قاصدک

الفبا

قاصدک

نیم نگاهی به گذشته

چگونه با مواد طبیعی و ساده لوسیون تهیه نمایید؟

مجموعه : زیبایی پوست
چگونه با مواد طبیعی و ساده لوسیون تهیه نمایید؟

چگونه با مواد طبیعی و ساده لوسیون تهیه نمایید؟

لوسیون ها پماد هایی برای استفاده از پوست شما می باشند لوسیون های از بازار تهیه می نمایید شیمیایی هستند و باعث می شوند در استفاده بلند مدت ضرر های به پوست شما وارد شود این لوسیون های طبیعی باعث شادابی و جوانتر شدن پوست صورت و بدن شما می شود مود طبیعی خاصیت های  بهتری برای پوست دارد شما می توانید با درست کردن این لوسیون های طبیعی پوستی مانند گل زیبا داشته باشید در ادامه چگونه با مواد طبیعی و ساده لوسیون تهیه نمایید؟ را در سایت سماتک خواهید خواند با ما همراه باشید.

 

طبیعت برای حفظ سلامتی و زیبایی بیشتر پوست شما مواهب بسیاری دارد که استفاده از آن برای همه توصیه می‌شود. مواد طبیعی علاوه‌ بر این‌که مضرات مواد شیمیایی و صنعتی را ندارند برای بدن مفید نیز هستند. شما می‌توانید با استفاده از این مواد طبیعی پوستی به طراوت گل‌ها داشته باشید. روش‌های زیر به شما کمک بسیاری در این زمینه خواهند کرد.

 

لوسیون مخصوص پوست‌های خشک

مقداری جو پوست کنده را بپزید و آب آن را به همراه گلاب و آب‌لیمو ترکیب کنید. این فرمول، زیبایی آنی، برای چند ساعت به شما می‌بخشد و چروک‌ها را از بین می‌برد. پنبه را به محلول آغشته کرده و به پوست بمالید و بگذارید روی صورت خشک شود، سپس با آب ولرم بشویید. این ترکیب بهترین لوسیون برای پوست‌های خشک است.

 

از آب کاهو آب‌پز شده و آب هویج و دانه انگور نیز می‌توانید به‌عنوان لوسیون استفاده کنید.

 

پوست‌های چرب

آب برنج به هنگام صاف کردن بهترین لوسیون برای پوست های چرب و بین منافذ می‌باشد ولی استفاده از آن برای پوست‌های حساس منع شده است.

آب پرتغال بهترین لوسیون برای پوستهای چرب و کم‌آب است.

آب خیار برای رطوبت رساندن به پوست به‌کار می رود.

آب اسفناج برای درمان پوست‌های جوش دار بسیار مفید است.

مخلوطی از آب گوجه فرنگی و کرفس برای از بین بردن چربی بیش از حد پوست بسیار موثر است.

 

پوست‌های حساس

کمپرس آب انگور روی پوست و آشامیدن یک لیوان از همین مایع در روز بسیار مفید است.

 

پوست‌های شل و افتاده

مصرف روزانه آب سیب و آب جعفری بسیار مفید است و همچنین برای تمام نقاط متورم و ملتهب بدن قابل استفاده است و سبب بهبود التهاب مچ پای متورم می‌شود.

 

منافذ باز پوست

چطور منافد باز پوست را از بین ببریم؟ سفیده تخم مرغ زده شده را با 2 قاشق سوپ‌خوری شیر بدون چربی مخلوط کنید و محلول را به‌صورت ماسک بر روی پوست بمالید و اجازه دهید روی پوست خشک شود و سپس آن را با دستمال نرم پاک کنید.

 

استفاده از آلوی قرمز له شده بر روی پوست نیز بسیار مفید است.

 

منبع:zibamoon.com

کلینیک کاشت مو

مهرپرواز

آسمان آبی

مبلمان اداری

جدیدترین مطالب

پربیننده ترین مطالب

الفبا

کلینیک کاشت مو
مهرپرواز
آسمان آبی
مبلمان اداری