ماسک موز برای صورت چگونه درست می شود

ماسک موز برای صورت چگونه درست می شود

طرز تهیه ماسک موز برای صورت

ماسک موز برای صورت بسیار مناسب است و اگر می خواهید پوست صورت تان زیبا و سفید باشد بهتر است از ماسک موز برای صورت تان استفاده کنید. طرز تهیه ماسک موز برای صورت و انواع ماسک موز برای صورت را در ادامه به شما معرفی خواهیم کرد.

 

طرز تهیه ماسک موز رفع چین و چروک برای صورت

ماسک موز برای صورت : این ترکیب برای از بین بردن چروک های روی پوست بسیار مناسب است و می تواند مثل بوتاکس عمل کرده، باعث جوانسازی پوست شود.

یک موز رسیده را له و با یک قاشق غذاخوری ماست و یک قاشق غذاخوری آب پرتقال ترکیب کنید. اگر این ترکیب خیلی سفت است، چند قطره آب پرتقال به آن اضافه کنید. با انگشت ترکیب به دست آمده را روی پوست بمالید و برای چند دقیقه با این ترکیب صورت را ماساژ دهید. بهتر است دوبار ماسک را روی هم بزنید تا بیشتر به خورد پوست برود. بگذارید ۱۵ دقیقه بماند سپس پوست را با آب ولرم بشویید تا نتیجه معجزه آسای آن را ببینید.

هر یک از این ترکیب ها و ماسک های صورت می توانند برای زیبایی، جوانسازی و درخشان شدن پوست مفید باشند، به شرطی که آنها را در برنامه خود قرار داده و با یکبار استفاده انتظار معجزه نداشته باشید.

 

طرز تهیه ماسک موز برای جوش صورت

ماسک موز برای صورت : این ماسک صورت از ترکیب موز، زردچوبه و جوش شیرین تهیه می شود برای درمان آکنه و جوش های روی پوست مناسب است و لکه های موجود را نیز به مرور زمان از بین برده، باعث می شود پوستی شفاف و درخشان داشته باشید.

یک موز رسیده را له کرده و با ½ قاشق غذاخوری جوش شیرین و یک و نیم قاشق غذاخوری پودر زردچوبه ترکیب کنید. اگر ترکیب به دست آمده خیلی سفت بود به آن کمی آب اضافه کنید. می توانید این ترکیب را با براش آرایشی روی پوست بزنید. بگذارید ماسک به مدت ۱۵ دقیقه بماند، سپس با آب ولرم بشویید و پس از خشک کردن پوست مقداری کرم مرطوب کننده بمالید.

 

طرز تهیه ماسک موز برای لک صورت

ماسک موز برای صورت : این ترکیب برای از بین بردن لکه های تیره روی پوست و روشن کردن رنگ آن مناسب است. این ترکیب خاصیت آبرسانی، روشن کنندگی و درخشان کنندگی دارد.

یک موز رسیده را با استفاده از چنگال له کنید، یک قاشق چایخوری عسل و یک قاشق چایخوری آبلیمو به آن اضافه کنید. ماسک را با انگشت روی صورت بمالید و بگذارید ۱۵ دقیقه بماند سپس با آب ولرم و بدون صابون صورت را بشویید.

ماسک موز برای صورت

طرز تهیه ماسک موز برای پوست صورت

ماسک موز برای صورت : این ساده ترین ماسک صورتی است که می توانید با استفاده از موز بسازید. کافیست یک موز رسیده را له کرده و روی پوست صورت بمالید. بگذارید ۱۵ دقیقه بماند سپس با آب سرد بشویید. اگر فرصت دارید پس از این کار صورت را با تکه های یخ ماساژ دهید. استفاده از این ماسک ساده می تواند به درخشان شدن و زیبایی پوست کمک کند.

 

فواید ماسک موز برای صورت

ماسک موز برای صورت : خواص و ویتامین های موجود در موز و فواید آنها :

ویتامین A : این ویتامین کمک می کند از شر لکه های تیره روی پوست خلاص شده و پوستی صاف و یکدست داشته باشید.

ویتامین B : باعث جوانسازی پوست، مرطوب کردن، برطرف کردن خشکی و روشن شدن آن می شود.

ویتامین E : این ویتامین نقش “محافظ” را ایفا می کند و با رادیکال های آزاد مبارزه، از پوست در برابر اشعه خورشید محافظت کرده و از بوجود آمدن چروک روی پوست جلوگیری می کند.

پتاسیم : خاصیت آبرسانی و مرطوب کنندگی برای پوست دارد.

 

ماسک موز برای صورت بسیار مناسب است و شما می توانید با 4 روش بالا ماسک موز برای صورت تان تهیه و آماده کنید.

جدیدترین مطالب