نیم نگاهی به گذشته

ادرار كردن بعد از نزديكي و ارضا شدن لازم است

ادرار كردن بعد از نزديكي و ارضا شدن لازم است

ادرار كردن بعد از نزديكي

ادرار كردن بعد از نزديكي و ارضا شدن لازم است یا نه؟ بسیاری از زوجین نمی دانند که آیا بعد از نزديكي باید به دستشویی بروند و ادرار کنند و یا لازم به ادرار كردن بعد از نزديكي نیست؟! اگر شما هم می خواهید بدانید که ضرورت ادرار كردن بعد از نزديكي در مردان و زنان چیست با این مقاله از سایت سماتک همراه باشید. احتمالا شنیده‌اید که جهت جلوگیری از ابتلا به عفونت مجاری ادراری، زنان باید بعد از رابطه جنسی به دستشویی بروند. ادرار كردن بعد از نزديكي برای زنان و مردان ضروری است و با این حال باید بگوییم این فقط یکی از آن قوانین ناخوانده‌ای است که بسیاری با احتیاط دنبال می‌کنند و یا ناآگاهانه نادیده می‌گیرند. در این مقاله توضیح می‌دهیم که چرا ادرار كردن بعد از نزديكي الزامی است.

 

فواید ادرار كردن بعد از نزديكي

درست است که عفونت مجاری ادراری در زنان رایج است و زنان فعال‌تر از نظر جنسی احتمال بیشتر ابتلا به آن را دارند. عفونت مجاری ادراری زمانی اتفاق می‌افتد که باکتری‌ها از مجرای مثانه حرکت کرده وارد مثانه شوند و در آنجا به رشد و تکثیر بپردازند. آناتومی بدن زنان و کوتاهتر بودن مجاری ادراری باعث می‌شود باکتری‌ها فاصله کوتاهتری برای رسیدن به مثانه طی کنند و به همین دلیل است که احتمال ابتلا به انواع عفونت‌های مجاری ادراری در زنان شایع‌تر است. رابطه جنسی اغلب با نوعی عفونت مجاری ادراری به نام سیستیت در ارتباط است، این باکتری در حین رابطه تولید شده و می‌تواند از طریق مجاری ادراری به مثانه راه یابد.

 

ضرورت ادرار كردن بعد از نزديكي

ادرار كردن بعد از نزديكي به شما کمک می‌کند تا باکتری‌های احتمالی تولید شده حین رابطه را قبل از ورود به مثانه و مجاری ادراری دفع نمایید. اما باید خاطر نشان کرد برای این امر زمان مطلقی وجود ندارد. به عقیده متخصصان اادرار كردن بعد از نزديكي میزان ابتلا به عفونت‌های مجاری ادراری را به حد چشمگیری کاهش می‌دهد، اما انجام فوری و بلافاصله آن پس از ارضا شدن بی اساس است و بنابراین ضرورتی وجود ندارد که برای انجام آن عجله کنید. با این حال نباید آن را به مدت بسیار طولانی و بیش از 7 ساعت بعد از نزديكي به تعویق انداخت.

ادرار كردن بعد از نزديكي و ارضا شدن لازم است

فواید ادرار كردن بعد از نزديكي برای مردان

برخی از افراد ممکن است فاکتور‌هایی داشته باشند که آن‌ها را به انواع عفونت‌های ادراری مستعدتر کند. از جمله این عوامل می‌توان دیابت، سنگ کلیه و یا ناهنجاری‌های دستگاه ادراری را نام برد. اگر بیش از دوبار طی مدت شش ماه و یا بیش از سه بار در سال به عفونت مجاری ادراری مبتلا می‌شوید، خود را مستعد ابتلا به این بیماری بدانید. با این حال باز هم بین ادرار كردن بعد از نزديكي و یا ۳۰ دقیقه پس از آن تفاوتی وجود ندارد.

 

فواید ادرار كردن بعد از نزديكي برای زنان

علائم این عفونت ممکن است شامل التهاب مکرر ادرار، تیره شدن یا خونریزی پوست و احساس سوزش در هنگام ادرار باشد. در صورت دیدن چنین علائمی در اولین فرصت با پزشک خود در مورد گزینه‌های درمان و دارو‌های پیشگیرانه مشورت کنید.

ادرار كردن بعد از نزديكي و ارضا شدن لازم است

ادرار كردن بعد از نزديكي لازم است

ادرار كردن بعد از نزديكي باید خیلی سریع انجام شود و حتما می دانید که بسیاری از مردان هنگام ادرار كردن بعد از نزديكي کمی با مشکل مواجه می شوند و باید چند لحظه ای را صبر کنند اما نباید به هیچ وجه ادرار كردن بعد از نزديكي را به تعویق بیندازید.

برچسب‌ها:

جدیدترین مطالب