نیم نگاهی به گذشته

هرگز کش موهایتان را به مچ دستتان نبندید

مجموعه : زیبایی پوست
هرگز کش موهایتان را به مچ دستتان نبندید

هرگز کش موهایتان را به مچ دستتان نبندید

خیلی از خانم ها عادت دارند  کش موهایشان را به مچ دستشان بندازند این عادت در بین خیلی از افراد از بچگی تا بزرگی سالی ادامه داشته است اگر شما این را در نظر بگیرید که باکتریهایی درکش مو وجود دارد که این باکتریها به پوست دستتان می چسبد و به دست شما هم این کش ها آسیب می رساند پس تا ممکن است این عادت را ترک نمایید چون به پوست و موهایتان آسیب  می بینند در ادامه تصاویر و جزئیات بیشتر هرگز کش موهایتان را به مچ دستتان نبندید  را در سایت سماتک خواهید دید با ما همراه باشید.

 

برخی از دختربچه ها علاقه فراوانی به بستن کش موی خود به دور مچ دست دارند و این عادت گاهی تا بزرگسالی نیز ادامه پیدا می کند. هر اندازه که شکل و رنگ این کش ها زیباتر و متنوع تر باشد، افراد علاقمندی بیشتری به بستن آن به دور مچ خود پیدا می کنند.

هرگز کش موهایتان را به مچ دستتان نبندید

از آنجایی که این عادت در میان جمعیت فراوانی وجود دارد، سال گذشته از دکتر «مایکل جی. فاربر» در مورد راهکارهای سریع و بدون آسیب استفاده از این کش ها سئوالاتی پرسیده شد.

 

وی در پاسخ به سئوالات چنین گفت: “زمانی که این کش ها را در داخل کیف دستی یا کیف ورزشی خود قرار می دهید، عمدتا به باکتری هایی آغشته می شوند و گاهی هم با افتادن آنها بر روی زمین این اتفاق می افتد. به همین دلیل نیز بهتر است به طور مداوم آنها را بشویید تا ریسک دریافت چنین باکتری هایی را که بسیار نادر هم هستند را کاهش دهید.”

 

وی ادامه می دهد: “بهتر است از بستن این کش ها به طور مچ دست ها نیز پرهیز کنید چرا که با این کار باعث خراشیده شدن و یا آسیب زدن آن منطقه خواهید شد.”

 

هرگز کش موهایتان را به مچ دستتان نبندید

وی بر این باور است زمانی که عمق این ساییدگی و بریدگی ها افزایش پیدا کند، می تواند سبب افزایش ورود باکتری ها به بدن شود. برخی از پاتوژن های خطرناک از جمله «ام آر اس ای» یا «اشریشیا کلی» می توانند بر اثر چنین خراش ها یا بریدگی هایی به بدن راه پیدا کنند.

 

در ابتدا آسیب های حاصل از این کش ها به صورت مناطق صورتی رنگی بر روی پوست ظاهر می شوند و سپس به جوش یا دمل تبدیل می شود.

هرگز کش موهایتان را به مچ دستتان نبندید

بنابراین زمانی که آنها را دور دست خود می بندید مراقب باشید که سبب ایجاد خراشیدگی در پوست تان نشود. فاربر می گوید انواع فلزی آن می تواند به اگزما یا آلرژی های شدید پوستی در افرادی که پوست های حساس دارند بیانجامد.

 

این فلزات عمدتا نیکل و یا ترکیباتی از آن هستند که سبب ایجاد آلرژی های رایج پوستی می شوند. بنابراین با تمام علاقه ای که به بستن کش یا بندهای مخصوص مو به دور مچ دست خود دارید، سعی کنید که موارد فوق الذکر را برای جلوگیری از آسیب به پوست تان در نظر داشته باشید.

 

منبع:  rooziato.com

جدیدترین مطالب