لاغری

لاغری

نیم نگاهی به گذشته

hpv

hpv

روش های رفع لکه‌های پوست صورت در دوران حاملگی

مجموعه : زیبایی پوست
روش های رفع لکه‌های پوست صورت در دوران حاملگی

روش های رفع لکه‌های پوست صورت در دوران حاملگی را در ادامه می خوانید. پوست صورت در زمان بارداری دچار لکه های ریز و درشتی می شود که برای بعضی از خانم های زیبا و جوان ناخوشایند است.دوران حاملگی دوران تغییرات زیادی است. با همه لذت حس مادر شدن مشکلات زیادی برای پوست به وجود می‌آید. مثل خشکی و ترک پوست شکم و آزاردهنده‌تر از آن لکه‌های قهوه‌ای روی پوست صورت است.

 

چرا پوست صورت لکه‌دار می‌شود؟ جواب ساده و کوتاه آن افزایش ملانین در بدن است. ملانین باعث تیرگی رنگ پوست و مو می‌شود. معمولا این لکه ها بعد از به دنیا آوردن کودک کمرنگ می‌شوند و یا از بین می‌روند. وقتی بدن به حالت نرمال خودش برسد. اما برای خیلی از خانم‌ها سالها و یا تا آخر عمر باقی می‌مانند.

 

این لکه‌ها می‌توانند اصلا ایجاد نشوند و یا کاملا از بین بروند اگر این درمان‌های خانگی بی ضرر را در دوران بارداری و بعد از آن انجام دهید. یادتان باشد که افزایش ملانین بدن تنها با حاملگی نیست، مشکلات هورمونی، استرس و کم خوابی، کمبود ویتامین بدن و نور آفتاب مستقیم هم باعث افزایش ملانین بدن و در نتیجه لکه دار شدن پوست می‌شود.

 

پیاز قرمز

قدیمی‌ها آب پیاز قرمز را برای از بین بردن لکه‌های ناشی از سالخوردگی استفاده می‌کردند و نتیجه هم میگرفتند. آب پیاز قرمز خاصیت اسیدی دارد و برای از بین بردن لکه های ناشی از اختلالات هورمونی هم بسیار مفید است. می‌توانید آن را به تنهایی رو ی صورت بمالید و یا با کمی عسل مخلوط کنید بگذارید مدتی روی صورتتان بماند.

 

سیب‌زمینی

این ماده غذایی خوشمزه هم برای از بین بردن لکه های صورت بسیار مفید است. سیب زمینی را می‌توانید حلقه حلقه کنید و روی پوستتان ماساژ دهید. ویا میتوانید آن را رنده کنید و با عسل مخلوط کنید و روی پوست بمالید.

 

مرکبات

پوست صورت خود را با مرکبات( پرتقال، لیم) ماساژ دهید. هیچ کار سختی نیست لیمو را بعد از اینکه مصرف کردید کمی آب در آن نگه دارید و پوست خود بکشید تا دو بار در روز این کار را انجام دهید. ویتامین C در دوران حاملگی برای زنان لازم و ضروری است فقط پوست آنها را دور نریزید و به پوستتان بزنید. اگر آب لیمو را عسل هم مخلوط کنید و روزانه روی پوستتان بمالید و ۱۵ دقیقه بگذارید بماند کمک زیادی در روشن نگه داشتن پوست و از بین بردن لکه ها می‌کنید.

 

گوجه فرنگی

اگر به گوجه فرنگی حساسیت نداشته باشید این هم میوه خوبی برای روشن شدن لکه های قهوه‌ای است.

 

ویتامین E

ویتامین E برای از بین بردن لکه های قهوه‌ای پوست خیلی مفید است. می‌توانید از کپسول‌های ویتامین استفاده کنید و روغن داخل آن را به پوستتان بمالید. البته یادتان باشد که باید حتما از مواد مغذی حاوی این ویتامین هم در رژیم غذایی روزانه خود استفاده کنید .

 

انگور

انگور خاصیت شفاف کنندگی دارد. هنگام خوردن انگور دو حبه از آن را روی صورت بمالید تا جذب پوستتان شود. مهمتر از همه در دوران بارداری و بعد از آن حتما از عینک آفتابی و کلاه برای جلوگیری از نور مستقیم آفتاب استفاده کنید. لکه های قهوه‌ای در مقابل نور آفتاب خیلی زود تیره می‌شوند. با این درمان‌های خانگی می‌توانید از ایجاد لکه های دوران حاملگی جلوگیری کنید دوران حاملگی را برای خود لذت بخش‌تر کنید.

 

اگر دقت کنید می‌بینید با کمی حوصله می توانید در آشپزخانه هم به زیبایی خود برسید و هم به کارهای روزانه. هنگام آشپزی پوست میوه‌ها را دور نریزید و از آنها به بهترین نحو استفاده کنید. داشتن پوست زیبا تنها به زیبایی شما اضافه نمی کند .بلکه در روحیه و انرژی روزانه شما هم به شدت تاثیر گذار است. هر چند خیلی‌ از خانم‌ها ممکن است بگویند که دغدغه‌های مهمتری از پوستشان دارند اما باور کنید هیچ چیز اندازه دیدن پوست خوب و زیبا در آینه به شما انگیزه و انرژی نمی‌دهد.

 

جدیدترین مطالب