بهترین و مجرب ترین پزشک حاذق و کاربلد هم تزریق شود باز ممکن است عارضه ایجاد کند بنابراین این وظیفه تمامی پزشکان مربوطه است که قبل از تزریق بوتاکس به این نکته اشاره کنند که این ماده ای که در صورت شما تزریق می‌شود خالی از عارضه نیست و این مشاوره‌ها از سوی پزشکان الزامی است.

 

دبیرزاده تصریح کرد: چند درصد از مراکز زیبایی و تزریق بوتاکس به افراد این آگاهی را می‌رسانند که ماده بوتاکس عوارض هم دارد متاسفانه برخی از همکاران ما نه تنها مشاوره در رابطه با عوارض بوتاکس نمی‌دهند بلکه با تزریق غلط و عدم تجربه کافی عارضه هم در جسم افراد ایجاد می‌کنند که در برخی موارد غیر قابل جبران و گذشت است.

 

این پزشک افزود: درگیر شدن اعصاب و افتادگی پلک و دوبینی از جمله عوارض مهم بوتاکس است که باید با دقت بیشتری از سوی پزشکان صورت بگیرد.

 

وی در پایان تصریح کرد: به اعتقاد من همه پزشکان در تمامی کارهای خود باید با مردم شفاف صحبت کنند و این وظیفه هر پزشکی است که اطلاعات جامعه و درست را در اختیار مردم قرار دهد. بوتاکس به رفع چین و چروک در صورت جوانی بخشیدن به خانم‌ها و دو چندان کردن زیبایی آن‌ها بسیار کمک می‌کند و این از بعد روانی بسیار خوب و مفید است اما بدانیم که ممکن است این ماده عارضه هم ایجاد کند بنابراین توصیه ما این است که خانم‌هایی که قصد تزریق بوتاکس دارند به مراکزی مراجعه کنند که پزشک آن مرکز دارای تجربه و علم به این کار باشد چرا که در غیر اینصورت ممکن است خدای ناکرده عارضه ای ایجاد شود که غیر قابل بازگشت و جبران باشد.

 

گزارشگر: حامد کوماهی

برچسب‌ها:

جدیدترین مطالب