دستگاه پلاسما و پلاسما تراپی چگونه موجب جوان سازی و زیبایی پوست می شود؟

دستگاه پلاسما و پلاسما تراپی چگونه موجب جوان سازی و زیبایی پوست می شود؟

پلاسما تراپی چیست ؟

پلاسما تراپی یک متد مدرن درمانی برای زیباسازی و جوان سازی پوست است که برای درمان جوش ، از بین بردن چین و چروک های صورت ، کاهش نقاط قرمز پوست  ، درمان اسکار آکنه، درمان افتادگی پلک ها ، لیفت بینی و همچنین کاهش لکه ها و خال های پوستی کاربرد دارد . این روش درمانی  غیر تهاجمی بوده و بدون نیاز به عمل های جراحی یا بیهوشی است و به نام های پلاسماجت یا پلکسر نیز شناخته می شود.

 

در این روش توسط دستگاه پلاسماجت نقاط ریزی به فاصله ی کم در سطح پوست سوزانده میشود که هیچگونه اثرات اسکاری را به جای نمی گذارد. این عمل باعث تبخیر لایه های زیرین پوست شده . در نتیجه جمع شدن پوست و لیفت نواحی مختلف را حاصل میکند .

 

پلاسما را در حقیقت میتوان حالت چهارم ساختار ماده (جامد مایع گاز) در نظر گرفت ، که از حرارت دادن و گرم کردن گاز حاصل میشود ، فرایند اثرگذاری دستگاه پلاسماجت ایجاد بار الکترونی بر روی غشای پوست است که لایه سطحی پوست را از حالت جامد به گاز تبدیل میکند که این امر سبب تحریک سلول ها و بازسازی و ترمیم بافت ها در منطقه اعمال شده میشود و ریزش پوسته های قدیمی ناحیه اعمال شده با سلول های پوستی جدید را حاصل میکند . پلاسماجت با یونیزایسون گاز میان اپلیکاتور دستگاه و سطح پوست  به لایه های زیرین پوست نفوذ کرده و موجب تحریک سلولی مناطق آسیب دیده و آغاز فرایند بازسازی و جواسازی میگردد.

 

کلینیک های زیبایی و درمانی با خرید دستگاه پلاسما و با گذراندن دوره های مورد نیاز و دریافت مجوز قانونی به این کار اهتمام می ورزند.

 

توصیه می شود با توجه به حساسیت بالای کار از دستگاه های استاندارد و مورد تایید برای این منظور استفاده کرد. برای خرید دستگاه پلاسما ، دستگاه کربوکسی ، دستگاه آر اف فرکشنال و دیگر دستگاه های از این قبیل توجه کنید که به شرکت های معتبر مانند شرکت ناریاتک مراجعه کنید تا با مشکلات استفاده از دستگاه های نامناسب و غیر استاندارد مواجه نشوید. همچنین برای اطلاع از قیمت دستگاه پلاسما  ، قیمت دستگاه کربوکسی ، قیمت دستگاه آر اف فرکشنال  و قیمت دستگاه هایفو می توان با کارشناسان و مشاوران شرکت ناریاتک تماس گرفت.

 

مزایای پلاسماتراپی و پلاسماجت

روش پلاسماجت روشی کم‌خطر و کم عارضه است که می‌توان از مزایا زیر برای درمان و رفع انواع آسیب‌های پوستی استفاده کرد. این تکنیک می‌تواند جایگزینی مناسب برای جراحی‌های زیبایی بینی، پلک یا دیگر نواحی بدن باشد. تکنیکی که بدون نیاز به ایجاد برش یا زخم در پوست باعث زیباتر شدن و جوان‌تر شدن آن می‌شود.

 

1. از پلاسما جت برای درمان نواحی کوچک که با سایر روشهای درمانی امکان پذیر نیست، می توان بهره برد.

2. مناسب برای هر فرد با هر نوع و رنگ پوست

3. پلاسما جت بر درمان طیف وسیعی از بیماری های پوستی تاثیر گذار است.

4. عدم ایجاد هرگونه برش و خونریزی بر روی پوست

5. عدم ایجاد جای زخم و یا اسکار بر روی پوست (به دلیل نداشتن هیچ‌گونه برشی)

6. بدون نیاز به بیهوشی و تجربه عوارض ناشی از بیهوشی

7. عاری از هرگونه عارضه جانبی، تنها عارضه پلاسما تراپی ایجاد ورم می‌باشد که نهایتاً بعد از گذشت 1 هفته برطرف خواهد شد.

8. کوتاه بودن طول فرآیند درمان؛ معمولا بین 1-3 جلسه 30 دقیقه ایی برای موارد پیچیده تر کفایت می کند.

9. بهبودی سریع بسته به نوع درمان متفاوت خواهد بود؛ اما در تمامی موارد، به نسب روش‌های دیگر از بهبودی سریع‌تری برخوردار است.

10. دوام و ماندگاری بالاتر نسبت به روش های غیر تهاجمی دیگر و هزینه کمتر

11. اثربخشی سریع. به‌ عنوان‌ مثال در مورد لیفت، حذف چین و چروک و جوان سازی نتیجه به سرعت قابل مشاهده می‌باشد.

12. بدون ورود مواد شیمیایی اضافه به بدن باعث بهبود آبرسانی و خون رسانی می شود

13. بدون نیاز به استراحت و گذراندن دوره نقاهت

14. نداشتن محدودیت سنی برای انجام عمل (زیر 20 سال و بالای 80 سال)

جدیدترین مطالب