نیم نگاهی به گذشته

24 دستورالعمل زیبایی پوست صورت زنان

مجموعه : زیبایی پوست
24 دستورالعمل زیبایی پوست صورت زنان

دستورالعمل های زیبایی پوست صورت

زیبایی پوست صورت زنان اهمیت زیادی دارد و باید 24 دستورالعمل زیبایی پوست صورت زنان که در ادامه بیان شده است را رعایت کنید. امروزه به دلیل رقابت همیشگی و احساس نیاز بی پایان بر حفظ و بهبود زیبایی ظاهری عده بیشماری از خانمها و یا دخترهای جوان،وقت و هزینه بالایی رو برای روشهای مختلف زیباسازی صرف می‌کنند،به این امید که با کمترین تلاشصاحب پوستی زیبا و بی نقص باشند. زیبایی پوست صورت زنان اگر شما هم جزو همین دسته از افراد هستید،ذهن خود را به ما بسپارید،چرا که این مطلب به شما، رازهای مخفی پزشکی شرق آسیا را لو خواهد داد – رازهایی که قرن ها توسط زنان شرقی استفاده میشده و نتیجه‌بخش بوده است. با روش‌هایی که در زیر به شما نشان خواهیم داد،خواهید توانست خود را در مسیر داشتن پوستی لطیف و در عین حال قوی و سالم تصور نمایید.

 

شاید در سریالهای و فیلمهای سینمایی شرق آسیا،یعنی کشورهایی مثل کره یا ژاپن که از قدمت فرهنگی بسیاری برخوردارند،خانم های را دیده باشید که بدون نیاز به پیشرفت های پزشکی مدرن از پوستی سالم و شفاف برخوردارند و برایتان این سوال پیش آمده باشد که روش مورد استفاده ی آنها چیست؟ آیا آنها راز هایی دارند که شما نمیدانید،در واقع روش‌های مورد استفاده در پزشکی سنتی شرق آسیا،همگی طبیعی و تجربی بوده حاصل قرن‌ها انباشت دانش است و این همان چیزی است که در این مقاله مطالعه خواهید کرد. اما قبل از هر چیزی برای استفاده از این روش های پر قدمت شما بایستی ابتدا اطلاعات اولیه از نوع جنس بافت پوست خود داشته باشید. از این رو که پوست هر فردی به خاطر نژاد و خصوصیات ژنتیکی و همچنین عوامل بلندمدت محیطی دارای ویژگی‌های خاص خود است. به عنوان مثال: پوست مردمان شرق آسیا از دیگر نژادها حساس تر بوده و نیازمند توجه بیشتری است. مثلاً اگر شما فردی با این خصوصیات ژنتیکی باشید،پس پوست شما بیشتر از دیگر نژادها در اثر عوامل طبیعی مثل اشعه مستقیم آفتاب و یا عوامل غیر طبیعی مثل داروهای مختلف آسیب پذیر است. ریشه علمی این مسئله را میتوان به طور کلی نازک تر بودن پوست زرد پوستان در قسمت لایه بیرونی یا استراتم کورنیوم ( Stratum Corneum ) نسبت به دیگر گروه‌های قومی دانست. پس اگر شما هم دارای پوست حساسی هستید لازم است با اقداماتی موثر تر،پوست خود را در مقابل عوامل محیطی و شیمیایی تهدید کننده بیمه کنید.

 

آیا شما تشنه دانستن این هستید که چگونه باید با پوستتان رفتار کنید و چطور سلامتش را تضمین کنید ؟
روش هایی که در ادامه مطلب می خوانید، از طب سنتی نقاط مختلف آسیا، بویژه شرق آسیا گردآوری شده اند و به جرأت می‌توان گفت بهترین دستورالعمل های طبیعی برای داشتن ظاهری سالم و جوان،همین‌ها هستند. بعلاوه همانطور که گفتیم همه آنها بر پایه مواد گیاهی و طبیعی بوده و خالی از هرگونه مواد شیمیایی و صنعتی تهدیدکننده سلامت اند و جای نگرانی برای عوارض جانبی در مورد آنها نیست. حالا تنها کار لازم مطالعه با دقت و توجه و سپس انتخاب روش و یا روشهای مناسب و به کارگیری آنهاست.

 

راز زیبایی پوست کره ای ها

زیبایی تمام عیار چیزی است که دغدغه تمام زنان در هر دوره ای بوده و هست و یکی از المان های مهم زیبایی،داشتن پوستی زیبا،روشن و عاری از هرگونه چین و چروک و خدشه است. حقیقت این است هر قدر جامعه ای بیشتر پیشرفته و صنعتی می‌شود، عوامل تهدید کننده ی غیر طبیعی در محیط هم بیشتر شده و سلامت پوست و کل بدنتان را تهدید می‌کند. اگر شما هم به گروه اکثریت زنان امروزی که با چنین تهدیدهایی روبروست تعلق دارید باید دانش خود را در این مورد افزایش بدهید. با این کار شما خواهید توانست با بیشتر کردن معلومات خود و به کار بستن این دانسته‌ها،سلامت عمومی و زیبایی خود را افزایش دهید و البته حتماً می‌دانید که این دو، یعنی سلامت و زیبایی از هم جدا نیستند و زیبایی ظاهری تا حدود زیادی منعکس کننده ی زیبایی و سلامت درون شماست.
این شما و این ۲۴ راز زنان شرقی برای داشتن ظاهری زیبا که نمیدانستید.

 

1. زیبایی پوست صورت زنان با ماسک کاغذی

ماسک های کاغذی نوعی از ماسک‌های محافظ پوست صورت هستند که از طب سنتی کشور کره آمده و بعد جهانی شده اند، این نوع ماسک را به صورت بسته بندی های چندتایی میتوانید تهیه کنید. بعد از خرید تنها کار لازم در آوردن یکی از این ماسک‌ها از بسته بندی و قرار دادن آن به صورت دلخواه یا توصیه شده روی پوست صورت است. گرچه این ماسک‌ها شاید برای خانم های ساکن در غرب شناخته شده نباشند، اما جزئی ضروری از لوازم آرایشی زنان ژاپنی و کره ای هستند. اگر تا به حال از ماسک کاغذی استفاده نکرده اید باید بدانید که این نوع ماسک به شکل صورت درست شده، جوری که با قرار دادن آن روی پوست صورت،به خا طر وجود منفذهای تعبیه شده اش، به راحتی می توانید تنفس کنید و ببینید. بسیاری از متخصصان استفاده از نوع خاص ماسککاغذی که مخصوص از بین بردن لکه های پوستی است را توصیه می‌کنند. زیرا این نوع ماسک، غنی از ویتامین c بوده و همزمان رطوبت پوست را تأمین می‌کند.
البته قبل از استفاده از ماسک های کاغذی مرطوب، باید انواع آن را شناخته و با استفاده از مناسب ترین نوع با توجه به شرایط شما، بهترین نتیجه را از آن کسب کنید.

24 دستورالعمل زیبایی پوست صورت زنان

2. زیبایی پوست صورت زنان با نعنا

اگر دنبال یک روش طبیعی می گردید تا با آن لکه های زشت به جا مانده از جوش های قدیمی و یا آفتاب سوختگی را درمان کنید، ما نعنا را به شما پیشنهاد میکنیم.
این لکه های برآمده و سیاه رنگ همان چیزیست که اعتماد به نفس بسیاری از خانم‌ها را از بین می‌برد اگر شما هم جزو همین دسته اید، لازم نیست خیلی نگران باشید، چراکه درمان شما نه در داروخانه های گران قیمت، بلکه در منزل خود شماست. به عنوان مثال نعنا، استفاده از نعنا برای بهبود وضعیت پوست اصلاً چیز جدیدی نیست، به خصوص برای زنان آسیایی.
این شما و این دستورالعمل ۵ مرحله ای تا رسیدن به پوست دلخواه، فقط با نعنا :

یک- ابتدا شما باید برگ‌های تازه ی نعنا را که تهیه کرده اید، داخل یک ظرف مناسب آنقدر بکوبید تا حالتی شبیه خمیر پیدا کند.
دو- خمیر تهیه شده از نعنا را به شکل یک ماسک روی صورت تان قرار دهید.
سه- ماسک نعنا باید اقلا ۱۵ دقیقه روی صورت شما باشد، پس در این یک ربع، به هر روشی که علاقه مندید، خود را سرگرم کنید.
چهار- بعد از یک ربع، ماسک را (فقط) با آب از روی صورت بشویید.
پنج- این کار را روزانه و متناوب انجام دهید تا شاهد نتیجه شگفت آور آن باشید.
ولی اگر پوست حساسی دارید، برای احتیاط، ابتدا کمی از ماسک را روی پوست دست آزمایش کنید.

 

3. زیبایی پوست صورت زنان با میوه دیوخار یا خفچه یا wolf

Berry شاید اسم این گیاه برای شما خیلی آشنا نباشد. دیوخار گیاهی است که گاهی تا ۴ متر رشد میکند و در تابستان میوه ای شبیه به زرشک می‌دهد. چینی‌ها این میوه کوچک را مثل زرشک یا کشمش خشک کرده و به بازار جهانی عرضه می‌کنند. در ایران هم در بعضی شهرها مثل ارومیه می‌توان آن را یافت. بر اساس باورهای سنتی طب چینی، سلامت پوست شما بستگی به درجه حرارت خون شما دارد. میوه دیوخار (goje Berry یا wolf berry) به خاطر تأثیرش در عملکرد کبد و تصفیه خون بدن شهرت دارد که هر دوی اینها می‌تواند منجر به اثرات مثبت بر روی پوست شوند. بعلاوه این میوه سرشار از بتاکاروتن و ویتامین C است وبا جذب این دو ماده، پوست شما دلیل دیگری برای عالی بودن نخواهد داشت.

 

4. زیبایی پوست صورت زنان با آب برنج

یکی از مواد اصلی غذایی در وعده های خانوادگی آسیایی ها برنج است. برنج تنها یک منبع غذایی موثر برای تامین انرژی روزانه شماست، بلکه درمانگری شگفت انگیز برای پوست هم هست. اگربخواهیم لیستی از مواد طبیعی برای بهبود پوست تهیه کنیم و نام برنج را از قلم بیندازیم، حتماً لیست ناقص خواهد بود. برنج سرشار از آنتی اکسیدان هاست که برای سلامتی کلی بدن، بخصوص پوست و عملکرد مغز ضروری اند. یکی از آنها هم ویتامین E است که البته با آبکشی و پختن برنج متاسفانه، بیشتر این ویتامین از دست می رود. اما ما به شما روش استخراج ویتامین E و دیگر مواد مغذی برنج را نشان می دهیم. با استفاده از این روش و شست‌وشوی صورت با مایع بدست آمده از برنج، پوست شما سلامت و طراوت خود را باز خواهد یافت. گرفتن آب برنج ۵ مرحله دارد :
الف: ابتدا شما باید نصف پیمانه برنج سفید، قهوه ای یا برنج دانه کوتاه تهیه کنیم.
ب: در این مرحله باید برنج را آبکشی کنید. برای اینکار برنج را داخل یک پیمانه آب تمیز خالی کنید و بعد آب آن را دور بریزید تا گرد و خاک و مواد اضافی سطحی برنج را شسته و با خود ببرد.
پ: در مرحله سوم برنج آبکش شده را درون یک کاسه آب خالی کنید. فراموش نکنید برنج باید حدود ۱۰ تا ۱۵ دقیقه درون آب خیس بخورد.
ت: حالا باید به آرامی با استفاده از یک قاشق، برنج داخل آب را به هم بزنید. این کار را ادامه دهید تا آب داخل ظرف حالتی نسبتاً شیر مانند و سفید بگیرد. در واقع با بهم زدن برنج، کمک می‌کنیم تا بیشترین میزان مواد مغذی از آن به آب داخل ظرف منتقل شود.
ث: حالا باید گفت مایع جادویی شما آماده کار و استفاده است.
شاید به جای انجام مراحل بالا، شما دوست داشته باشید یک میانبر بزنید. خب روش میانبر زدن همینجاست .برای این کار باید هنگامی که می‌خواهید برنج را پخت کنید، مقداری آب اضافی علاوه بر مقدار معمول همیشگی به آن بیافزایید. با این کار، قبل از شروع پخته شدن برنج، میزان آب اضافی را برای استفاده خود از غذا بردارید.
البته در بعضی از روشهای تهیه پلو، دانه برنج نیم پز و آبکشی می‌شود و این کار شما را خیلی راحت‌تر می‌کند. البته توجه کنید که در این مورد، مایع به دست آمده(لعاب برنج) نسبتاً غلیظ بوده و شما باید مقداری آب به آن بیافزایید. برای نگهداری مقدار اضافی آب برنج هم آن را داخل ظرفی در بسته، در یخچال بگذارید.
باید توجه کنید که آب برنج به دست آمده یک پاک کننده سطحی مناسب برای پوست صورت است. یعنی باید دقیقاً مثل لوسیون های آرایشی پوست صورت را با آب برنج مرطوب کرده و بعد به آرامی آنرا روی پوست ماساژ دهید تا جذب پوست شده و در آن نفوذ کند.

 

5. زیبایی پوست صورت زنان با لایه برداری

کشور اندونزی در جنوب شرق آسیا قرار دارد و پزشکان سنتی این کشور با ارائه نسخه هایی کاملا گیاهی سهم زیادی در توسعه روشهای تجربی بهبود سلامت پوست داشته اند. یکی از این روش ها، استفاده کردن از دانه قهوه برای تقویت حالت ایستایی و سلامت پوست است. در حقیقت یکی از مواد طبیعی که برای مدت‌های طولانی در قفسه لوازم زیبایی زنان اندونزی جا داشته، همین دانه های قهوه بوده اند. آنها برای مدت‌های مدید از پودر قهوه عنوان یک لایه‌بردار اثر بخش و مفید استفاده کرده اند. قهوه سرشار از کافئیک اسید و مواد ضد التهاب مختلف بوده و می‌تواند به حفظ قوام پوست و مبارزه با چین و چروک کمک کند. با این متعلقات است که قهوه، کاربردهای بسیار خود را می یابد. قهوه همچنین می‌تواند پف و ورم کردگی چشمها را از بین ببرد. آیا کبودی دور چشم و شما را نگران کرده ؟ نگرانی لازم نیست. چرا که قهوه دوباره پوست اطراف چشم شما را شفاف و زیبا خواهد کرد. علاوه بر این قهوه به تنهایی می‌تواند پوست شما را لایه برداری کند و به آن ظاهری با قوام و جوان تر بدهد. پس ابتدا باید ببینیم چه طور باید با قهوه، یک ماسک صورت تهیه کنیم.
مواد لازم ساخت ماسک قهوه:
یک-نصف پیمانه پودر قهوه
دو-نصف پیمانه پودر کاکائو طبیعی و بدون شیرینی های افزودنی
سه-یک قاشق سوپ خوری آبلیمو ترش
چهار- یک پیمانه شیر طبیعی گاو
پنج-یک قاشق سوپ خوری عسل طبیعی
بگذارید اول در مورد مواد بالا کمی توضیح دهیم. در مورد قهوه که مطالب قبلی را حتما دیده اید. افزودنی بعدی کاکائو است. پودر کاکائو کمک می‌کند تاثیرات مخرب آلودگی محیطی بر روی پوست التیام یابد.شیر صاف بودن و یکدستی پوست را افزایش میدهد.لیمو ترش باویتامین سی موجود در آن پوست را روشنتر میکند.عسل نیز علاوه بر تمام خواص شناخته شده اش رطوبت پوست را تامین میکند.
روش ساخت ماسک:در یک ظرف مناسب پودر قهوه را با پودرکاکائو مخلوط میکنیم.بعد شیر را به آن می افزاییم و آن را آنقدر هم میزنیم تا حالتی خمیر مانند پیدا کند.اگر می خواهید خمیر بدست آمده غلیظ تر باشد باید از مقدار کمتری شیر استفاده کنید. حالا نوبت به اضافه کردن آبلیمو و عسل به مخلوط است.خب تمام شد .ماسک شما آماده است.برای استفاده لایه ای از خمیر را روی پوست صورت بکشید.باید بگذارید ماسک حدود بیست دقیقه روی صورت شما باقی بماند.
برای درمان مشکل حلقه های تیره دور چشم،باید پودر قهوه را با شیر یا روغن زیتون مخلوط کرده واین ترکیب را روی پوست دور چشم اعمال کنید.

 

6. زیبایی پوست صورت زنان با آملا

آمله،آملا و یا انگور فرنگی نام گیاهیست که در مناطقی چون هندوستان میروید ومیوه ای شبیه به زرد آلوی نارس دارد.از این میوه روغن آملا تهیه میشود.برای تامین سلامت پوست خود میتوانید روغن آملا را روی نواحی مورد نظر از پوست بمالید.این روغن محتوی ویتامین ث بودهو همین موضوع خواص آنتی اکسیدانی و ضد پیری آنرا تضمین میکند.با مصرف روزانه ی ترکیب روغن آملا و عسل شاهد اثرات درمانی آن خواهید بود.ما سه نسخه ی حاوی روغن آلما برای پوست شما آماده کرده ایم:
نسخه شماره یک:
شما میتوانید با اضافه کردن آووکادو به آملا یک ماسک تغذیه ی خوب برای پوست خود تهیه کنید. ابتدا 2  قاشق غذاخوری پودر آملا را به یک پیمانه آب جوش اضافه کنیدو بعد مقداری ماست به آن بیافزایید و آن را هم بزنید . در مرحله بعد شما باید 2 قاشق غذاخوری آئوکادو تازه را به مخلوط اضافه کرده و هم بزنید. وقتی خمیر کاملاً یکدست شد باید آن را به عنوان یک ماسک طبیعی روی صورت اعمال کنید .
نسخه ی شماره ش دو:استفاده از آملا با ماست و عسل
ابتدا مثل نسخه ی قبلی، 2  قاشق غذاخوری پودر آملا را به یک پیمانه آب جوش اضافه کنیدو بعد مقدار یک قاشق غذاخوری عسل طبیعی اضافه کرده و با استفاده از گرمای باقی مانده از آبجوش سعی کنید عسل را کاملا با پودر آملا ترکیب نمایید.در آخر یک قاشق غذاخوری ماست طبیعی به مخلوط اضافه کنید و کاملا هم بزنید.ماسک بدست آمده را روی پوست صورت استفاده کرده و از خواص ان بهره مند شوید.

 

7. زیبایی پوست صورت زنان با ماچا

شاید کلمه ماچا برای شما چندان آشنا نباشد.ماچا نوعی پودر سبزرنگ است که کمی به پودر پسته شبیه است و از آسیاب کردن برگهای گیاه چای سبز بدست می آید.ماچا در تهیه چای سبز ودر مراسم سنتی ژاپنی کاربرد دارد. ژاپنی ها علاقه بسیاری به نوشیدن ماچا داشته و به خاطر مقدار بالای آنتی اکسیدان های موجود در آن، آن را تقویت کننده سلامت کلی می‌دانند. این آنتی اکسیدان‌ها همچنین باعث بهبود سلامت پوست می‌شوند و این چیزی است که از نگاه طب سنتی شرق آسیا دور نمانده. هنگامی که از آن روی پوست صورت استفاده شود، با جوشهای پوستی مقابله کرده و همچنین پوست را روشن تر می‌کند. محصولات فراوانی با پودر ماچا تولید شده و در صنعت سلامتی به کار می‌روند. اما وقتی بحث روش‌های سنتی پیش می‌آید، تمام کار به دست خود شما انجام خواهد گرفت و تولیدکننده و مصرف‌کننده خود شمایید، پس بهتر است دست به کار شوید.
ابتدا روش ساخت یک ماسک صورت با ماچا را ببینید. این ماسک مرطوب‌کننده، تغذیه کننده و ضد چین و چروک پوست صورت شماست. این یکی را همیشه در دسترس داشته باشید، چرا که اثرات واقعاً شگفت انگیزی دارد، به خصوص برای نژادهای آسیایی.
روش تهیه: یک قاشق چایخوری پودر ماچا و یک قاشق چای خوری عسل طبیعی تهیه کنید. هر دوی این مواد را داخل یک ظرف مناسب هم بزنید. بعد از اینکه خمیر حاصل از این دو به دست آمد باید آن را روی صورت و گردن خود اعمال کنید. بهتراست در این حالت، به آرامی و با حرکت دایره وار با انگشتان، ماسک را روی صورت پخش کنید تا نتایج بهتری بگیرید.
ماسک را ۱۰ تا ۱۵ دقیقه روی پوست به حال خود بگذارید. بعد از این مدت آن را با آب گرم و یک پارچه لطیف از روی صورت پاک کنید.

چند ماده طبیعی دیگر که می‌تواند اثرات مفیدی روی پوست صورت ایجاد کند:
کدو حلوایی: مواد لازم عبارتند از: یک قاشق چای خوری از گوشت میوه کدوحلوایی و یا پوره ی کدو حلوایی، نصف قاشق چایخوری خمیره بنتونیت، یک قاشق چایخوری عسل طبیعی و یک چهارم قاشق چایخوری پودر دارچین. همین‌ها را داخل یک ظرف مناسب هم بزنید و بعد از آماده شدن، این ترکیب را که حالت خمیری به خود گرفته روی پوست صورت پخش کنید. بعدهم ۵ دقیقه آن را به حال خود بگذارید و بعد از ۵ دقیقه یا بیشتر، با آب گرم و یک تکه پارچه ی مناسب، ماسک را از روی صورت خود پاک کرده و بشویید.
ماده بعدی سرکه است. شما می توانید با استفاده از سرکه رقیق شده سیب، یک محلول قابض برای پوست صورت تهیه کنید. محلول قابض پوست محلولی است که با افتادگی و شل شدن پوست مقابله کرده و باعث قوام و شکل دهی مناسب پوست می‌شود. اما در مورد سرکه اجازه ندهید که بوی تند سرکه مانع شما شود. اگر پوستی جوان و بدون جوش و آکنه می‌خواهید، پس دست به کار شده و به صورت روزانه و ادامه‌دار پوست صورت را با سرکه سیب مرطوب کنید.
اما ماده طبیعی بعدی موز است. البته که موزفقط مصرف خوراکی ندارد، بلکه می‌توان از آن کرم طبیعی درست کرده و پوست را با آن تغذیه کرد. برای اینکه موز را پس از جدا کردن پوست، له کرده تا به شکل یک خمیر زرد رنگ در بیاید. حال تنها کافیست این خمیر را به صورت روزانه روی پوست صورت بمالید و به این وسیله، پوست خود را از شرایط خشک محیط نجات دهید.

 

8. زیبایی پوست صورت زنان با روغن گیاهی

البته آسیایی ها، در موضوع نگهداری و بهبود سلامت پوست، هیچ وقت روغن‌های گیاهی را از یاد نبرده اند. در واقع یکی از نقاط قوت فرمول های طب سنتی شرق آسیا استفاده از روغن های مختلف و به روش های متنوع است. چرا که هم این روغن‌ها کلید اصلی مقابله با چروک ها و شکست های موضعی پوست هستند. برپایه نظریات پزشکی ژاپنی روغنی که از ترکیب چند عصاره ی طبیعی پدید آمده، بهترین درمان برای هر پوستی است. پس کاری که ما باید انجام دهیم، پیدا کردن بهترین مواد از میان این توصیه های سنتی و معرفی آنها به شماست. چند مورد زیر را همیشه به یاد داشته باشید:
یک – روغن هسته زردآلو: این مورد یکی از بهترین محافظ ها برای پوست خانم هایی است به دنبال یک ظاهر بی نقص هستند. به خصوص وقتی که مثلاً به خاطر شرایط محیطی از خشکی پوست در عذابید، استفاده روزانه از روغن هسته زردآلو به شما نتایج شگفت‌انگیزی خواهد داد.
دو- روغن گل رز: روغن گل رز را بیشتر با درصد بالای ویتامین A در آن می‌شناسند. همانطور که می دانید، ویتامین A برای مشکلات معمول پوست، مثل چروک‌های پوستی یا لکه های پوستی ناشی از بالا رفتن سن، اثرات مثبتی دارد. برای دیدن اثرات روغن گل سرخ باید آن را به صورت روزانه و دو یا سه نوبت در روز استفاده کنید.
سه- روغن بذر هویج: روغن دانه هویج سرشار از آنتی اکسیدان هاست و سیستم ایمنی بدن را تقویت کرده و همزمان، از پوست در برابر اشعه مخرب آفتاب محافظت می‌کند. با استفاده از این روغن در زمان مناسب،مثلا یک روز در میان، بعد از مدتی کوتاه شاهد بهبود اوضاع پوست خود خواهید بود.

 

9. زیبایی پوست صورت زنان با ریمل های فرچه ای

ریمل فرچه ای یا برس ریمل، یکی از ارکان اصلی مراقبت از زیبایی چشم در میان ژاپنی هاست.
سراین نوع برس ریمل از موادی پرکیفیت ساخته شده که عمر و کارایی آن را نیز افزایش می دهد. این موضوع از چشم زنان کشورهای غربی نیز دور نمانده و در حال حاضر بسیار فراگیر است. به طوری که در کیف لوازم آرایش مثلا یک خانم آمریکایی به راحتی می‌توان یک برس ریمل یا چیزی با همان کارایی پیدا کرد. برای حالت های مختلف، مثلا فر کردن یا سربالا کردن مژه ها از برس‌های مخصوص این کار استفاده کنید و هنگامی که مواد ریمل شما منبع طبیعی داشته باشند می توانید از نتیجه آنها مطمئن باشید. با استفاده از مواد طبیعی، شستشوی مژه ها بعد از آرایش هم تنها با آب گرم صورت گرفته و کار شما را راحت تر خواهد کرد.

 

10. زیبایی پوست صورت زنان با اعماق دریاها

در پزشکی سنتی شرق آسیا و در مبحث زیبایی ، همواره به شکل ویژه ای به محصولات دریایی مانند: جلبک دریایی و اشنه ی دریایی و مواد حاصله از آنها توجه شده است. اشنه ی دریایی یا کلپ همان گیاه زرد رنگ و سرخس مانند (اما بسیار بزرگتر) در ته دریا هاست. جلبک ها و کلپ ها در محصولات زیبایی چینی و ژاپنی جایگاه خاص خود را دارند، چرا که هر دو سرشار از مواد مغذی هستند. تاثیر گذاری آنها بر پوست به همین سادگی نیست. اینجا واقعیتی هست که باید به آن اشاره کنیم. در چین باستان، زنان فاحشه، برای حفظ همیشگی زیبایی ظاهری و مقابله با سلولهای مرده سطح پوست، ماده ی طبیعیه بهتری از این دوسراغ نداشتند. به همین علت است که داروهای ساخته شده از کلپ و جلبک، جز بهترین مواد محافظ پوست و عاری از عوارض جانبی داروهای مشابه اند. نداشتن عوارض جانبی هم به همان دلیل است که گفتیم، منبع کاملاً طبیعی این مواد.
شما هم با استفاده از جلبک دریایی و اشنه ی دریایی یا همان کلپ و ترکیب آنها با آلوئه ورا یک ماسک محافظ برای پوست خود تهیه کنید. لطفاً دستورالعمل زیر را مطالعه کنید:
ابتدا باید مقداری پودراشنه ی دریایی را که در بسیاری از داروخانه ها یافت میشود، تهیه کنید. مقدار ۲ قاشق سوپخوری از پودر را با مقدار مناسب آب مقطر مخلوط کرده و آن را هم بزنید تا به شکل یک خمیر یکپارچه درآید. در مرحله بعد، باید مقدار دلخواه ژل آلوئه ورا را به مخلوط اضافه کنیم. بهتر است ژل آلوئه ورا را خودتان از برگ های طبیعی گیاه آلوئه ورا تهیه کنید تا در مورد سلامت و اصالت آن کاملاً مطمئن باشید. بعد از اضافه کردن آلوئه ورا به مخلوط، آن را کاملاً هم میزنیم تا مواد به خوبی با هم قاطی شوند. اکنون باید گفت که ماسک ما آماده است. برای استفادهمقداری از آن را با ضخامت دلخواه روی پوست صورت پخش می‌کنیم.
بعد از ۱۵ تا ۲۰ دقیقه، می توان ماست را از روی صورت جدا کرده و جای آن را با آب گرم شستشو داده بعد از آبکشی پوست، بهتر است با پارچه ای لطیف یا حوله ای یکبار مصرف صورت را خشک کردحالا تنها کاری که میماند استفاده از یک لوسیون مرطوب کننده برای تأمین رطوبت پوست صورت است.

 

11. زیبایی پوست صورت زنان با آلوئه ورا

آلوئه ورا از گیاهان مفیدی است که حتما باید به آن اشاره کنیم. چرا که نقش غیرقابل انکاری در بهبود سلامت کلی بدن و در این مورد خاص سلامت پوست دارد. در مورد آلوئه ورا حتماً سری هست که آن را اینچنین برای خانم های شرق آسیا محبوب کرده . چرا که خیلی از دختران جوان به اثرات مفید آن باور داشته و اثرات مفید آلوئه ورا را در درمان ضایعات پوستی و حداقل بهبود سوختگی و خراش ها، به چشم دیده اند. به اینها باید اثرات مفید آن را که بر عملکرد سیستم های گردش خون و گوارش وسم زدایی بدن اضافه کرد. گیاه آلوئه ورا را میتوان در باغچه منزل یا حتی در گلدان های داخل منزل براحتی پرورش داد و به همین راحتی میشود به این منبع مفید دسترسی داشت. در اینجا چند نسخه طبیعی از طب سنتی برای شما گردآورده ایم که ماده اصلی همه آنها آلوئه ورا است.
دستورالعمل شماره یک : آلوئه ورا و لیمو
این ماسک به عنوان یک روشن کننده کاملاً گیاهی پوست، تاثیر فراوانی بر سفید سازی و از بین بردن لک های پوستی خواهد داشت. برای شروع کار شما باید ژل آلوئه ورا داشته باشید. اگر در خانه گیاه آلوئه ورا پرورش می‌دهید، بهتر است این ژل را از برگ‌هایی که نقاط ریز سفیدی روی خود دارند و روی قسمت قطورتر ساقه روییده اند استخراج کنید. ژل به دست آمده را درون یک کاسه خالی کنید. به این ژل چند قطره آبلیموی تازه و طبیعی اضافه کنید. حالا آن را خوب هم بزنید. حالا که ماسک آلوورا آماده شده، آن را به آرامی روی پوست صورت ماساژ داده و تمام صورت را با آب بپوشانید. مثل خیلی از دستورالعمل های قبلی، ۱۵ تا ۲۰ دقیقه زمان ماندن ماسک روی صورت است. بعد از این زمان، آن را با آب گرم بشویید، سپس خشک کنید. بعد از همه این کارها، رطوبت پوست صورت را با یک مرطوب کننده مناسب تأمین کنید.
دستورالعمل شماره ۲ : آلوئه ورا و عسل
برای ساخت این ماسک صورت، اول باید حدود یک قاشق غذاخوری ژل آلوئه ورا تهیه کنید و آن را با مقدار مساوی از عسل طبیعی ترکیب کنید. حالا هر دو را هم بزنید تا جایی که خوب با هم مخلوط شوند. بعد صورت و یا سایر قسمت‌های پوست را با آن بپوشانید و حدود ۲۰ دقیقه ماسک را دست نخورده سر جای خود بگذارید.

بعد از بیست دقیقه ماسک را با آب گرم شسته و با دستمال کاغذی یا حوله رطوبت اضافی پوست را بگیرید بعد از خشک کردن هم همانطور که احتمالا حدس می‌زنید باید با یک مرطوب کننده مناسب رطوبت پوست را تامین کنید.
دستورالعمل شماره ۳-آلوئه ورا، شکر و شیر: ابتدا یک قاشق غذاخوری شکر و نصف قاشق غذاخوری شیر را با هم مخلوط کنید. طوری که شکر در شیر حل شود. به مخلوط شکر و شیر ۲ قاشق غذاخوری ژلآلوئه ورا اضافه کنید. آن را هم بزنید تا یکدست شود. در این مرحله باید مخلوط را به صورت یک ماسک روی صورت اعمال کرده و بعد از ۲۰ دقیقه آن را با آب بشویید. حالا نوبت استفاده از یک مرطوب‌کننده مناسب است.

 

12. زیبایی پوست صورت زنان با فضله پرندگان

در میان روشهای مراقبت از پوست ور در  شرق آسیا یک روش بسیار غافلگیرانه اما در عین حال موثر وجود دارد و آن چیزی نیست جز فضله ی پرندگان . شاید با دیدن اسم فضله ی پرنده در میان محصولات آرایشی شوکه شده باشید . اما بسیاری از ژاپنی‌ها برای سال‌ها از فواید این محصول بهره مند شدند. ایا تا به حال یک بلبل دیده اید؟ همان پرنده زیبا و آوازه خوان که معمولاً در قفس نگهداری می‌شود. اما مزیتهای این پرنده کوچک فقط به آواز خواندن ختم نمیشود.تاثیر فضله ی بلبل در درمان ضایعات پوستی ثابت شده و دلیل محبوبیتش میان ژاپنی ها هم در همین نهفته است.در واقع مدفوع خشک شده  ی بلبل حاوی ماده ی((راومر 1.1)) بوده که تاثیرات شگرفی در روشن سازی و افزایش لطافت پوست دارد.. برای دیدن اثرات شگفت انگیز آن بر روی پوست باید حدود ۳ گرم از فضله ی خشک شده ی بلبل را با مقدار دلخواه از آرد سبوس برنج و آب مخلوط کنید و سپس مخلوط را روی پوست دور چشم بمالید. حدود یکربع منتظر مانده و بعد آن را با آب گرم بشویید در پایان استفاده از مرطوب کننده را فراموش نکنید.

 

13. زیبایی پوست صورت زنان با روغن نارگیل

در بسیاری از خوراکهای تایلندی نقش اصلی طعم دهنده برعهده ی روغن نارگیل است.اما مطمئنا فواید بیشتری در نارگیل می‌توان یافت. یکی از این موارد اثرات مفید بر روی پوست است.در واقع روغن نارگیل یکی از بهترین محافظ ها برای پوست صورت و سایر قسمتهای بدن است و زنان آسیایی به خوبی از موضوع آگاهند. در دمای متوسط اتاق روغن نارگیل بهترین عملکرد را بر روی پوست خواهد داشت. به دلیل  درصد بالای آنتی اکسیدان ها و ویتامین e موجود در روغن نارگیل می توانید پوست خود را با آن آغشته کرده و از خواص بیشمار آن بهره‌مند شوید.

 

14. زیبایی پوست صورت زنان با زردچوبه

در طب سنتی آسیا و در موضوع زیبایی و سلامت زردچوبه جایگاه ویژه ی خود را دارد و این مسئله به دلیل نقش مثبت زردچوبه در افزایش لطافت و رفع تیرگی پوست است.زردچوبه همچنین سرشار از مواد آنتی‌اکسیدان و نیز مواد ضد التهاب است. به خاطر نقشه این دو گروه از مواد مفید زردچوبه تواند با باکتری‌های عامل ایجاد آکنه های پوستی مقابله کرده و همچنین رادیکال‌های آزاد را خنثی کند.حتماً می‌دانید که رادیکال‌های آزاد چه نقش پررنگی در تسریع  روند تخریب بافت ها و پیرشدن پوست ایفا می‌کند.با استفاده از این نسخه گیاهی که از  زردچوبه بهره برده به داد پوست خود برسید. مواد لازم: یک قاشق چای خوری زردچوبه.. یک قاشق چایخوری عسل طبیعی و یک قاشق غذا خوری شیر یا ماست طبیعی.
باید حتماً به یاد داشته باشید که قبل از استفاده از ماسک زردچوبه تمام مواد ارایشی قبلی را از روی پوست صورت پاک کرده وصورت را با دقت بشویید. باید تمام مواد گفته شده را داخل یک ظرف مناسب ریخته و هم بزنید.مقدار شیر و ماست را باید طوری انتخاب کنید که خمیر حاصله شل و روان نباشد.حالا که خمیر مورد نظرآماده شده با آن برای صورت ماسک تغذیه ای درست کنید .ماسک زردچوبه را بعد از ۲۰ دقیقه پاک کنید و صورت را با آب گرم بشویید تا کاملاً پاک شود. برای گرفتن نتیجه مثبت باید ۳ یا ۴ بار در هفته از ماسک زردچوبه استفاده کنید.

 

15. زیبایی پوست صورت زنان با سویای سیاه

آیا با دانه سویای سیاه آشنا هستید و آیا میدانستید یکی از پنج گیاه مقدس در چین باستان همین سویای سیاه بوده.سویای سیاه یکی از گونه‌های سویا است که محصول آن دانه ایست به  اندازه نخود اما سیاهرنگ.برای این دانه خواص فراوانی ذکر شده. از جمله خواص سویای سیاه نقش آن در مراقبت از پوست است. مصرف سویای سیاه می تواند آثار مفیدی همچون مقابله با آثار منفی افزایش سن و چین و چروک پوست ،مقابله با شل شدن پوست و کاهش اثرات مخرب اشعه ی آفتاب بر پوست به همراه داشته باشد.از سایه سیاه می توان انتظار خواص بیشتری را داشت و این به دلیل وجود سه گروه مواد مفید موجود در آن است منظور ما از سه گروه یعنی استروژن های نباتی ، آمینو اسید های متنوع و اسیدهای چرب طبیعی.دسته آخر یعنی اسیدهای چرب طبیعی یک فایده ی ویژه برای پوست دارند و آن تقویت کردن کلاژن پوست است.

 

16. زیبایی پوست صورت زنان با ماسک ماست

ماست یکی از محصولاتی است که هم بر روی عملکرد داخلی بدن و هم بر روی پوست اثرات مفیدی دارد .برای بهره مند شدن از خواص شگفت انگیز ماست ماست باید از ماست های طبیعی که فاقد هرگونه افزودنی های صنعتی باشند استفاده کنید .در واقع ماست طبیعی با داشتن ذخایر بالایی از ویتامین b۲، چربی‌های طبیعی و مقدار قابل توجهی پروتئین ،یک محافظ خوب برای پوست های حساس است .ماست با داشتن مواد مغذی ،می‌تواند رنگ پوست را روشن تر کرده و حالت کشسانی آن را تقویت کند.
برای تهیه ماسک ماست طبیعی پوست صورت را از هرگونه مواد اضافی پاک کرده و آنرا با دقت بشویید. با استفاده از ماستی که تهیه کرده‌اید تمامی قسمت های پوست صورت را با ضخامت یکسان بپوشانید.حالا ۱۵ دقیقه به این ماسک فرصت دهید تا اثرات مفید خود را بر پوست صورت بگذارد وبعد از گذشت این مدت باقیمانده ماسک را از روی صورت پاک کنید. به منظور از بین بردن باقیمانده ی سلولها و پوستهای مرده می توانید با یک پارچه نرم که آن را مرطوب کرده اید به آرامی صورت را ماساژ دهید. وقتی کار لایه‌برداری شما تمام شد صورت را با آب گرم بشویید.

24 دستورالعمل زیبایی پوست صورت زنان

17. زیبایی پوست صورت زنان با خیار

برای سالهای متمادی خیابان دارای محبوبیت زیادی در میان محصولات مراقبت از پوست بوده و دلیل عمده آن نقش مفیدش برای تامین رطوبت پوست  است. خیار همچنین حاوی ویتامین A, ویتامین C و مقداری ویتامین B۲ بوده و می‌تواند به کاهش تیرگی پوست و روشن تر شدن آن کمک کند.در نواحی دور چشم میتوان با استفاده از برش های خیار حلقه های تیره نه چندان جذاب اطراف چشم را از بین برد.حال اگر می‌خواهید ماسک خیار تهیه کنید با ید یک خیار متوسط ،یک قاشق غذاخوری طبیعی عسل طبیعی و دو قاشق غذاخوری آرد گندم  آماده کنید.برای شروع کار ابتدا خیار را با فشار مستقیم یک وسیله ی مناسب، مثلا یک گوشتکوب،دهکده کردیم و آن را به شکل خمیر درمی آوریم. حالا باید عسل را به آن اضافه کرده و آن را کاملاً هم بزنید و بعد هم نوبت اضافه کردن آرد. است است میزان آرد باید در حدی باشد که مخلوط ما بیش از حد شل و رقیق نباشد.اکنون شما می توانید ماسک را روی صورت خود اعمال کنید تا همزمان رطوبت و حالت ارتجاعی پوست را افزایش دهد. ماسک را بعد از گذشت حدود ۱۵ دقیقه از روی صورت پاک کنید .اگر می‌خواهید منافذ پوست شما بسته بمانند بهتر است صورت خود را بعد از پاک کردن ماسک با آب سرد شستشو دهید.

 

18. زیبایی پوست صورت زنان با ماسک گوجه فرنگی

بله درست شنیدید: گوجه‌فرنگی. چرا که می‌تواند همزمان پوست را به صورت عمیق پاکسازی کرده و منافذ پوستی را ببندند. در مورد پوست های حساس می‌توان با ترکیب گوجه فرنگی و دیگر مواد طبیعی ماسک های محافظ بی نظیری تهیه کرد. مثلاً با ترکیب گوجه و عسل پوستی شفاف و سفید داشت. با ترکیب گوجه و خیار به داد پوست های چرب می رسیم.ترکیب آبلیمو و گوجه فرنگی حلال مشکلات روزنه های باز پوست است و….
حالا بهتر است برویم سراغ چند نسخه گیاهی.
برای اولین نسخه گیاهی شمابه دو قاشق غذاخوری گوجه فرنگی، یک قاشق غذاخوری آرد و یک قاشق غذاخوری شیر نیاز خواهید داشت. ابتدا با استفاده از یک همزن گوجه فرنگی را آنقدر هم بزنید تا تبدیل به خمیر گوجه شود.حالا باید شیر و آرد را اضافه کرده و خوب آنها را با هم ترکیب کنید تا یک مخلوط یکپارچه به دست بیاید. مخلوط به دست آمده را   روی پوست صورت گذاشته و بعد از حدود ۱۵ دقیقه با آب سرد بشویید.
گوجه فرنگی برای پوست های چرب می‌تواند بسیار سودمند باشد. برای دیدن اثرات این مورد باید آب یک خیار و یک گوجه فرنگی متوسط را بگیرید و این دو مایع را با هم مخلوط کنید.درمرحله ی بعد تمام قسمتهای پوست صورت را به این مایع کاملا طیبعی اغشته کنید و آنرا تا پانزده دقیقه پاک نکنید.بعد از گذشت این مدت میتوانید صورت را بشویید.

 

19. زیبایی پوست صورت زنان با ماسک موز

همانطور که می دانید موز خواص بسیاری برای تقویت قوای جسمی دارد موز سرشار از ویتامین ها بوده و همین مسئله تاثیرات مفید آنرا  بر سلامت پوست اثبات میکند. در واقع موز را می‌توان یک دوست خوب برای پوست های خشک و همچنین افزایش دهنده لطافت پوست به حساب آورد.
طریقه ساخت ماسک با موز و زرده تخم مرغ : برای این کار شما به یک موز متوسط ،به یک زرده تخم مرغ  به همراه یک قاشق غذاخوری روغن ویتامین e نیاز دارید. ابتدا پوست موز راجدا کرده و بعد آنرا را با فشار مستقیم چیزی مثلا یک قاشق،به خمیر تبدیل کنید. حالا باید روغن و زرده تخم مرغ را اضافه کرده و خوب هم بزنید تا کاملا با هم مخلوط شوند.قبل ازگذاشتن این ماسک باید صورت شما عاری از هر ماده ی آرایشی و شسته شده باشد.ماسک را حدود ۱۵ دقیقه روی پوست بگذارید و بعد صورت  را با آب ولرم بشویید.
ماسک موز و عسل: برای این ماسک شما به یک موز رسیده،مقداری آب لیموی تازه و یک قاشق غذاخوری عسل نیاز دارید.برای شروع کار با ید موز را به قطعات دایره ای شکل برش داده و آنها را داخل یک کاسه بگذارید. حالا بایدعسل را به همراه چند قطره آبلیموی تازه به برش‌های موز اضافه کنید.مخلوط حاصله را  با یک همزن و همزمان با فشار هم بزنید تا یک خمیر زرد رنگ  و خوشبو برسید.ماسک موز و عسل را که حالا حالت خمیری به خود گرفته است روی صورت پخش کنید.بعد از حدود ۲۰ دقیقه با یک تکه پارچه ی مناسب باقی مانده ی ماسک را از روی صورت پاک کنید.

 

20. زیبایی پوست صورت زنان با ترکیب تخم مرغ و عسل

عسل و سفیده تخم مرغ دو ماده بسیار مغذی هستند که علاوه بر تامین انرژی بدن منابعی غنی از انواع ویتامین ها و مواد معدنی محسوب می‌شود.با اعمال سفیده تخم مرغ و عسل بر روی پوست صورت می‌توانید از خواص آن دو شامل تأمین رطوبت پوست ، افزایش لطافت پوست و همچنین خاصیت روشن کنندگی پوست بهره ببرید.با استفاده از این ترکیب بصورت روزانه و مداوم ، روز بروز شاهد پوستی زیبا و سالم تر خواهید بود.تنها کافیست دستورالعمل زیر را اجرا کنید:
برای تهیه ی ماسک عسل و سفیده ی تخم مرغ بایستی یک قاشق عسل طبیعی را با سفیده ی یک تخم مرغ قاطی کرده و خوب هم بزنید. ترکیب به دست آمده را با کمک نوک انگشتان دست به آرامی بر روی صورت پخش کرده و بعد کافیست منتظر باشید تا ماسک صورت کاملا خشک شود. بعد از خشک شدن ماسک،صورتتان را با آب بشویید.شما همچنین می توانید در ساعات پایانی شب و قبل از اینکه به رختخواب بروید از این ماسک  استفاده کنید.

 

21. زیبایی پوست صورت زنان با عسل طبیعی

استفاده ی پزشکی از عسل موضوع بسیار رایجی در میان کشورهای شرق آسیاست.شاید در این قسمتهای کره ی زمین،عسل را بیشتر به عنوان یک ماده ی دارویی به یاد آورند تا یک ماده ی غذایی.یکی از دلایل این مسئله ،وجود مقادیر فراوان مواد آنتی باکتریالدر عسل است و همین مواد آنتی باکتریال نقش مهمی در درمان جوش های پوستی دارند.علاوه بر این عسل طبیعی سرشار از آنتی اکسیدانها بوده و با روندیری مقابله میکند.بعد از این توضیحات بهتر است برویم سراغ چند فرمول زیبایی با محوریت عسل.
ماسک عسل:برای اینکار باید مقدار کافی عسل طبیعی تهیه کرده و با کمک انگشتان تمام صورت را به عسل آغشته کنید.حدود 30 دقیقه کاری با آن نداشته باشید تا عسل تاثیرات مثبتش را بر پوست بگذارد.بعد از سی دقیقه با آب گرم صورت را بشویید.
پاکسازی پوست با عسل:مقداری عسل را با مقدار دلخواه روغن نارگیل مخلوط کنید.به این مخلوط خوشبو باید مقداری پودر دارچین،زرد چوبه و یا کمی جوز هندی اضافه کنید.حالا مخلوط را خوب هم بزنید تا یکدست شود.با استفاده از خمیر بدست آمده از ترکیب تمامی این مواد صورت را به آرامی ماساژ دهید.این ماسک معطروست شما را تغذیه کرده و همزمان رطوبت آنرا تامین می کند.
لایه برداری با عسل
بسیاری از زنان آسیایی برای تقویت حالت و استحکام پوست صورت از عسل استفاده می کنند. شما هم میتوانید.روش کار اینست که یک قاشق غذاخوری جوش شیرین را با دو قاشق غذاخوری عسل طبیعی مخلوط کنید.قبل از استفاده ،پوست صورت را کاملا شسته و از هر گونه ماده ی اضافی پاک کنید.حالا باید مخلوط بدست آمده را روی صورت بمالید.بعد از پایان کار هم صورت را با آب گرم بشویید.

 

22. زیبایی پوست صورت زنان با شیر

هیچکس نمی تواند اثرات مثبت شیر را بر پوست بدن انکار کند.چرا که همزمان با روشن کردن و رفع تیرگی پوست،آنرا مرطوب و لطیف می کند.حتما تا بحال محصولات آرایشی بسیاری را دیده اید که یکی از اجزای اصلی تشکیل دهنده ی انها شیر بوده.اگر شما هم می خواهید به شکل طبیعی از خواص زیباسازی شیر بهره مند شوید باید ابتدا مقداری شیر طبیعی و بدون فراوری های صنعتی تهیه کنید.حالا با استفاده از آن صورت خود را شستشو داده و یا مثل یک ماسک صورت از آن استفاده کنید.با تداوم اینکار مطمئنا در مدت کوتاهی شاهد بهبود شرایط پوست خود خواهید بود.

 

23. زیبایی پوست صورت زنان با یخ

برای اینکار باید با یک قالب یخ که آنرا داخل یک نایلون پلاستیکی گذاشته اید تمامی سطح پوست را ماساژ داده و با اینکار صاحب صورتی لاغرتر و پوستی جمع تر خواهید بود.یخ با سرمایی که به پوست منتقل میکند باعث افزایش عملکرد مویرگهای پوست و تسریع خونرسانی به آن میشود.فقط فراموش نکنید قبل از بکار بردن یخ مطمئن شوید که از آب پاک و عاری از آلودگی تهیه شده است.

 

24. زیبایی پوست صورت زنان با میوه و سبزی تازه

اصلا مهم نیست که پوست شما در چه وضعیتی قرار دارد،چرا که در هیچ شرایطی نباید از مصرف سبزیجات ارگانیک و میوه ها غافل شوید.اینک پوست شما سالم و بی نقص به نظر میرسد و یا نه،تنها نشانگر این مسئله است که شما چطور با بدن خود رفتار میکنید و چقدر سلامت آنرا جدی میگیرید.چرا که پوست را میتوان آیینه ی تمام نمای وضعیت کلی بدن انسان دانست.در واقع میتوان اینطور گفت که اگر به سلامت جسم خود عمیقا اهمیت ندهیدو با این حال تمام دستورالعمل هایی را که در بالا ذکر کردیم بکار بگیرید،باز هم نتیجه ی چندانی عاید شما نخواهد شد.
یک رژیم غذایی سالم که تمامی نیازهای تغذیه ای بدن شما را تضمین کند،همان چیزیست که به شما یک پوست سالم هدیه خواهد داد.پس بیاد داشته باشید تا میتوانید از مصرف غذاهای آماده و مواد غذایی فراوری شده بکاهید،مصرف غذاهای سبز و طبیعی را بیشتر جدی بگیرید و به میزان کافی آب بنوشید.##
مقاله ای که مطالعه نمودید چکیده ای است از بهترین رازهای پزشکی سنتی شرق آسیا، هر کدام از این رازها حاصل تحقیقات و تجربیات متخصصان و کارشناسان زیبایی بوده و با خیال راحت میتوانید از تاثیرات عمیق آنها مطمئن باشید.
با بکار بستن این دستورالعمل ها اوضاع کلی سلامت پوست خود را ارتقا داده و رطوبت مورد نیازش را تامین میکنید.و بعد از طی یک دوره تجربی ، پوستی روشن تر ، جوان تر و قویتر خواهید داشت.

 

همچنین بخوانید:

ترفندهای زیبایی سفت کردن پوست صورت

زیبایی پوست صورت زنان با 6 راهکار ساده

10 ماده مضر برای زیبایی پوست صورت

3 راهکار برای زیباتر شدن صورت بدون آرایش

جدیدترین مطالب