لوازم آرایشی ضروری دخترانه

لوازم آرایشی ضروری دخترانه

لوازم ارایشی ضروری دخترانه شامل کرم پودر، کانسیلر، رژگونه و خط چشم است. حالا اینکه بدانید دقیقا این لوازم ارایشی چه کاربردی دارند و نحوه استفاده صحیح ان ها برای جذاب نشان دادن میکاپ چگونه است در ادامه بیان کرده ایم.

 

10 مورد از لوازم آرایشی و مراقبتی دخترانه

10 مورد از اساسی ترین لوازم ارایشی و مراقبتی از ضد آفتاب گرفته تا رژلب در ادامه معرفی شده اند، که تمام این لوازم در کنارهم به شرط اصل بودن، با کیفیت بودنشان که مناسب نوع و رنگ پوستتان انتخاب کرده باشید، آرایشی دخترانه و طبیعی به شما هدیه می دهند.

لوازم آرایشی مورد نیاز و ضروری برای دختران

1. کرم آبرسان ومرطوب کننده برای سلامت پوست صورت

کرم های آبرسان و مرطوب کننده مناسب نوع پوستتان خشک، چرب و یا مختلط است را انتخاب کنید، و اگر خواستید آبرسان و مرطوب کننده جدا ازهم داشته باشید، بهتراست بدانید، برای پوست خشک استفاده از مرطوب کننده در اولویت بوده و برای پوست چرب تفاوتی بین این دو محصول وجود ندارد. حتما قبل از آرایش از این محصولات استفاده کنید تا به آماده سازی و شادابی پوست برای آرایش طولانی مدت کمک کنید.

مرطوب کننده صورت

2. کرم ضد آفتاب برای محافظت از پوست صورت

ضد آفتاب ها دقیقا نقش یک محافظ و سپر در برابر اشعه های مضر خورشید را داشته و مانع جذب آنها می شوند. برای انتخاب یک ضدآفتاب خوب و مناسب، به فاکتور حفاظتی SPF 50 و محافظ در برابر اشعه های UVA و UVB دقت داشته باشد و مناسب نوع پوستتان که بی رنگ هم باشد برای آرایش صورت بهتر است را خرید کنید.

 

3. کرم پودر یا بی بی کرم برای زیرسازی ارایش صورت

انتخاب بین کرم پودر و بی بی کرم بستگی به اولویت شما دارد، اگر پوشش بالا دراولویت شماست، کرم پودر ممکن است بهترین گزینه شما باشد، زیرا برای ایجاد رنگ پوست یکنواخت و ایجاد یک پوشش مات از BBکرم جلوتر است و در عین حال به عنوان استتار لک ها و سایر نگرانی ها عمل می کند. بهترین گزینه برای آرایش طولانی مدت و برای پوست های خشک و مختلط مناسب است.

 

BBکرم ترکیبی از کرم پودر و مرطوب کننده است و برای کسانی که پوست جوشدار و چرب دارند، مناسب تر است. از نظر بافت سبک تر از کرم پودرهای استاندارد و در عین حال ضخیم تر از یک مرطوب کننده است.

کرم پودر

4. کانسیلر برای رفع نواقص صورت

کانسیلر مانند کرم پودر است اما با قوام ضخیم تر، این محصول چین و چروک ظریف را محو، عیوبی مثل جای جوش را پنهان و حلقه های تیره زیر چشم را روشن و محو می کند.

 

نحوه استفاده از کانسیلر: اگر پوست صورتتان سالم است و جای جوش کمی دارد، می توانید فقط کانسیلر را روی عیوب صورت و زیر چشم هایتان بزنید و نیازی به کرم پودر نیست، درغیر اینصورت بعد از کرم پودر از کانسیلراستفاده کنید.

کانسیلر

5. رژگونه برای شادابی آرایش صورت

از این محصول برای افزودن کمی رنگ به گونه های خود استفاده کنید. اما به خاطر داشته باشید که از آن بیش از حد استفاده نکنید تا مبالغه آمیز به نظر نرسید و استایل طبیعی مورد نظر خود را از دست ندهید. رنگ هایی مانند صورتی کم رنگ یا نارنجی کم رنگ را انتخاب کنید که برای تازه و طبیعی به نظر رسیدن توصیه می شود.

 

نحوه استفاده از رژگونه: آن را به روی استخوان گونه خود بمالید و کارتان تمام است.

رژگونه

6. خط چشم برای زیبایی چشم

بین دو نوع خط چشم مویی و ماژیکی استفاده از خط چشم مویی نیاز به مهارت بیشتری تا ماژیکی دارد و مدل خط چشم باید با توجه به فرم چشمانتان باشد.

 

به طور مثال چشم‌های کشیده، درشت و بادامی با خط چشم دنباله‌دار زیباتربه نظر می‌رسند همچنین اگر چشم‌های شما گرد است، کشیدن خط چشم با دنبال کوتاه توصیه می شود. چشم‌های گرد و مشکی رنگ به خط چشم نازک یا بن مژه‌ای نیاز دارند.

 

یک روش استفاده از خط چشم ماژیکی :

• خط اول را با خط چشم ماژیکی از بالای مژه و نزدیکی گوشه داخلی چشم تا پایان خط پشت پلک بکشید.

• خط دوم که شروعش از پایین مژه های پایینی چشم تا بالاتر از خط پشت پلک است را به هرمیزان که می خواهید خط چشمتان دنباله داشته باشد بکشید.

• حالا انتهای خط اول با انتهای خط دوم را بهم وصل کنید که شبیه یک مثلث می شود.

• بعد تمام این مثلث را با خط چشم پر کنید.

خط چشم

7. سایه چشم برای جلوه دادن به عمق و ابعاد چشم

اگر سایه چشم رنگی مناسب با پوست صورت داشته ‌باشد و ترتیب استفاده ازرنگ های پالت سایه چشم را رعایت کنید این محصول به چشم شما عمق می‌دهد.

 

نحوه استفاده ازرنگ های پالت سایه چشم:

• با استفاده از یک براش مویی مناسب کشیدن سایه چشم، یک سایه نود کهبه رنگ پوست شما نزدیک است را به تمام طول پلک تان بزنید و آن را با کانسیلر کاملا ترکیب کنید. این مرحله کمک می کند تا ماندگاری، زیبایی، درخشش و شدت رنگ‌هایی را که استفاده می‌کنید تقریباً در مدلی ظاهری سایه چشم به حداکثر برسانید.

• با استفاده از براش سایه چشم، یک سایه رنگ متوسط ​​روی چین و چروک خود بزنید. مقداری رنگ به خط مژه پایینی خود اضافه کنید و رنگدانه ها را به خوبی به سمت گوشه های بیرونی مخلوط کنید.

• یک سایه چشم تیره بزنید و رنگ را فقط روی گوشه های بیرونی متمرکز کنید. به آرامی آن را از کنار چینخود بکشید تا جلوه دودی داشته باشید. از همین رنگ در خط مژه پایینی خود نیز استفاده کنید. یک براش آرایشی بهترین گزینه برای محو کردن سایه به شکل دودی رنگ است که سایه را به زیبایی ترکیب می کند.

سایه چشم

8. مداد ابرو برای حالت دهی طبیعی به ابرو

برای آرایش ابروهایتان، مداد ابروی مناسب با رنگ موی خود خریدای کنید و برای بلند کردن و پرپشت نشان دادن ابرو از آن استفاده کنید.

 

نحوه استفاده ازمداد ابرو: با مداد ابرو خیلی ملایم خطوط اصلی قاب ابرو را سایه بزنید و دقت کنید که قسمت های خارج از رنگ موهای ابرو را رنگ نکنید. درمرحله بعد از ریشه موهای ابرو مداد را به سمت بالا بکشید و دراخرهم با مداد جاهای خالی داخل ابروی خود را با دقت و ظرافت کامل پر کنید.

مداد ابرو

9. ریمل برای بلند کردن و حجم دادن به مژه ها

اگر یه ریمل اصل خریداری کنید، مژه های بلند و پرپشتی به همراه جلوه طبیعی به شما می دهد.

 

نحوه استفاده از ریمل: ریمل را ازسمت داخل چشم از نزدیکی بن مژه هایتان به بالا بکشید، سپس یک بار دیگر فقط سرموهای مژهایتان را به سمت بالا بکشید حالا مژه های ایده ال دارید.

ریمل

10. رژلب برای آرایش لب

یک رژلب مایع یا جامد متناسب با رنگ پوستتان خریداری کنید دقت کنید رژلب نباید حالت چسبناکی روی لب های شما داشته باشد اما بهتر است برای اینکه آرایشتان طبیعی بنظر برسد از رنگ های نود استفاده کنید.

رژلب

حالا به نظرشما دیگر چه لوازم آرایشی ضروری دخترانه دیگری باید به این موارد اضافه شود؟

جدیدترین مطالب